E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Kul Seyyah Kul Seyyah
Tahsin Şahin
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Kul Seyyah şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ÜLKENİN HALİ
Hal bir olunca duygularda bir oluyor...Yüreğine sağlık üstadım.Yeter artık yeter demeliyiz hep birden...Krallık kurdular başımıza.Tebrik ediyor selam ve saygılarımı yolluyorum..
Yettik Sultanım
Güzel ve anlamlı bir şiir...Yüreğine sağlık,kalemin daim olsun hemşehrim.Kayseriden selamlar..
GÖNLÜM BİRAZ GEZGİN OLMAK DİLEDİ
Sevgili dostum,şiirinizi okumak için bayağı çaba sarfettim...Açık bir ton üzerine yazarsanız okunması kolay ve zevkli olacak.Başarılarınızın devamı dileğimle yürekten kutluyorum.Selam ve saygılarımla.
YAKIP GİDİYOR
Yüreğine sağlık üstadım.Güzel bir şiir okudum.Kalemin daim olsun.Selam ve saygılarımla.
FERYAT EDİP YANMA
Saygı değer üstadım.Bu ne güzel bir şiir böyle...Adeta öğüt veriyor okuyana.Kalemin daim,gönlün hoş olsun.Başarılarınızın devamı dileğimle.Selam,saygı ve hürmetler.
MENEKŞENİN MORU ERGUVAN MORU
Usta kaemden ustaca güzel bir şiir...Şiirin konusu çok güzel olduğu gibi kadın haklarına vurgu yapması çok anlamlı.Yüreğine sağlık değerli üstadım.Kutluyorum sizi.Selam,saygı ve hürmetlerimle.
AŞIĞIYIM VATANIN
Birlik,beraberlik vurgusu yapılırken aynı zamanda halkın sorunlarının dile getirilmesi çok anlamlıydı.Bir ülkede adil gelir dağılımı ve adalet yoksa birlik ve beraberliği sağlamak zorlaşır.Çok anlamlı bulduğum güzel şiirin şair'ini kutluyorum.Selam ve saygılarımla.
Tandırbaşı
Tandırbaşı Kerpiçten duvarlar,topraktan damı Nasırlı ellerde, zor tandırbaşı Kapısı gıcırdar, budur endamı Her giriş çıkışta, dar tandırbaşı Sabahın erinde, nenem kalkardı Çalıyı çırpıyı, koyar yakardı Güvecin içine, döner bakardı Yokluğun içinde, var tandırbaşı Tepsiler serilir, toyl
BİLMİYORUM...633
Saygı değer üstadım,geçmişin yaşanmışlıklarını dile getirir gibi olan güzel ve anlam taşıyan şiiriniz çok güzeldi.Okuyan geçmişe gider gibi oluyor.Kaleminiz daim olsun sevgili üstadım.Selam,saygı ve hürmetlerimle..
Durduracağım Dünyayı
Saygı değer dostum,Büyük şairler hep halkın dertleriyle meşğul olurlar...Kendilerinin dertleri halkın dertlerinden sonra gelir.İşte ben bu şiirde bunu gördüm.Sevgili dostum,yüreğine sağlık,tüm güzellikler sizinle olsun temennilerimle.selam,saygı ve hürmetlerimle..
DİLDEN GÖNÜLE
Saygı değer Şair'imiz şiirinde biraz serzenişte bulunmuş olmasından sanki Aşık Emrah gibi dertlenmiş.Çok güzeldi Şair'imiz,yüreğine sağlık,kalemin hep yazsın.Selam,saygı ve hürmetler üstadım.
UYKUSUNU BÖLEN OLSUN
UYKUSUNU BÖLEN OLSUN Geliyorken bahar getir Buluşmamız şölen olsun Hele geç karşıma otur Şu yüzümüz gülen olsun Bu duygular bana özel Değmesin aşkına gazel O sevdim dediğin güzel Sevdaları bilen olsun Sevda dedikleri bu hâr Çektiriyor hep ah-ı zâr Sen duygunun değilde yâr Duygu sen
Yıllar Geçti Aradan
Gönül sesiniz hiç susmasın değerli şaire'miz.Kaleminiz hep yazsın...Yürekten kutluyorum bu güzel hasret türküsü şiirin usta kalemini.Selam ve saygılar..
ON BEŞ TEMMUZ
Devleti bölüşemeyenlerin çekişmesidir 15 Temmuz...Koskoca Türkiye Cumhuriyetinin Milli İstihbarat Teşkilatı,bu darbeyi daha önceden tesbit edememiş olması imkansızdır.! Tebrikler Hocam.Selam ve dua ile hoşçakalın. Ben inanmadım,istersen kız bana Bu gaflet neden,soruyorum sana Besledin,büyüttün,
GİTTİĞİM ZAMAN....
Senle değişirdi her türlü biçim Bilirdim sen yoksan, dünyada hiçim Var desem aşk ile coşardı içim Aşıma tuz diye kattığım zaman Tek cümle ile "yüreğin sesi,sevdanın gücü".Tebrikler şaire'miz.Selam ve saygılar..
Mülteci aşklar ülkesi
Tebrik ederim şaire’miz, kalemin daim olsun.
YÜREĞİM KORKTU SENDEN
Korktum diyen yürek,sevdiğini satandır.
GÖZLERİN YETER
Saygı değer değerli dostum,gönlüne bereket,epeyden beri edebiyat defterine az uğrar oldum.Bu yüzdende yeni güzelliklerin farkında olamadım.Harika şiirler yazılıyor artık,büyük ilerleme kaydetmiş bulunuyorum sayfanızda harika şiirler yazılıyor ve keyifle okunuyor.Tebrik ederim...Selam ve saygılarımla
NASIL GELEYİM ?
Saygı değer ozanım,şairim,Karacaoğlan "benden sonra gelen aşıklar anasının uçkuruna söylesin" demiş.Demiş demesine ama bu sözü çürüten bir şiir okudum.Yüreğine,kalemine sağlık.Selam ve saygılarımla. Nede çok sevmişem,nazlı dilberi Gönülümü verdimse,bu Hak'kın emri Görki doyum olmaz,güzelin se
MUHTAC OLURSUN
Hayat bu ya, öyle böyle geçiyor... Geçerken bir telaş, bir kaygı, ölümün kıyısında durduğumuzu unuturuz! Tebrik ediyorum şaire’miz selam ve saygılarımla.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Kul Seyyah  Tahsin Şahin şairi hakkında, Kul Seyyah  Tahsin Şahin kimdir, Kul Seyyah  Tahsin Şahin şiirleri,Kul Seyyah  Tahsin Şahin hakkında bilgi ve Kul Seyyah  Tahsin Şahin isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.