E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
kestelli kestelli
İsmet Can
üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Forumlara yaptığı yorumlar

kestelli yazarının forum yaptığı tartışmalar


Forum başlığı ve yorumu
Ramazan Manileri

Davulcu tokmağı vurur, abana abana
Mani atar sağa sola, yana yana
Akşama kızına iftara geliyorum
Sakın evde olma kaynana.

...
hayatınızın eksikleri...
Hayat ve zaman insanlara her daim eşit davranıyor. Asıl eksiklik hayatın içinde olanlarda. Var mı eksiğim yok diyen?

...
ROMAN VE SİNEMA
Romanın yedinci sanatla doğrudan ilişkilendirilmesi gayet doğal. Olması da gerekli bence. Ülkemizin okuma alışkanlığının istatiksel anlamda düşük olması, kitap okuma düzeyini aşağlara çekmiş durumda. Halkımız, okumaktan çok eseri görsel olarak görmeyi tercih ediyor. Romancılık ve sinema elbette ki a

...
Atışma

Her güzel olan sevilir
Çirkin ise yerilir
Gamzesi hoş olanın
Yüzü güzel görürnür.

...
EDEBİYAT DEFTERİ KURULU
Öncelikle uygulama için tenrik etmek isterim.
Edebiyat Defteri'ne üye olduğum ginden beri bir konu dikkatimi çekiyordu. Böyle bir uygulama sayesinde de bu görüşümü paylaşmış oluyorum.
Askıya çıkan şiierler arasında, aşka ve duyguya hitap eden şiirler daha fazla yorum alıyor. Elbette k

...
Şiirin iletişimdeki yeri.

Şiir elbette ki başlı başına bir iletişim. Aksini kim savunabilir ki! Şiir yazarsınız; okunur. Aklınızdan geçenler kağıda dökülür. Kendi potansiyelinizi görürsünüz. Olumlu sonuç alırsanız; mutlu olursunuz. Bir çok dost kazanırsınız. Şiir iletişimin frekansıdır.

...
Şiir Nedir, Nasıl Yazılır ve Diğer Yazın Türlerinden Farkı
Şiir nedir, diye sorulduğunda, aklıma şu cevap geliyor. Şiir her şeydir. Duygu, iletişim, sanat, aşk, sevgi vesaire vesaire.. Bu kombinasyonları çoğaltmak mümkün. Nasıl yazıldığına gelince, istekle arzuyla yazılır. İster uyaklı, ister uyaksız olsun. Yürekten akan damlar şiire. Şiir bir roman, hikaye

...
 
Bu sayfada kestelli  İsmet Can şairi hakkında, kestelli  İsmet Can kimdir, kestelli  İsmet Can şiirleri,kestelli  İsmet Can hakkında bilgi ve kestelli  İsmet Can isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.