E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Kegan Kegan
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Kegan yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Münzevi Mektuplar 1
Ne bir ses ne bir nefes! Zaten dilim bağlıydı günahlardan, sesim kısılmış, kelam da nutuk da bitmiş, çürümüş, tükenmişti. Konuşmak faydasızdı.. Okudum, ağladım ve sustum!.. Münzevi, ihlaslı, ıssız ve harap bir dergah gibi suskun yüreklere selamlar..
SS
Samimidir çünkü seviyorumun ikiyüzlü yalakalığına karşı bodoslamadan söylemeğe çatal yürek ister..
hörgüçlü ruhlar silsilesi
Çarpıcı buluşlar, ilginç söyleyişler, garip benzetmeler, ne ararsan var. Bu küçük yazıda bunlarla karşılaşacağımı şiir isminiz ve başlık sanki fısıldıyormuş.. Selam ilginçlikler şairesine..
İNTİZAR
Korkmalı yüreği yanıkların intizar u ahından..
GÜL KOKULU YİĞİDİM...(KISA ÖYKÜ)
Kaleminizle canlı,kanayan bir yaraya neşter vurmuşsunuz. Bizim empati/duygudaşlıkla toplum olarak bunları duyup hissetmemiz lazım, Öyle "Beyoğlu tepinirken ağlar Karacahmet" olmamalı. Selam, hürmet ve muhabbetle kutluyorum..
Ahraz
Bu anlamsızlık çölünde susuzluğunuzu giderecek çok az vaha vardır. Onu da çölün kumlu yol zahmetlerine, yakıcı ateşlerine ve dili damağa yapıştıran hararetli susuzluğuna katlanmayı bilen, çölün kılavuzlarına kulak verenler ulaşır ancak.. Bu anlamsızlık çölünde bir su gibiydi yazınız. Berrak ve serin
KIZIL GÜL: I. Bölüm
Azizim, kıymetli doktorum, siz yazı değil, şiirlerle, hatıralarla süslü, duygu dolu bir roman yazmışsınız. Elinize sağlık, selam ve hürmetlerimle..
TESBİH NAMAZI
Üstadım siz yazın ve zaman ırmağına/okyanusuna atın. Nereye götürür, kimler okur, Allah bilir. Ama bu güzellikleri paylaşın lütfen. Hatta mümkün olsa da daha geniş kitlelerle paylaşma imkanı olsa..Selam ve hürmetle yazılarla dolu nice seneler diliyorum..
Huzur evi anılarım 1_Bir eli sevgi ile tutmak
Bir su gibi kendini okutan ve yüreğe dokunan bir şaire anlatı/hatıra/hikayesiydi. Hürmetlerimle..
...
Son cümle bir şiir dizesi olmalı..
YATAKTA BİR DEV KADIN
Can Ablam, Afet ablam, affet ablam.. Siteyi ve sizi takip etmek pek fazla mümkün olmuyor. Ama insani damarın/ızın zenginliğini, sevgi ve umudun hala yemyeşil yaşadığını görmek sevindirici bir şey.. Mukadder ablaya da size de Selam ve saygıyla.. Kegan tarafından 1/5/2016 1:11:54 AM zamanında
ATATÜRK VE BABANNEM;
Merhaba, Öncelikle yazınızı tebrik ediyorum. İnsanın düşünce ve duygularını aktarması, konuşması ve karşılıklı birbirini dinlemesi lazım. Bu konuda (Atatürk) olduğu gibi bir çok konuda önyargılar var. Yeniyi yerleştirmek için eskinin kötülendiği ve kavram ve kurumlarıyla alfabesi dahil herşeyi tari
367 - ES SABUR
Sıkıcı, kuru bilgi değil, hayatın içine sindirilen yaşanmışlıklarla örneklerndirilen yazınızı kuluyorum. Hürmetlerimle..
Gönül yansımaları (Hikâye)
Kendini keşfetmek, anlamak ve dinlemek, başkasına dışardan bakmaktan çok daha zor. Şiirimsi anlatımıyla, duygusal duru diliyle, sevgili yazar bunu deniyor ve başarıyor da galiba.. Selamlıyorum..
Siyah Şeytan / Kurtlar Ve Beş Asker - 3
Tebikler şairim üçünü de okuttunuz. Başarınızı kutlarım..
Siyah Şeytan / Kurtlar Ve Beş Asker - 2
Duyguları dikkate veren kelime ve tasvirleriyle sürükleyicilikle kendini okutmayı beceriyor şair hikayeci.
Siyah Şeytan / Kurtlar Ve Beş Asker - 1
Duru diliyle, düzgün cümleleriyle, açık seçik anlatımıyla, gerilimi erteleyerek sona taşıyan ve diğer bölümleri de okutmak isteyen usta sanatçılığyla iyi bir yazıydı. Tebrikler. Onları da okuyacak vakti var mı okuyucunun bilemem..
TOPRAK "ANA"
"Neden bu kadar mütevazi, neden insan olmayı yeğlediler hep". Hülya hanım, kısa yazınızda çok uzun, anlamlı şeyler var. Emeğin ekmeğe dönüşmesi bu çalışkan, mütevazi insanlarla oldu. Onlar topraktan gelenin toprağa gittiklerini görüyorlardı. Biraz da ondan hoşgörülü ve alçakgönüllü idiler: İnsan el
RAKKASE
Kadına, hele bir dansöze bile, yalnızca et ve şehvet olarak değil her durumda insanca bakmayı gösteren yazınızı kutluyorum. Ancak o ortama gidenlerin amacı da bu değil mi maalesef. Selamlarımla..
HOCA KIZI
Güzel dramatik, içinde dersler taşıyan dokunaklı bir yazıydı. Tebrik ediyorum bu kalemin sahibini ve tez zamanda eline sağlık dileniyorum...
 
Bu sayfada Kegan  şairi hakkında, Kegan  kimdir, Kegan  şiirleri,Kegan  hakkında bilgi ve Kegan  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.