E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
kaya degirmen kaya degirmen
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

kaya degirmen yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Güneşi Getirin
İnsana, insan olması gerektiğini hatırlatan ve biraz da gagalayan, didikleyen bir yazı. Toplumsal duyarlılığınızı yürekten kutluyorum.
Kapkaç a Duuurrr!!!
Yaşanılan hayatın anlamının karşılığı, gerektiğinde o hayatı kaybetmeyi göze almaktır. İnsanı insan yapan özelliklerin başında ise direnebilme özelliği gelir. Anlamı derin bir mesaj. Yürekten kutluyorum.
Aşk mıdır tek suçlu olan?
Tanrı'nın, şeytan'ın, meleklerin ve aşk'ın aynı yerde, aynı bir de toplanmış olduğudur algıladığım. O bir'i çözmek ve yorumlamak... Kim bilir? Belkide, kendimden başlayan yolculuk, sonunda, beni bana ulaştıracaktır. Teşekkürler sayın Tavukçu. saygımla.
ÖĞRET BANA SEVDİĞİM
Gündemin en önemli sorunlarından biri ve birincisi.. Parmak bastığınız için teşekkürler. Bu ülkede eğitim ve sağlik parasız ve kaliteli olmalıdır. Oy kullananlar bunu oy'lara talip olanlardan talep etmeliler. Sizi kutluyorum. saygımla. kaya degirmen tarafından 3/28/2007 5:40:37 PM zamanında düze
GULRENGIM..
Yazma isteğinizive duygularınızı kağıda geçirme çabalarınızı taktirle karşılamamak mümkün değil, Duygularınızdaki yoğunluğu, ifade etmeye, kullanmış olduğunuz sözcüklerin gücünün yetmediği de anlaşılıyor. Daha çok sözcük kullanarak.,daha öok yazmalısınız bence. tebrikler. Saygımla.
****BEN SENSIZ BIR HİÇİM*****
Hiçlik söz konusu ise, sorumluluk, sevdaya ve aşka sırtını dönenler de aranmalıdır. Belki anlatılmak istenen de bu.. Anlatım ise, sanki yeni bir tarzın yaratılması denenmiş gibi geliyor bana.. tebrikler hocam. saygımla.
Can Yücel
Unutmayacağım "Omayra" ismini. Ve takip edeceğim. Bir kez daha teşekkürler.
Can Yücel
Yazınız ilmek, ilmek işlendi yüreğime... Bir yandan kirpiklerimi ıslatırken bir yandan da seksen öncesine aldı götürdü beni. Can Yücel, bağımsızlık, demokrasi, sosyalizm.. Ne kadar da yakışıyor. Hele anlatımınız yatağını dolduran bir nehir gibi sürüklüyor insanı. Söze ne hacet yazınız karşısında.
BENİ BANA GETİREN ZAMAN
Zamanlaştırılan insanla sohbet... Zamanın durağan, hareket edenin ise başta insan, sonra diğerleri olduğunu düşünüyorum. Bazı klavye hataları dışında güzel ve içerikli, düşündürücü bir yazı okudum. Tebrikler, saygımla.
ELVEDA
Yazıdan çok şiirsel bir anlatıma kaçmış. İçerik olarak tek naktadan fışkıran bir fıskıye gibi... Diğer taraflar kuru kalıyor . En az iki kişilik düşünmek, iki kişilik yazmak.... İhtimaller, olasılıklar, ne bileyim bir çok faktör kullanılsa anlatımda daha da hoş olur sanırım. Kutluyorum, saygılarımla
KIRGINIM GEÇMİŞİME,SENLE OLUNCA
İnsan bir noktaya yoğunlandığında iki kişilik konuşuyor ve düşünüyor. Bir kendi, bir öteki... Bunun en güzel örneğini cümleleriniz taşıyor sırtında. Bıkkınlıklaıın finalde sürüngenlikle ifadesi ise ? . Kutluyorum. saygımla.
BABAMIN EŞİ ÖLSÜN !
Değerli dostum, Yazınızı damla, damla, yudum, yudum okudum. Baştan sona kadar nakış, nakış işlendi iliklerime. Anadolu insanının öyküsü. Duygularını yazıya yada şiire dökmekten asla vazgeçmemeli insan. Konu, en yakınına kahretmek bile olsa.. Sizi kutluyor, yürekten sarılıyorum. Saygılarımla.
AYRILIK TÜRKÜLERİ
Kulağa hoş gelen sözcükler ve bir su gibi akan anlatım. Etkilendiğimi belirtmek istiyorum. Teşekkürler, kutluyorum. Saygımla.
ŞİİR NEDİR?
Önemli bir konuya parmak bastığınızı düşünüyor ve şiir konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Ölçülü ve kafiyeli şiirle anlatım özel yetenek ve ustalık ister. Günümüzde kafiyeli şiire yeterli ilgi gösterilmediği gibi, kırsal olduğunu, feodal olduğunu savunanlar, modası geçmiş olduğunu düşünenler bi
EDEBİYAT YAPMAK...
Edebiyat, sadece, insanın kendisini ve konuları ifade edebilme eylemi değil, o ifadelerin algılanışının da ifadesi gibi geliyor bana. Eski yeni ayrımı yapmaksızın, her dönemde, içerikle estetiğin iç içe geçtiği, birinin diğerinden ayırılamadığı, maddenin olduğu kadar duyguların da işe karıştığı, çeş
Ben –lll- Yağmur...
Gece, yağan yağmur, duygular ve çerçevenin içindeki ayrıntılı görüntüler.. Bütün bunların merkezine bir abide gibi dikilen sevda, ve onun, geceye duygulu bir bekleyiş olarak yansıması, hakimiyeti.. Siz beklediniz ben ıslandım, siz ıslandınız ben üşüdüm. Her ne hikmetse, gelmeyecek olanları bekleme
ZAMANSIZIM!!!
İnsanlığın portresi ve oluşturduğu çelişkiler, bu kadar sade, bu kadar akıcı ve bu kadar anlamlı, başka türlü nasıl anlatılabilir di? İnsanlığın içinde bulunduğu durumdan, payıma düşen sorumluluğu, yazınızın her satırında hissettim ve etkilendim. Teşekkürler. Saygıllarımla.
CANKUŞ....
Sevgilinin unutamadığımız özelliklerinide bilebilseydik, yazabilseydik keşke... Yolculuğa kendi yüreğimizden başlamak.. Etkili, ağır, kirpikleri ıslak ve yükünü olmış bir yolculuk izledim satırlarınızda.. teşekkürler. Saygılarımla.
3.SAYFA
Binlerce özenti içinde olan insan... Vitrinlerin yaldızlı ışıltılarıyla gözleri kamaşıp yolunu kaybedenler, bu sanal çarkın bir parçası olabilme umuduyla balıklama suya atlayanlar... Sonuç ortada.. Böyle binlerce insanımızı yaseminle somutlaştırarak konuya başarılı bir biçimde parmak basışınız..
ne iyi olurdu!
Bu denli büyüyen bir sevgi.. Elbette bütün duyguları didikleyecek.. Her gaga darbesiyle daha da vazgeçilmez olacak yara.. Belki havalar daha da soğuyacak. Bu gece de uyumazsın umarım.. Uyumazsın da bizleri etkilemeye, alıp bir yerlere götürmeye devam edersin.. Teşekkürler.
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada kaya degirmen  şairi hakkında, kaya degirmen  kimdir, kaya degirmen  şiirleri,kaya degirmen  hakkında bilgi ve kaya degirmen  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.