E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
kaya degirmen kaya degirmen
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

kaya degirmen şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
SEVDA GÜLÜM
Sevgili galatasaray, akıcı uslubun, anlam ve sevda yüklü dizelerin, aşka dair bitmeyen umutların bir nehir gibi okyanuslara akmaktadır. Bir fener bahçeli olarak ne kadar zorlansam da, itiraf etmeliyim ki oldukça üretken ve yaratıcı kişiliğinize saygım sonsuzdur. yürekten kutluyorum.
sevmek nedir?
Sevgi temeli üzerine örülmüş dizeler. Yaşamın kendisiolduğunu algılatan bir şiir. yürekten kutluyorum. saygımla.
EMEĞİN TÜRKÜSÜ
Sevgi, sevgi duyulan varlığa gösterilen etkin ilginin adıdır. Etkin ilgi emek ister. Ve o kutsaldır, yaratandır. sizi yürekten kutluyorum. saygımla.
Umk-ı Sevda
Sevdanın yarattığı, tüm renkleriyle oluşturduğu insanları izledim dizelerde. İnsanın yarattığı el, dil uzatılamaz kutsal yanının ağırlığıyla dingin ve sessizce akıp giden dizeler.. Bir okadar da yatağını doldurarak. İnanılmaz bir dirençle geleceğe uzanışını maşuk'la simgelerken, elbetteki, kendine
Şiir Hıçkırıyor Kalbim
Baştan sona, hakkıyla yüklenmiş sözcükler ve etkili bir anlatım... Yatağını dolduran bir nehir gibi isyanı taşıyan ve saptamalarıyla onikiden vuran dizeler. "kendisiyle hasım bir insanlık" bu ne kadar güçlü bir ifade... Sizi yürekten kutluyorum. saygımla.
BABAMA MEKTUP
anlam yüklü, akıcı dizelerden oluşan güncel ve berrak bir şiir. Dörtlükler, uyumlu olduğu kadar anlamı da birbirine aktararak bütünlüğü korumaktadır. yürekten kutlarım. Saygımla.
AŞIĞIYIM
Hakka gidene katılmak şartsız, koşulsuz... Hedfini iyi belirlemiş ve finalde darbeyi indirmiş bir şiir. Ayrıca, Yunus'un maşukuna aşık olmayı göze alabilen cesaretinizi yürekten kutluyorum. saygımla.
Işığa Çarpan Ses
Dizeler sarıp sarmaladı beni. Yüreğimden çivilendim sözcüklere. Donakaldım. Anlamlı, anlatımlı ve duygu seli bir şiir. Kutlarım, saygımla.
Işığa Çarpan Ses
KORKULAR BATAKLIĞI
Duru bir pınar gibi akan dizeler... bütün haşmetiyle insandan yana tavır alıp, insan dışılığa direnen, geçit vermeyen haykırışlar... Yürekten kutluyorum sevgili galatasaray.. Birlikte yürüyeceğiz insana doğru, sevdaya doğru. sevgimle, saygımla
Annem duymasın
İnsanın kendinde başlayıp yine kendinde biten bir yolculuğu anımsadım. Kimbilir gizlemeye çalıştığımz nokta da ilan ettik her şeyi. İnce, ince damardan giren bir şiir. kutluyorum.
salacağım arkama bakmadan
yalnızlığımız yalnız bıraktıklarımızdır. Kimbilir belki de bu yüzden delinecek o yürek. Güzel ve anlamlı bir şiir. kutluyorum.
Ölmüşüz...
aklın yoluyla inkar edilen gerçekler... yaşanılan hayatın kendisi mi acaba. Bir hayatın, bir sevdanın inkarını aklın gözlbebeğinden geçirip yaşamak. Kimbilir daha neler algılatıyor şiir. Hayranlıkla okuduğum bir şair. yürekten kutluyorum.
GEREĞİ YOK
Hedefi olmayan bir sevdanın gereksizliğini anlatan ve yükünü almış dörtlüklerden oluşan anlamlı akıcı bir şiir... kutlarım, yüreğinize sağlık.
Birsel 2
Harika bir şiir okudum. yatağını dolduran bir nehir gibi dizeler. Yarım kalanları tamlamayı amaçlayan bir yolculuk.. kutluyorum, saygımla
(150)TERAKKİ!..“DİNCİYE - KİNCİYE HAYIR!..”
şair duyarlılığı ile gündeme parmak basan dörtlükler ve anlamı içinden taşan bir şiir.. yüreğinize sağlık.
Canımdan Can Sana
mani tadında sımsıcak anlam yüklü dizeler.. kutluyorum saygımla.
Edebi Hatır
Başı dik bir sevda, dik başlı bir şiir.. Anlam yüklü dizelerden oluşan ve kendi içinde olabildiğince bütünsellik taşıyan harika ifadeler.. yürekten kutluyorum. saygımla.
SON HAYKIRIŞ
kendini sorgulayan dizeler. kutluyorum. yüreğinize sağlık.
Zamlar okkalı gelir-çarpıyor elektrik
Güncel sorunlara etkili bir anlatımla ışık tutan dizelerinizi ve duyarlılığınızı yürekten kutluyorum.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada kaya degirmen  şairi hakkında, kaya degirmen  kimdir, kaya degirmen  şiirleri,kaya degirmen  hakkında bilgi ve kaya degirmen  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.