E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
kaya degirmen kaya degirmen
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Ne nedir terimlerine yaptığı yorumlar

kaya degirmen yazarının forum yaptığı tartışmalar


Terim başlığı ve yorumu
MÜZİĞİN HAYATINIZDAKİ YERİ NEDİR?
Müzik, insanın yüreğine kulaktan inen ve orayı her biçimde etkileyen bir burgudur.

...
Yazar Olmak
Övgü ve yergi endişesi taşımadan, anlatmak istediklerimi, önce kendime anlatabilmeyi başarabilen bir yazar olmak. Kısacası kendi kendimi etkileyebilmek.

...
**Hayata Dair**
yürekteki acıya kulaktan şifa verilmez.

...
DOMUZ GRİBİ AŞISI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Dünya sağlık örgütü dahil, konunun uzmanları ve sağlık bakanlığı yetkililerinin aşı konusundaki açıklamaları ortada iken, yetkisiz ve etkisiz insanların aleyhteki yazılarını anlamakta zorlanmaktayım.
İlaç firmaları arasındaki rekabetin ve onların örgütlediği medya ile birtakım kişilerin konuyla ilg

...
"Şair Sözü Yalan mıdır"
Bu soru bir tuzakmış gibi geliyor bana. Kapana sıkıştırılan bir parça peynir sanki. "Yalan" ya da "gerçek"... Şair bunlarla ilgilenmez. O, sonsuza gidecek olanı yapmaya ve yaratmaya çalışır. Bazen yaratarak tanrısal'laşır, bazen de kendi yarattığına tapınarak kul'luk işlevini yürütür. Bu nedenle şai

...
iyi bir şey anlat
İyi+kötü = İyi birşey...

...
Makale 14: Şairlerin Bencilliği Meselesi
İnsanı insan yapan özelliklerin arasında bencillik, önemsenmek, ön plana çıkmak, üstünlük sağlamak gibi anlayışlar olduğunu sanmıyorum.
Bu tür insana özgü olmayan davranışlar, yaşadığı toplumun içinde bulunduğu sistemin, sistemin gerektirdiği toplumsal örgütlenme ve eğitim yapılanmasıyla doğrudan

...
Neden yalan söylenir?
Bazen yaşanılan hayat, genel yargıların etrafımıza çizdiği çemberin içinde kalmayıp dışarı taşabiliyor ve taşan kısmı sorun yaratabiliyor.
O taşkınlığı sınırın içinde göstermek, ya da yok saymak için "yalan" denilen yola başvurmaktan başka çare kalmıyor.
Yalanın yaratıcısının koşullar olduğunu düş

...
ELİNİZE BİR SİLGİ VERİLDİ SİLİN BAKALIM....
İnsanların kafasındaki tüm tabuları silerdim.

...
Gül'ün Edebiyattaki yeri
Kimbilir Gül'ün önemi ve cazibesi dikeninde gizlidir. Kendisine ulaşmak isteyenin sevgisi, dikeninin zehir gibi yakıcı acısına katlanabilme derecesiyle sınanır. Kanatır, yaralar, incitir, acı verir. Bu nedenle sabıkası büyüktür ve günahkardır. İşte değeri de burada saklıdır. Saygımla.

...
şair enflasyonu
Kominist olduğunu açıklamaya çekinmeyen Sevgili Aziz Nesine Lütfen bir kişi daha ekleyin...
İnsanların, dünya görüşüne ve dinine göre ayrım yapılarak değerlendirilmeye kalkışılması, değerlendirilecek bir durum değildir. saygımla.

...
Batı Felsefesini bildiğimiz kadar Doğu Felsefesini biliyor muyuz?
Ben önce felsefenin tanımında anlaşabilmenin önemine değinmek isterim.
Nereden çıktı batı, doğu, güney ya da kuzey felsefesi. Felsefenin dine dayandığı görüşünü ise hangi dayanaklarla kabul edeceğiz. Belki felsefenin içinde pozitif bilimler olduğu kadar din de vardır ama, dine dayanıyor olduğu asla

...
ŞİİR Mİ ROMAN MI
İkisi de insanı zorlayan, insanın biçimini, kıvamını, rengini ve kimyasını değiştiren etkin bir güçtür. Alışılmış alışkanlıkları onlarla aşabilir, hiç tanımadığınız insana onlarla ulaşabilirsinz. Şiir de, roman da insanı hiç beklemediği bir anda, hiç beklemediği bir nokta da kendisiyle buluşturabilm

...
MEDYA BİZDEN Mİ?
Konuya sınıfsal ve bilimsel açıdan yaklaşılmadığı sürece doğru bir tanı konulabileceğine inanmıyorum. Ayrıca bu konu bizi aşmaz. Ben şiirimle de bu ve bunun gibi konularla ilgilenmez isem, yazmış olduğum şiir ne işe yarayacak.
Bir defa söz konusu medya kimin sözcülüğünü yapıyor. Sözcülüğünü yaptığı

...
Rahatlamak için mi şiir yazıyorsunuz, yazınca mı rahatlıyorsunuz ?
Amaçsız şiir olmaz, fakat o amaç rahatlamak değildir. Şiir insanı zorlar, gerer, sıkıntıya sokar. Onun amacı yücedir, kutsaldır büyüktür. Yakasından tuttuğu gibi insanları ve hatta toplumu sonsuza, sonsuz bir sevdaya yöneltmek ister. İnsana özgü hissedişleri doruklara kaldırarak yeniden yaratır. İn

...
Özgürlük Nedir?
Yaşanılan hayata etgin ilgi gösterebilmektir. Olumlu hareketleri verimli kılacak davranışların tümüdür. Korkuyu, endişeyi toplum yaşamından söküp atmaya yönelik müthiş bir dirençtir. Mahkumiyetin ve esaretin yok olmasıyla birlikte anlamını yitirecek tek şeydir..

...
Özgürlük Nedir?
İnsanın, insanı insan yapan özelliklerini geliştirmek, çoğaltmak ve büyütmek için verdiği mücadelede, ödemeyi göze aldığı bedellerin karşılığıdır. saygımla.

...
Bugün aynadaki yüzünüzde ne gördünüz?
Bektaşiye "Tanrı nerde' dir" diye sormuşlar
O da " Aynaya bak görürsün" demiş.

...
Yıldızz çalıntı şiir ve onay alma
Bu sorun sırf bir ahlak sorunu olsa iş kolay. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunun çok küçük bir parçası sanki. Yolsuzluk, usulsüzlük, kapkaç, hırsızlık aklına ne gelirse... Yemin ederek ülkeyi yönetmeye talip olanların hakkındaki yargı kararları. olay, ülkemizin içinde bulunduğu durumun edebiyat def

...
Şiiri Şiir Yapan Nedir???
Şiirin bir amacı olmalıdır. Toplumun gelişmesine kendi katkısını yapabilme gücünü her zaman taşımalıdır. Bireyin estetik ve sanatsal yönünü, duygularını tetikleyip harekete geçirebilmelidir.

Bundan hareketle şu anda sitede bir şiir enflasyonu yaşanmasına rağmen, amaca yönelik görevine yapan şiir

...
 
Bu sayfada kaya degirmen  şairi hakkında, kaya degirmen  kimdir, kaya degirmen  şiirleri,kaya degirmen  hakkında bilgi ve kaya degirmen  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.