E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
KADİR ACI KADİR ACI
KADİR  ACI
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Kadir Acı
(1950 - )

Çiftçi Muharrem ile ev hanımı Ümügülsüm Acı’nın hayatta kalabilmiş dört oğlunun ikincisi olarak 1950 yılının Kadir Gecesi’nde, Felâhiye’nin Cumhuriyet Mahallesindeki toprak damlı, pecesiz, arıstağı m/is kokan, köhne bir evde doğdu. Çocukluk yılları Çıtak sokakta geçti.
İlkokulu ilçesindeki Kanuni Süleyman ve Nedim Özpulat ilkokullarında okudu. Felâhiye ortaokulunu (1964), ve Kayseri lisesini (1968) bitirdi. 1973 yılında askerden gelerek bir yıl sonra (1974) Akbank’ta işe başladı. Banka vestiyerine astığı ceketini 29 yıl sonra (2003) giyerek, madalyasını da alarak emekli oldu.
İlk şiiri “Barbaros” ortaokulun “Özveri” dergisinde çıktı. 1970 yılında Defne Dergisi’nde “Sen Ben Yokken” i yayınladı. O sıralar gazetelerin şiir köşelerine şiirler gönderiyordu.
Şiir yazma aşkı emekliliğine kadar rötar yaptı. Yazmış olduğu tüm şiirlerini Çemen Dergisi’nin Ağu


 
Bu sayfada KADİR ACI  KADİR ACI şairi hakkında, KADİR ACI  KADİR ACI kimdir, KADİR ACI  KADİR ACI şiirleri,KADİR ACI  KADİR ACI hakkında bilgi ve KADİR ACI  KADİR ACI isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.