E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
kader_48can kader_48can
sıdıka emek
üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

kader_48can şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
YUNUS’UM
Zikirde laleler, kıyamda çiçek, Toplandı dostların dua edecek, Sen yerden semaya yükselen gerçek, Ulu dergâhında kalmaya geldim. ANLAMLI DİZELERİNİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
YIKINTI
Attığım her denizden boş çıkıyor ağlarım İşte bu yüzden ben Sabahları içli türküler dinler Akşamları ağlarım Hayata dair anlamlı dizelerdi sevgili Aynur..Kutlarım...Sevgilerimle..
...DÜŞÜN Kİ...
...düşündüm... sen uzakta ben burda iki yürek bir olalım birlikte olalım aynı anda çarpsın yüreklerimiz istediğim çokmu...? iki yürek bir olalım dedim... sen se...? NE GÜZEL BEKLENTİ,NE GÜZEL DİLEK..KUTLARIM HİKMET BEY..SEVGİLERİMLE..
SIKI TUT YÜREĞİNİ ÇOCUK SIKI TUT
Gözlerindeki masumluk yok olmadan Kin tohumları yeşermeden içinde Anlam veremiyorken bu adaletsizliğe Neden ben diye sormadan kendine Dileğin güneşin doğuşu olsun sıcacık Ve sen inan güneşe, Uzat o minicik ellerini. Sıkı tut yüreğini çocuk sıkı tut, Uçmasın çırpınırcasına çarparken… BİR T
Dinlemedeyim
ANLAMLI DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
SORUM KENDİME
Evvelim, ahirim, zahir, batınım, Mekânım, zamanım, an’ım nerede? Yaralı derlerdi eskiden bana, Şimdi kimim, neyim? Adım nerede? ÇOK ŞEY ANLATAN BU DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SAYGILARIMLA..
HİÇMİ SEVMEDİN
Allah biliyor beni Sen bilmesende Herkez seviyor beni Sen sevmesende Bırakıpda gidiyorsun dönmesende Unutma sevdim seni deliçesine SEVELİM SEVİLELİM BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ DEMİŞ YUNUS EMRE..KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
VAH EMEKLERİM
Bu gönlüm senindir severim her dem Kıskanır aşkımı güldeki şebnem Her şeyimsin sen canım bir tanem Seni düşündükce çoşar çağlarım SEVGİYİ NE GÜZEL ANLATIYORDU DİZELERİN..COŞMUŞ YÜREK CAN..KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
NESİN GÜZEL,,
Yaren’in defteri döndü sözlüğe Gözlerim yorulsa takmam gözlüğe Yokuşları aşıp insem düzlüğe Sana çıkar yollar, Raymısın nesin..?? ANLAMLI DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
SEVMEK GÜZEL DUYGU
SEVELİM SEVİLELİM BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ DEMİŞ YUNUS EMRE..KUTLARIM.. SEVİLMEK VE SEVMEK DİLEĞİYLE..
NE ANAM NEDE ANAN AĞLASIN
Kara toprağa ne civanlar verdik Ne kazandık biz? hep kaybettik Bak bak birbirimizi yedik bitirdik Yeter yeter gayrı Ne anam nede anan ağlasın KİMSE AĞLAMASIN BENCE DE..DUYARLI YÜREKTEN DÖKÜLEN DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM.. SEVGİLERİMLE..
GELME
Sen olmasan da yine yaşar bu adam. Kendime kıyıp ta olamam idam. Ne bir temel oldun bana nede dam. Gelirsen kahpesin elin ol gelme. SİTEM DOLU VE BU ANLAMLI DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
-)(-)(-)(- K A Y S E R İ -)(-)(-)(-
"Erkilet güzeli bağlar" bozmasın Lüzumsuz gelip de nasıl gezmesin Böyle bir eseri neden yazmasın Her il gibi sen de yar’dın Kayseri NE GÜZEL ANLATMIŞSINIZ ÜSTADIM..GİTMİŞ GELMİŞ KADAR OLDUK..SİZ GEZMİŞSİNİZ HERHALDE HER YERİ.. BEN ANADOLUNUN ÇOK YERİNİ GÖREMEDİM..KUTLARIM..SELAMLAR..
513-AYAK SESİM
Görmek istemiyorum gördüğüm benim gölgem, Ruhumu prangaya hapsetmiş benim çevrem, Menteşesi kırılmış açılmaz ki pencerem, Bir kâbus ki düşümde hayallerden de derin ANLAMLI DİZELERİNİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLER..
SANKİ BEN YAŞADIMMI
Sabahı olmayan gecelere,bahar yerine Karakışlara alışmışken Sitem dolu yüreğimde acılar eğleşirken Bahtıma çöken karanlık Yok olsun artık Bir umut yeşersin yüreğimde YETER ARTIK DEDİRTEN.... ANLAMLI DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
Hiç Gündüzüm Olmadı
Nedendir bilemiyorum ama artık sen yoktun Hepsi hatıralarda ve anılarda saklı kaldı Asfalt üstüne atılan zift karanlığı gibi kapkaraydı Hala gündüzüm olmadı DUYGU DOLU DİZELERİNİZİ YÜREKTEN KUTLARIM..SEVGİLERİMLE..
ASLAN İLE EŞEK
Kaçımız aslan, kaçımız eşegiz şu dünyada!!! EŞEK DAĞA ÇIKSA KRAL OLSA DA EŞEKTİR ASLAN YÜK ÇEKSE DE ASLANDIR ABLASI.. EŞEKLİĞİ KABUL ETTİĞİN SÜRECE EŞEK OLURSUN. ASLANLIĞI KABUL ETTİĞİN SÜRECE ASLAN OLURSUN.. YALNIZ BİRİLERİ MUTLAKA EŞEKLİĞİ,BİRİLERİ DE ASLANLIĞI SEÇER FARK BU..SEÇİM YİNE
KATİL ÇİN
Rabbim verme fırsatları böyle zalim itlere! Büyük zafer ihsan eyle şu civan yiğitlere! Bir ayetinle hükmeyle sam estir şu setlere! Yerle göğü birleştir ki ibret olsun itlere! TEK KELİMEYLE MÜKEMMELDİ SEVGİLİ EMİNE..KUTLARIM CANIM..ALLAH CEZALARINI VERİR İNŞALLAH.. SEVGİLERİMLE..
ADINI KOYAMADIM
Biliyorum, Orada, O boşluklar ötesinde Bulamayacağım o eski ben’i Tekrar edemeyeceğim o kadim yemini Susacak kemiksiz dilim Konuşacak beden Dönemeyeceğim ve ölemeyeceğim yeniden. MÜKEMMELDİ..KUTLARIM ÜSTADIM..SEVGİLERİMLE..
‘‘ BIRAKTIN ”
Büründü dostların elbisesine, Zil takıp oynadı, bak neşesine! Oh olsun! diyenin sülalesine, Bir ağız dolusu, küfür bıraktın!... Fırtınada sendin, limanımda sen, Cesedimde sendin, bu canımda sen, İçime kor gibi düşersin bazen, Biri temiz sayfa, bir kir bıraktın!... SİTEM DOLU AMA ÇOK GÜZEL
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada kader_48can  sıdıka emek şairi hakkında, kader_48can  sıdıka emek kimdir, kader_48can  sıdıka emek şiirleri,kader_48can  sıdıka emek hakkında bilgi ve kader_48can  sıdıka emek isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.