E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
JÜLİDE NAZIM JÜLİDE NAZIM
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

JÜLİDE NAZIM şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
AKAYIM GÖZLERİNE
falım sakızlarından çıkan maniler gibi
BİR-İKİ-ÜÇ
ayaklarımda bir ağırlık yollarını unutasım var sevdim....tebrikler
Defin
Ölü kokan toprak çarpıyor Yüzüme kıyamet kadar hiçliğimi çok sevdim..
Öznur'un Elleri
bir yağmurdur belki gecenin altını ıslatan... ve bir yalnızlığın dişleridir tüm tırnaklarımı yiyerek yarım bırakan... beğendim..sadece bu kısmı..
Hadi Gülümse
hayat sende çoğalsın hadi durma bal tadında gülümse sevdim..
İNAN AŞKTAN DAHA ŞIK
Aynalarda cemalim soğutur beni benden Ben de beni yargılar her gün beni asarım Sıyrılamam bir daha niçinden ve nedenden Kimseye de soramam garip garip susarım GÜZELDİ...
Bükülmez bileği bu cesur aşkın...
güzeldi..
YILDIZLAR ŞİİR YAZACAK GÜZELLİĞİNE...
Ne varsa Yeryüzünde Gökyüzünde Bismillah çekecek Kıblesi sen olan Bu sevdaya... Güzel bir uslup ..güzel bir kalem..tebrikler..
öyle uzun ki gece
gecenin bu saatine kadar burada gezinip böyle anlamlı hoş bir şiiri dinlemeye hiç ummuyordum.gerçekten güzeldi..sürekli takip edeceğim efendim...saygılarımla...
Mavili Giyme..!
ilk defa okudum bu şiiri .. hoşmuş..sevdim..
اَفَنْدِمْ
kusur zaten insan sıfatı gibi..biz nefsimizi övemedik...fakat o kadar aşikarane yapılan yanlışlar var. 2 kere 2 4 dür ötesi yokk...eee daha neyi saptırmaya çalışıyor insanlar..işte bu yüzden gafil olarak adlettim.
Irmak olmalı.,
Ateşten gömlek gibi, haksıza karşı durmak Zevahiri kurtarmak, imkansıza baş vurmak Ne fena iştir ya Rab, insana tuzak kurmak! Suyun örfünde huzur, ırmak olmalı ırmak Yine çok ince ince işlenmiş duygular...beğendim..sağlıcakla kalın efendim
Siz bizden değil.,
Şimdi değilse., O zaman Allah’tan korkunuz! ... müthiş mısralardı..hele günümüzde yaşanan bu saçma savunma düşüncelerine büyük bir ışık..sahabeden bir saaadet tablosu..eskiler...teşekkürler ..aslında hep eskiyi düşlüyordum ve şiirinizdeki o kafiyelerle de daha bir renklendi...teşekkürler..
Gülsen
Gülsen Yollarına baktığımda, heyhat! Kar kokulu bir iklim dokunur gözlerime Görünmeyen bir mis hanede, ruşensin sen Bir harf, bir nokta bir virgül olmak için yaşam Hep o dudaklardan, dökülen sözlerine.., çok güzel bir şiir..tebrikler ..
Elif (Aşkın ikinci sureti)
her zaman ki gibi şiirlere konu olan konu aşk... güzeldi.. ve sen yazar, nasıl sığdırdın kalbine aşkın bilmem kaç suretinden kalmış acısını şiir de can alan kısım buydu bence.. tebrikler..saygılarımla..
Gecelerin içinden geçerken, yalnız,
Gecelerin içinden geçerken, yalnız, Yara almaman Olanaksız... tebrikler.
Neyse
Bu gece yine uykusuz sabahladım İstanbul a usul usul çiğ yakmakta Gün aydınlanırken yeni yüzüyle karşımda Bir gül gördüm sokakta öyle mahsun Aynı senin gibi… giriş gerçekten hoş olmuş ama sonlarda bence her zaman kullanılan tanımlar biraz basitçe kaçmış bence.. tebrikler... saygılarımla
Mekke dönüşü.,
Şimdi bir fırsatı hayata geçirmek var, hayallerimde Rüya aleminde, fizik ötesinde yeniden dirilip Mutluluğun resmini çizmek için., Ellerin ellerimde.., mekke dönüşü güzel bir şiiir idi.daha yeni vakit buldum şiirlerinize bakmaya inş..hep güzell şiirlerle ve şiirle kalırsınız.. tebrikler.. sa
MEFTUN
farsta arapça ama bunlar zamanından b eri lugatımızda var ve de kaldırılmaya kalktığında bile yayınlana beyan da kullandıkları kelimler bile hep ona bağlıydı...ve hala türkçemizde o kökkten gelme kellimler var çünkü kökümüz ona dayanıyor..
MEFTUN
aslında güzel olan asıl olan türkçemizi katledip de bu hale gelindi...aslımızı inkar da insanlar kadar kimsenin üsütüne olamaz..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada JÜLİDE NAZIM  şairi hakkında, JÜLİDE NAZIM  kimdir, JÜLİDE NAZIM  şiirleri,JÜLİDE NAZIM  hakkında bilgi ve JÜLİDE NAZIM  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.