E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
JinepS JinepS
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

JinepS şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Hüzzam-ı Eylül
söyle... söyle eylülde suzidilim yaralarıma em diye sürdüğüm secdelerimde dil kesiği huzur-i beşiğim figan-ı şehadetim her dileğini "Kün fe yekûn" bildiğim mahşerime seni beklerken gel... gel ki; yokluğun zulm’eylemesin. .. Âvâre gibi,ne güzel yazmışsın. *dert görme,dua ile..
efkâr / yağmur şiirleri dürer koyarım gözlerine
Sen yinede kaybetme, sadece satırlarında kalsın emi. -Güzeldi, şiirde sende.
Nev-i Bizar
Çok güzel , sesine satırlarına sağlık.. *Bu kadar güzel okunmaz şairim.)) kutlarım saygı hasret ile.
Yazmasam Bir Türlü Yazsam Bir Türlü
Fonu ve satırlar ne güzel eşlik etmiş , Çok güzel ...
Adı konulmamış
Muhteşem bir duygu sağanağı.. *Gözlerinin kıyısında bir yer var.. bir ben bilirim. ne zaman değsem nihavent makamı doldurur dudaklarımı.. ansızın hudhud kuşları peydah olur sakalının tellerinde. bir yerki cennet ah! bir şey olsun, herşeyi olayım.. *dert görme hiç.(dua ile)
Söyle Derviş
Avni kaysal - Vicdansız edası ile.. emeğinize saglık .
Aşk ile...
Bu satırları alıp gözlere sürme edesim geldi. -Kutlu olsun Muharremin , *Tebrik ederim,güzeldi. -dua ile.
H'ar gibi
Şair der ki ; 'Mihrаbа verir sırtını sаğ eli şаkаğındа Şöyle bir oturur dа dаğlаr eteğinden tutunur Ve nаzаr eder sürmeler аrаsındаn Hem de en âlâsındаn hem de yâr yâr en âlâsındаn' ----------- -
Müphem
Sehbasında can çekişen bir adam, gözlerine tuz basanı ile, aŞk çekişiyor.. -Satırların yine dehşet olmuş şair'im, sayende ateş ile su barışır, ziyan ile zarar zincirini kırar . *Tebrik ediyorum seni.)
bir sedyelik dünya
Buz gibi dilden sahnene düşüyorum, önce kağıttan perdeler sonra rengi içinde bezgin gözlerin düşüyor yutağıma.. Şöyle gel otur haydi yanıbaşıma tutuşsun eflak en âlâsındаn. avuçların düşsün suretime. sessizce indir fısıltılarını kulağıma mekik dokusun, cennetimin kuşları. *Avuç
Olmaz
Semih olan açar hanı Paylaşır da cümle malı Haydan gelen huya varın Kıymetini bilen olmaz.. *Gözümün nur'u, afiyetle kalasın.
ezakeş
Avuçlarıma bıraktığın bahardayım, fiyakalı feryadını uzak tut. kahkahası ile karanlıkları gündüz edenim aminle sür yüzüne, raks etsin tüm satırlar. *gitme zamanı degil kal(ma) vakti! - Leyl geceler hürmetine- Saygıyla ... Sevgili Semihhan ,çok nefis satırlar.
gam-ı har(e)
Ne güzel satırlar ya bunlar. .. -Kalbimizin 'tan'ı gündüzlerde kalsın zai olmasın, güzel şair. yormadan , yorulmadan aşk'la.. .. JinepS tarafından 8/27/2019 10:34:02 PM zamanında düzenlenmiştir.
hüznü feveran
Ne kadar güzel anlatmışsın. Sekmen (merdiven) den inen sofi edası ile .)) -Emeğine yüreğine sağlık..Kutlarım.
Sen gidiyorsun...
Yine 'sus' olmuş her satır, manadar ve hüzün ,yapma boyle .) -Ben neyse ,şiir işte deyip sadece satırlarında kalmasını istiyorum bu hüzn'n.
Eşik
Kısa ,öz.. manalı ... -Kaldır gözlerindeki buğu'nu..ayrılık bitmiycek (hiç). Yüreğiniz keder görmesin,güzel 6 satır okudum.
Aşk-ı Ra/m
Şerareler yükselmiş satırlarında,ateşe vermiş . -mest-u harab'ın ile viran olasın :) .
kaplumbağa süvarisi
Dert görme, Çok güzel olmuş her satırı birbirinden manidar.
Firdevsi şehnâme
Mahşerine inanmış helakına tutkulu Kendi kıyametinde bitabı perişandır.. -Ne güzel anlatmış 2 satır.
Bin Bahane
Çok başarılı satırlar, kusursuz.. -Tebrik ederim .
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada JinepS  şairi hakkında, JinepS  kimdir, JinepS  şiirleri,JinepS  hakkında bilgi ve JinepS  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.