E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ikiodabisalon ikiodabisalon
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ikiodabisalon yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Çok samimi bir yazı olmuş. Keyifle okudum. Saygılar.
BEDEL NEDİR BİLİYORMUSUN? KONTÖRLÜ ASKERLİK YAPAN ARKADAŞ
Yazınızın ismine bir eleştirim olacak. Askerliğini kontörlü yapan arkadaşlar da şu an devletine hizmet ediyor. Çünkü ekonomik olarak gerçekten kötü bir dönemdeyiz ve bu dönem uzun sürecek. Asıl tepki vermemiz gereken yer ise ülkemizin kaynaklarını iyi kullanmayan, ve askerliği kontöre çevirip bundan
GRİPİN
Çok güldüm yaa... Eline sağlık, çok samimi çok güzel bir hikaye... Saygılar.
YENİ SİSTEMDEKİ BAKANLARIMIZ
Başarının yolu biraz da 'anne bak kral çıplak!' diyebilmekten geçiyor. Ama durum öyle bir hal aldı ki; gelen biat danışmanlığı yaptığından, ne eğitim alırsa alsın, hiçbir şey değişmiyor. Değişen tek şey biat edenin ismi. Yazınız çok umut verici olsa da sanırım bizim umut tüpümüz bitti. Saygılar.
BU YENİ KAOS!
Şiir gibi...
şiir ve şair hakkında
Çok güzel... Bir şey merak ettim sadece bu yazı yıllar boyunca alınan notlardan çıkan bir derleme mi? Saygılar
DOĞU BATI ÇATIŞMASI VE BEN
birlikte sanıyorum... başımıza ne geliyorsa sanmayanlar, kesin emin olanlar yüzünden geliyor. sanmak iyi...
Cengiz TOPEL.. şehit (pilot yüzbaşı)
çünkü ülke olarak eskisinden daha çok düşmanımız ve kaybımız var. aynı televizyon programlarına dönen kahramanlık hikayeleri yazıldıkça değersizleşiyor. ve eski olan ötekinin kaybı olarak göründüğünden arşivin tozlu raflarına kalkıyor.
DOĞU BATI ÇATIŞMASI VE BEN
insan neredeyse kurtuluş orada ve insan neredeyse kayboluş da orada... yeterince sınır var, yeni sınırlar oluşturmamak en iyisi sanırım.
Nehir olmazsan sel olursun
Muazzam bir felsefesi var yazınızın. Serin kafayla bir daha okuyacağım. Teşekkürler...
ALGIDA KAÇICILIK
müthiş...
BİZ NİÇİN KANDIK FETÖ'YE? SİZ NİÇİN KANMADINIZ?
Sizin daha önce başka bir yazınıza da yorum yapmıştım ve bir soru sormuştum, cevap dahi yazamadınız. çünkü yazma işi sorumluluk alma eylemidir. Yazdığının arkasında durabilme ve savunabilme yetisidir. Toplumu siz biz diye ayırmadan size bir kaç örnek yazacağım ama yine bu yazınız yerle bir olacak
Kaybettiklerimiz Aslında Kazandıklarımız Olabilir Mi
kaybetme sürecindeki öğrenmenin oluşturduğu hikayelerin, diğer kaybediş ve kazanımlara bir yol oluşturmasından kaynaklanıyor. tabi o süreçte yolu kaybetmekte olası görünüyor. keyifle okudum. saygılar.
Uzaylılar Var Mı?
sanırım başka gezegenlerde aynı konular konuşuluyordur, onlar acaba uzaylıları nasıl betimliyorlar... geçen bir belgeselde izledim 179 milyon ışık yılı diyorlardı, varsayım tabi, sonsuz diyen de var, ama iki olasılıkta da yalnız olmamız zor görünüyor.
✓ BANA GÜNAH ÖNERİSİ OLAN VARMI? CEHENNEME GİDİP YAVŞAKLARA Bİ BAKIP CIKACAĞIM.! ✓
Geçen Demet Akbağ'ın bir röportajını okudum. Her film çıkışı öncesi gazete ve televizyonlarda biten bir sanatçı takımı var ya,onlardan biri işte, şöyle diyordu; 'Artık politik mizah yapamıyoruz.' Bu gibi durumlar için bir şey korkusu diyorlardı ama yazmaya gerek yok. Teşekkürler korkusuzca yazab
ADALET
öyle bir şey var olmuş mu diye düşünmeden edemiyorum artık...
SEVGİLİ YAZAR...
farklı bir savrulma biçimi... okurken fırtına illa yakalıyor bir yerimizden...
BİLİYORUM GINA GELDİ AMA YİNE DE GÜNCELLEYECEĞİM
Bu güncelleme durumuna önceden döneklik denirdi. Bu da bir güncelleme sanırım. Yaklaşık yirmi beş sene önce edebiyat dergisi çıkarırdık. Ve stantlarda yüze yakın edebiyat dergisi bulunurdu. Biz bile beş farklı isimde dergiler çıkardık. Farklı görüşler farklı estetik tarzları vardı her birinde. Şi
SİNEM
1. Bir kız arkadaşım vardı, gece geç saat olduğunda yanına birini alıp taksiyi öyle çağırırdı. Ve yanına aldığı kişiye taksi şoförünün duyacağı şekilde şöyle demesini isterdi; 'plakayı aldım'. 2. Çocuklarımı parka çıkardığımda yanıma su ve kraker alırım, istiyorlar çünkü. Bir keresinde yine yan
KEŞKE HAYVANLAŞABİLSEYDİNİZ.
insan ne diyeceğini bilemiyor. tespitler ve örnekler yeterince acıtıyor. okudukça, insanlığımızdan iğrenip hayvan olasım geldi.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ikiodabisalon  şairi hakkında, ikiodabisalon  kimdir, ikiodabisalon  şiirleri,ikiodabisalon  hakkında bilgi ve ikiodabisalon  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.