E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ikiodabisalon ikiodabisalon
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ikiodabisalon yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Bir Ayakkabı Meselesi
Dil, üslup, akıcılık öyle naif gidiyor ki; sonunda Mahmut’a üzülemiyoruz bile... Beni yargılamadan önce, al benim ayakkabılarımla gez, diye ünlü bir söz vardı. Bugün de Eflatun’un ayakkabı meselesiyle geziyoruz. Teşekkürler.
Su itleri
Evrenin zamanla bir derdi yok. yüz milyonlarca yıl ozon tabakasının oluşması için bekleyebiliyor ve hiç hayıflanmıyor. Dinazorlardan da bir şey istememişlerdi, mamutlardan da... işleyişin bu olması nedeniyle nesilleri tükendi ve bir sürü canlının da nesli tükenecek ki başka bir canlı üreyecek. Evrim
Türk edebiyatında "Popülizm"
edebiyatını yöneten ve yönlendirenlerin olduğunu mu düşünüyorsunuz gerçekten. bense tam tersine öyle bir yapı olmadığı için edebiyatın bu hallere düştüğünü düşünüyorum. edebiyatımız büyük bir başıboşluğun içinde...
Yediveren / Aşka dair
sonunda bir edebi metin okuyarak ayrılmak güzeldi. koca bir çöplüğün içinden beni çekip kurtardınız. demek ki bazen kurtarıcı olunabiliyormuş. teşekkürler.
KISKANANLAR KISKANÇ İNSANLAR
bizim vaktimizi çalmanızı çok kıskandım...
Kısır Döngü
Herhangi bir keşke için, yerimiz de vaktimiz de dar. İyi ki cümleler var.
Gölün Lekesi
Bu Mukaddes bana tanıdık geldi. Çocuklarının ismi; Küçük Emrah ile Ceylan mı acaba :)
'Düş'üyorum ; bir gök gürültüsü içimde...
bir gök gürültüsü içindeyken görünen rüya; veya uyutmayan bir yalnızlık... ya da bir bardak çayın altında kuruyan 'GÖRÜLMÜŞTÜR' ibaresi. güzeldi.
Darağaçlarını Alnından Öpmek B/aşkaymış
Şiir gibiydi...
Silindi
Ben de iki pakete çıkardım. Rastgele :)
Garip Ozan Neşet Ertaş
Bu kadar komplo teorisi içinde, bilgilenmek iyi geldi. Teşekkürler.
BİR DÖNEMİN ANOTOMİSİ
Kesinlikle... Bunu bir bayrak yarışı gibi görselerdi bayrağı devralırlardı. Ama bunlar sopasını devraldılar sadece ve parmak gibi yıllardır onu sallıyorlar.
65 Yaş Üstüne Tavsiyeler
:) gülümsettiğiniz için teşekkürler...
Birimiz diğeri üzgün olduğunda nasıl mutlu olabilir ki?
Bu hikayeyi biliyordum. Hele böylesi bir zamanda hatırlatmanız çok güzel oldu. Ama geçen gün tam bakkala giriyordum ki, biri hapşırdı. Ve içerden dışarı doğru herkes kaçışmaya başladı. Sanırım o beraber koşma sadece böylesi durumlar için geçerli artık, yani sadece kendi için. Saygılar.
MATEMATİK VE İLİM
Şimdi de doğa diyor ki; sizi kapatma vakti geldi. Güzel bir yazı kaleme almışsınız.
Korona
100 tane olumsuz şey yazıyorlar sonra illa biri tutuyor. Ama iyi tutturmuş.
ÖLÜMCÜL SALGIN COVİD -19
Tespitler ve teoriler çok ilginç, peki olası mı? Kesinlikle... Ama umarım olmayasıdır. Saygılar.
Zaman Tek Yürek Olma Zamanı
Size bu yazıları yazmanız için para filan mı veriyorlar. Bir ara gelin size soğan ekmek yiyen insanları göstereyim. Durum 80 öncesinden daha kötü, asıl size bu bilgileri kim veriyorsa yalan söylüyor. Özellikle şu an işşzlik aldı başını gidiyor. Mali müşavirlik bürosunda çalışıyorum; bu hafta sade
COVİD-19 İLE İLGİLİ ÜRKÜTÜCÜ BİR PAYLAŞIM
Sizin adınıza sevindim. Benim de işyerim SSK Okmeydanı Hastanesinin karşısında, hastaneden herkes elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor. Hatta geçen gün markette orada çalışan hemşireyle aynı sıradaydık. Üç beş alınan önlemle bu işin altından kalkılabikeceğini düşünmüyorum. Bu ülkede en iyi öğrendi
renklerin kırığı sanat, sahnesiz dram ve Pirandello
Müthiş...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ikiodabisalon  şairi hakkında, ikiodabisalon  kimdir, ikiodabisalon  şiirleri,ikiodabisalon  hakkında bilgi ve ikiodabisalon  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.