E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ikiodabisalon ikiodabisalon
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ikiodabisalon şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
yetmişüç
Henüz bir kaç şiirinizi okuyabildim, hepsinde ayrı bir melodi var, şiirleri okurken yanında bir şarkı okuyucuya eşlik ediyor gibi.
meşe
ilginç bir final...
Üç Yanlış Bir Doğru
ortada aşk varsa genelde bir yanlış üç doğruyu götürür...
LEGAL
geniş zaman geçmiş zaman ve gelecek zaman...
taksim
bayıldım şiire... hem pek naif hem imgeler vurucu... kıskanma sırası bende sanırım.
sappho'nun duvarı
Okuduğum ilk şiir bu kadına aitti. Sappho öyle çok şey hatırlattı ki bana. Teşekkürler yolculuk için. tatlı bir elma, kıpkırmızı, sallanır en yüksekteki dalın ucunda, unutmuşlar sanırsın koparmayı Yo, uzanamadılar ki... Sappho Şiir çok zengin, kıskanmak için çok nedenim var. Oturup
KIŞ GELMEDİ
bir imge yağmuruna tuttun ki okurken, hem güldüm hem hayran kaldım. mükemmel şiir.
izin verme'sen_
ne duru bir şiir... çok beğendim. teşekkürler bu şiir ziyafeti için.
kumbara emanetleri
bu şiir gerçek işte... kuşlar, böcekler, anlamsız kafiyeler yoktur sevdanın içinde. bizle nefes alır verir, gündelikçidir bir bakıma. güzeldi.
sınır çizmenin mütehassısı/
Müthiş...
Dna
anne tek başına şiirdir ya, fazla şiir var burda.
Hebâ
şiirdir ne yapsa yeridir... çok beğendim.
Kokun
ne naif bir şiir ne güzel...
GELMEZ İMİŞ
şiir güzel aslında ama, aşağıdaki dörtlükte kafiye bozulmasın niyetine anlam bozulmuş. sanki vatan sevgisi ve imandan da sakınmak olarak anlaşılıyor. Sakın gıybetten yalandan Vatan sevgisi imandan Son vapur kalkar limandan Ölen bunu görmez imiş
Albatros, Charles Baudelaire, Çev. Sunar Yazıcıoğlu
Bir başka dil bilmek, başka bir coğrafyanın duygusunu, kendi bulunduğun beşeri haline çevirmek muhteşem. Emeğinize saygı duymamak imkansız. Çok sevindin kendi adıma, şiir okuyabileceğim bir sayfa ile karşılaştım. Teşekkürler.
YÜKSELME PROVALARI
Bazı kelimeler tek başına şiir zaten; anne kelimesi de onlardan biri. Sağına soluna hangi cümleleri koyarsan koy şiirin güzelliği hiç bozulmuyor. Çok etkileyiciydi.
Hiç'e İthâf
Boşlukları doldurunca şair hikaye tamamlanır. Asanızı vurmuşsunuz yine, ikiye ayrılmış duygu, karşıya geçerken önce kendimize bakalım. Ayna alıngandır bir bakıma, kırılgandır. Sağa sola bakarken bakmışsın sıra sana gelmiş. Çok beğendim şiiri. Saygılar.
cennet işleri
yalnızlık geldiğinde nedense öyle kalabalık geliyor ki, içinin gürültüsünden hiçbir şey duyamıyorsun. çok iyiydi yine.
aşkertesi
boşları verdim, ama dedi ki hayat bende depozito yok geri dönüşüm hiç kalmadı dedim o zaman boş ver
gözlerin b. aşka hikaye
aşkı arabeske dönüştüren bir yapışkanlık var bizim coğrafyamızda. benzetmeler inandırıcı olmadığında imge çöpe gidiyor. ama şairlik muhasebecilik gibi herkes bir dönem şiir yazıyor. ama şiir aşık olunca ya da kızınca, ya da toplumsal damarımıza basınca yazılan bir şey değil. iyi bakınca her şey ş
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ikiodabisalon  şairi hakkında, ikiodabisalon  kimdir, ikiodabisalon  şiirleri,ikiodabisalon  hakkında bilgi ve ikiodabisalon  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.