E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ikiodabisalon ikiodabisalon
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ikiodabisalon şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Fonda Karınca Gölgesi
Bazen bir şiirin koluna da girebiliyor insan, onunla dolaşabiliyor... Ve bilmediği bir yerde inince kayboluyor. Öyle bir kayboldum sayenizde bulunca döner yorum yaparım. Teşekkürler...
üçyüzkırksekiz
Sizin sayfanıza her girdiğimde şiirle karşılaşacağımı biliyorum.
Zeytin Ağacı.
İçini yumruklamak bu olsa gerek, böyle durumlarda Orhan Veli’de yetişmiyor imdada. İroni gücü yüksek bir şiir... Final enfes.
petunya
Düşündürmemek... Kilit açmak gibi. Ne güzel.
Öykü
Bugün aynısını ben de düşündüm, içime girip hırsızlık yapılmış gibi geldi.:)) ya da ne bileyim hırsız olan benimdir. Çok güzel olmuş. Beşiktaş’ta Ihlamur Kasrı vardır, kendisiyle çok iyi anlaşırız, nerelere gittim sayenizde bir bilseniz. Koku en çılgın hatırlatıcılardan biri sanırım. Yaptırdığ
Öykü
Şiiri belki on kez okudum. Ve şöyle bir intiba uyandı içimde; şiiri yazdınız sonra aralardan bazı cümleleri sildiniz. Ya da bazı şiirler için askıda bırakılmış denir; yani geçişleri özellikle yarım bıraktınız. Bizim bilmediğimiz bir öyküsü var şiirin ama izin vermediniz. Yine de bazen bir müzik eşli
Öz'ne
Özden uzaklaşmak için o kadar çok çabamız var ki; gittikçe hız bağımlısı, şiddet bağımlısı, güç bağımlısı oluyoruz. Öznelerimiz sadece maddeden oluşmaya başladı. Bir gün Ayşe Kulin'le yapılmış röportajı izliyorum. Soruları soran spiker, Ayşe Kulin'e şöyle dedi; Ayşe Hanım size şimdi bazı kelimele
Suyun Üstünde Yürüyor Sesin
şiir...
Yeşil Erikler (5)
içsel sayıklamalar... en sevdiğim. tebrikler
Öykü
geçen saklambaç oynuyoruz oğlumla, onu ararken yatağın altında yapmaya çalıştığımız pazılın eksik parçasını buldum. oğlum beni sobeledi ben pazılı. belki kendi yazdığın bir kelimenin arkasına saklanmıştır.
Öykü
rastlamak istemesek de, bazen şiir bir rastlantıyı tamamlar.
kendine don kişot
mr. nobody filmi geldi aklıma. bir kavşakta gibi, nereden devam etsen başka bir olasılık. bir sürü şiir var burda.
Bugün günlerden sen
Naif dokunuşlar şiirin her anında hissettiriyor kendini. Çok güzeldi....
NADİDE BİR ÖZLEYİŞ
bu şiirden kesinlikle güzel bir türkü olur... tebrikler.
mesabe
insanın kafasına kafasına sıkan şiirde böyle oluyor...
kırlangıç türküsü
bazen şiir içinde müziğiyle beraber gelir...
Hû'dem
etkileyiciydi... tebrikler.
İnanmak
inanmak tehlikelidir, sanırsın ki ayaklarım hep böyle ritmik gidecek, gözlerim renkli görecek. önce anten bozulur sonra yol... bakmışsın en inandığın kitap elinde soluyor.
Sıla'ya Mektuplar / Belirtisiz hüzün tamlaması
unuttum kelimesi çoğu zaman unutmamanın tamlamasına dönüşür. başka bir unutmama ile tanışmak için adam asmaca devam eder. çok beğendim şiiri.
Gitmenin uykusu
nasıl da usul usul bir hüzün...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ikiodabisalon  şairi hakkında, ikiodabisalon  kimdir, ikiodabisalon  şiirleri,ikiodabisalon  hakkında bilgi ve ikiodabisalon  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.