E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
İbrahim MUCUK İbrahim MUCUK
İbrahim MUCUK
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Kayseri ili,Pınarbaşı ilçesine bağlı Tokmak Köyü'nde 1958 yılında dünyaya gelmiş.İlkokulu köyündeki birleştirmiş sınıflı okulda tamamladıktan sonra;babasının işçi olması nedeniyle Pazarören Mimarsinan Öğretmen Okulu'na başlamış.1971 yılında 2.sınıfta Milli Eğitim Bakanlığı not ortalamasının yüksekliğinden yatılı okuma hakkı sağlamış.Sakarya Arifiye Öğretmen Okulu'na göndermiştir.
Bu okulların 1974 yılında öğretmen lisesine dönüşmesi sonunda bazı aksaklıklar neticesinde,1976/1977 yılında öğretmen lisesini bitirmiş.Daha o yıllarda Edebiyat derslerinde başarılı olmaya başlamış.Okulda yapılan şiir yarışmalarına katılmış.Ayrıca müzik ve folklora olan bağlılığı ile halk oyunları ekipleri yetiştirmiş.
Hayatı sıkıntı ve çalkantılarla geçmiş.Nihayeti 1986 yılında Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu'ndan mezun olmuş.Halen sınıf öğretmenliği görevine devam etmektedir.Evli bir erkek,bir de kız


 
Bu sayfada İbrahim MUCUK  İbrahim MUCUK şairi hakkında, İbrahim MUCUK  İbrahim MUCUK kimdir, İbrahim MUCUK  İbrahim MUCUK şiirleri,İbrahim MUCUK  İbrahim MUCUK hakkında bilgi ve İbrahim MUCUK  İbrahim MUCUK isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.