E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
İbrahim Kavas İbrahim Kavas
İbrahim Kavas
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

İbrahim Kavas yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
SEVMEK Mİ SEVİLMEK Mİ?
şairin dediği gibi tabi ki sevmek önemlidir. Çünkü; sevmek için emek gerekir. Yüreğinize sağlık.
Annemm
Anne ve babaya özlem duyulmaz mı, hele ulaşılamayacak uzaklardaysa... tebrik ederim.
MERAK SAHİPLERİ
Aslında hepimiz nasıl daha güzel ve mutlu yaşayabiliriz diye merak içindeyiz, arayışlardayız ama çoğu insanımız yorulmadan, çaba harcamadan hazıra konmak rahatlığını arıyoruz. bu da üzerinde düşünülecek bir merak... Güzel bilgilerin için teşekkürler öğretmenim.
SIDIKA'NIN ZELİHA'SI
Okudum, sonra uzun süre öykü üzerinde düşündüm. Çok yıllar önce bazı büyüklerimizden duyduğum anılar aklımdan geldi geçti. memleket adına yapılan fedakarlıklar, çekilen zahmetler, duyulan acılar, yoksulluk, mağdurluklar, daha neler neler... Ya şimdi bugünü yaşayan insanlar üzerinden bir hüküm yürüt
19.5 GÜN TESTİ
Öğretmenlik mesleğinin omuzlarımızdaki ağır yükü. Bir öğrencinin mezun olmakla bitmediği, öğretmenin emekliye ayrılışıyla hiç bitmediği bir meslek yani ömürlük bir meslek. Ailesinin düşünmediği çocuğu için öğretmeninin uykusu kaçtığı o uzun geceler. özel davet edildiği halde toplantıya bile gelmey
YALAN HAYATIN EN BÜYÜK GERÇEĞİDİR!
Yanlışlık, iyiliğe açılıyorsa, hayırlısıymış deriz, kötü çıkarsa olacağı varmış der geçeriz. çok fazla başvurmamak şartıyla pembe yalanlar her zaman iyidir dediğim gibi alışkanlık yapmamak üzere. Tüm bunlardan sonra, yalan ve yalancıdan uzak durmak en güzelidir.
N'OLUR KURTARIN BENİ!...
Filmlerde ve kitaplarda karşılaştığımız bu aile dramı aslında her yerde yaşanan acı bir gerçek. Sesini duyuramayan çaresizlerin acı sonu, sesini duyurup düzlüğe eren güçlü kişiler. ne olursa olsun her şeyin başı eğitim. Aile içinde tabu görülen duygular, bastırılmış duygular ne dersek diyelim iş, e
‘KAFA’NIN NERESİNDEYİZ?
Küçük bir yerleşim yerinde gençliğe atılmışsan, aile büyüklerinin yanı sıra akraba, eş ve dostun davranış biçimine karışıyorsa, varılacak sonucun halini düşünebiliyor musunuz? Şimdi lise yıllarımızdaki öğretmenlerimizin bir çoğuyla iletişim halindeyim. Anılarımızdaki yanlışları konuşurken, onların
BU BİR MUCİZEYDİ!...
"Kul sıkışmayınca hızır yetişmez" diye güzel bir atasözümüz var bizim. gerçekten "Allah büyük" dediğimiz bir çok durumla karşı karşıya kaldığımız durumlar yaşayabiliyoruz insan olarak. yaşamın içinden güzel bir örneği keyifle okudum. Tebrik ederim.
Büyük Aşk
Siyah beyaz muhteşem bir aşk hikayesinin altına duygu dolu düşüncelerimi yazmayı hayal ederken, beklenmedik bir finalle alak bulak oldum. Doğum gününüz kutlu olsun, nice güzel yıllar diliyorum. merhum annenize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. kaleminizi kutlarım.
HAYATTA HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR!
Çıkar dünyasının yaşayan insanları, "iyilik yap- iyilik bul" felsefesiyle çıkmıştır yola. Yapılan her güzellikten bir beklentiye girer, sonucunda beklediğini bulamayınca sitemlere girer, düşünceler değişmeye başlar. Bir de "sabır" denen olgu vardır ki; uzunca bir süre ister. sabretmeyi bilen, yaptı
Görüşmeyeli Uzun Zaman Oldu
Zaman mevhumu kişiye ve duruma göre değişebiliyor. bazen akreple yelkovanı tutabilene aşk olsun, bazen bu ikiliyi sanki demir bir kazıkla sert bir yere mıhlamış gibi hareket ettiremezsiniz. Hele beklenen sevilen biriyse... keyifle okudum, tebrikler.
Hay'eller
hayal; kabul olmasını istediğimiz dualardır... kalemine sağlık.
GİT BAŞIMDAN!
Böyle zamanda olumsuz tepkiler istem dışı veriliyor çoğu zaman da farkına varılmıyor ama karşıdaki insanın davranışlarını değiştirdiği büyük bir gerçek. hele bu tepki çok sevdiği bir iş ve sevdiği birisine karşı ise daha büyük bir yıkım. gerçek bir yaşamdan alındığını hissettim yazınızda. tebrikler
Sevgi Üzerine...
Güzel olan her şey sevgiyle başlar, sevgiyle büyür, sevgiyle çoğalır. tebrik ederim.
MEVSİMİNİZ NE?
Ressam bir dostumun her zaman söylediği bir sözü ekleyeceğim buraya: "Sonbahar sanattır, diğerleri mevsim." ben de öyle düşünüyorum çünkü; şiirde, filmde, romanda hüznü seviyorum. Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.
TERCİHLERİMİZ
Deneme sınama sahnesi. yanlıştan dönme, başarıya ulaşma. Pişmanlık ile keyif birbirini kollayan bir yoldaşlık gibi... keyifle okudum. tebrik ederim.
Çığlık Mavisi // 2
11 Ekim, bugün kız çocuğu günü olarak kutlanıyor. Günün anlamı daha da belirginleşti bu öykünüzle. öykünüzün taamını okumak istiyorum. kalemine, yüreğine sağlık.
DUYGU VE SU
Bir damla suyun tek amacı deryaya ulaşmaktır. Engel tanımaz, güçlenir, büyür yolunu bulur denize kavuşup derya olur. Buradan yola çıkarsak, düşünce de, bilgiyle büyür, artar, yeteneklerle birleşerek ideale ulaşır. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz, yeter ki istensin... Emeğinize sağlık.
Çok güzel bir kaç Hikaye
kaleminize sağlık.
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada İbrahim Kavas  İbrahim Kavas şairi hakkında, İbrahim Kavas  İbrahim Kavas kimdir, İbrahim Kavas  İbrahim Kavas şiirleri,İbrahim Kavas  İbrahim Kavas hakkında bilgi ve İbrahim Kavas  İbrahim Kavas isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.