E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Hicran Aydın Akçakaya Hicran Aydın Akçakaya
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Hicran Aydın Akçakaya şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Düş/ver/enler
Altına not düşmeseydiniz iki farklı kaleme ait olduğunu anlamazdım. Birbiriyle çok uyumlu, birbirini tamamlayan çok güzel pasajlar. Tebrik ediyorum, sevgiler.
Yüzünü Yüzüme Sakla
Her şeyin yoluna girmesine çok sevindim. Gülücük kuşunu benim için öper misin? Sevgiler.
-HANGİ DAĞIN ARDINDASIN YAŞAM-
Titikaka'ya yakışır bir şiir olmuş gerçekten de. Özel, gizemli ve merak uyandıran. İlgiyle okudum. Teşekkür ediyorum. Tebrikler Levent Bey, saygı ve selamlar.
Deniz Kenarı
Manzaraya satmış ruhunu herkes... Ruh yutan manzaralar ruhsuz insanlar kalabalığı...
gülvedüş'eylül_
Denizcem, tebrikler, ne güzelsiniz sen ve şiirin Öperim çokça :)
BOP MU/ REST Mİ?
Stratejik bir savaşın tam ortasındayız. Tarikatları, diktatörleri besleyip destekleyerek; güya demokrasiyi yerleştirecekler, sağlamlaştıracaklar, gözümüzü açmazsak elimizdekini de kaybedeceğiz. Ne güzel anlatmışsınız, ne güzel yol göstermişsiniz. Tebrikler Halil Üstadım. Var olun. Saygımla.
Mutsuz olma kılavuzu
Neden ''Mutsuz Olma Kılavuzu'' ki ismi Baya baya mutlu olma kılavuzu bu şiir. Ya da bana mı öyle geldi okudukça hak verdim ve mutluluk payı çıkardım kendime. Tebrikler, saygımla.
AĞIRDIR KALKMIYOR
Çalışmadan, emek vermeden kazananların, arsızların, hırsızların, çıkarcıların, yalakaların borusunun öttüğü bir dünyadayız. Bulaşıcı bir hastalık gibi üstelik neredeyse bütün insanlığa yayılmış durumda. İnsanlar ya birbirlerinin sırtına semer vurmakla ya da el etek öpmekle meşguller. Ne güzel resm
Yan diyenlerdeniz biz
Şu ömür sofrasına koyar isek haramı Zehirler kanımızı o haramın tek gramı O haramı reddedip yaşasak da o dramı Ekmeği duru suya ban diyenlerdeniz biz Seslendirmeyi de dinledim ve seslendirirken bu kıtayı fazla hecelerden kurtardığınızı farkettim. Söz uçar yazı kalırmış ya metin üzerinde de
Babamı Görür Gibiyim
Ne güzel bir resim ve ne güzel bir yad şiiri. Toprağı bol mekanı cennet olsun babanızın. Kesinlikle onların yerini dolduracak bir başkası olmuyor gittiklerinde. Saygılar.
GİDERİM
İşin özeti son dörtlükte. O kadar haklısınız ki.
Manzara
Değil mi ama İslam, kardeşlik dinidir, hoşgörü dinidir, sevgi dinidir, okumayı emreder, cehaleti asla ve katiyen savunmaz. Yardımlaşmayı, paylaşmayı, hak yememeyi, adil olmayı öğütler. Güzelim dinimizi hiçe sayıp unutanların ve güzelim dinimizi kendilerine kalkan yaparak, her türlü çirkinliği,
DEDİ Kİ ; KALBİM
Hem seslendirme hem şiir çok güzel. Severek okudum dinledim Gülseren Hanım. Tebrik ediyorum, sevgiyle.
Sözcükler raks ederken
:) sevgiler ...
GEÇTİ KOCA YAZ
Yaza veda güze merhaba şiiri. Biraz buruk, biraz hüzünlü ve çokça da zamanın hızına sitem eden güzel bir hece dökülmüş kaleminizden. Merakımı hoş görürseniz ve özel bir nedeni yoksa April yazmanızın; sormak isterim, neden Nisan değil de April? Tebrik ederim, saygılar, selamlar.
Rüzgarın hüzzam ıslığı
''Gurbeti sabahtır, sabahı gurbet içimin'' Güzeldi şiirde soluklanmak. Tebrikler.
* Son Arzu *
Zincirbendler ayrı bir ahenk katmış şiire. Hüznü derinden hissettiren şahane bir eser. Tebrik ederim arkadaşım. Sevgimle.
Zayiat
Tüketmeye ve yok etmeye programlanmış insanların çoğu. İnsani değerleri, doğayı, kendi cinsi de dahil olmak üzere diğer bütün canlıları. Azınlık denecek kadar az sayıda insan da büyük bir gayretle bu tür insanlarla mücadele içinde. Bu şiir de mücadele içindeki o insanların sesi olmuş. Tebrikler,
AN SUSMASI
Özlemle, matricaria chamomilla ...
Gönül
Hatırlıyorum o rumuzu. Şiirin ismi de mi Şubat Ayazı olsa idi keşke diye düşünmeden edemedim. Harika bir hece şiiri, tebrikler, sevgiyle.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Hicran Aydın Akçakaya  şairi hakkında, Hicran Aydın Akçakaya  kimdir, Hicran Aydın Akçakaya  şiirleri,Hicran Aydın Akçakaya  hakkında bilgi ve Hicran Aydın Akçakaya  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.