E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
hena hena
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

hena şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
........
Bu sayfadaki hüznün naifliğini çok seviyorum. Çokça sevgiler Suna.
BERZAH
''Birbirinin gölgesinde büyümeyen ağaçlar gibidir Sevmenin yüceliği'' Sevmeye dair ifadelerin ne güzel:) Çokça sevgiler Deniz.
DENİZ ÜLKESİ DAVETİYESİ
Denizler ülkesine... Hem de böyle içten bir davetle kim gelmek istemez ki Deniz? Çok beğendim şiirini..Sevgiler..
rodina/final şark'ım
Neyi hissediyorsan o an dinlediğin müzik ,daha sonra her dinleyişinde aynı duyguyu hissettirebiliyormuş. Şiirde de öyle midir... Ne zaman Rodina şiiri okusam aynı duygu belirir içimde:Yurtsuzluk. Selamlar Özgür.
......
''aşinayım gecenin renklerine içine çekiyor beni'' Gerçekten öyle. Eşsizliği buradan geliyor belki. Seni okumak gibi...Sevgiler suna..
C/C
Rüzgar'ı kaybetmiştim.Buldum:) Çokça sevgilerimle.
'Ruhungemisi'
Eminim şiirlerini duyumsuyor anneciğin. sevgili nar-ı çiçek.. Işıklar içinde uyusun annen, çokça sevgilerimle..
.........
senin şiirlerini ne zaman okusam suna, ışıkla gölgenin arasında kalan bir kadın beliriyor gözümün önünde..Estetik,naif ve hüzünlü bir kadın.. Sevgilerimle,hep..
Ruh Üşür
Nefi'nin bir şiirini anımsadım olricx :) ama bu başka tabi:) hena tarafından 5/23/2020 9:47:19 PM zamanında düzenlenmiştir.
kuşku
Şiiri tebessümle okudum Fransız:) Her şiirin gibi. Edip Cansever, çok sevdiği komşu teyzesinin Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kardeşi olduğunu çocukluktan biliyormuş aslında ama şiirlerini okutmaya çekiniyormuş.Bir gün Tanpınar Cansever'e şiirlerini getirmelerini,okumak istediğini söyler.Edip şiirlerin
Denge
Mor erguvanları düşündüm Beliz, sadece düşünmek bile yeterdi söylenmeyenler için.. çok güzel şiir.. Çok sevgilerimle..
Yazık
İnsan en çok kendisiyle arada kalmışlığı yaşıyor galiba. Ama şu da bir gerçek ki: ''bu zaman bize ait değil'' Şiirlerini yeniden okumak mutluluk verici Beliz,bunu defalarca söyledim bugün değil mi:) Çok çok sevgiyle...
Geçiş
''Gözlerinde üç damla yaprak ölüsü'' imgesi çok etkileyiciydi. Masal gibi bir şiir, Fakat şeytan da çok kötücül. Atlar,düşler ve herkes nereye kaçsın?
pupa
''her satır yolda kalacak bu gidişle !'' Özellikle bu çok güzeldi Fransız..Çok beğendim.
........
''bu bir geçiştir uçurumdan yaşama'' hayata dair çoğu zaman hissedilen,hissettirilen..Bu dize siyah beyaz bir resim gibiydi Satsuna.. çokça sevgiler..
............ ...............
Bir film izlemiştim Satsuna, adını anımsayamıyorum şimdi..oldukça uzun süren bir filmdi,bir baba ile kızı birlikte yaşıyor,oldukça zorlu bir yaşamları var.Genç kız her gün akşam günlük işleri bittikten sonra pencere önünde oturup dışarıyı izlerdi sabit bakışlarla,uzun uzun dışarı bakardı öylece..dış
Temmuza son/söz
Taylan, denizli kentlerden yazıyorsun galiba bu şiirleri..Bu şiirinde Temmuz, aşkın en mavi halinde.. Ne güzel ya.. Sevgiler Taylan..
günün şiiri
''radyodan rastgele bir müzik açmıştım sizin sokağa benziyordu'' Şiiri beğendim ama özellikle bu dizeyi çok sevdim Fues . Bazen minicik bir ayrıntı,bir bakış,bir sözcük,bir şarkı nelerin yerini tutar ve ne çok şey hatırlatır insana.. Çokça sevgilerimle...
........
''Bir hayal belki bu, gök kırmızı çiçekler mavi Bir kadın gözleri, çiçeklerden de mavi.'' Senin gibi Şiirlerin gibi.. Kadınlar hep güçlü hep güzeldir:) Sevgiler...
gâmze’de’yâr
Duru,içten...ne güzel şiir.. Selamlar Özgür.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada hena  şairi hakkında, hena  kimdir, hena  şiirleri,hena  hakkında bilgi ve hena  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.