E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Heidi Heidi
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Heidi yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
HAMD EDEN HAMİD
Ne çok biliyorsun. Adnan Menderese Başbakana neler yazmışsın. Yazık.
Hakkını veren otoritenin otoriter olma hakkı vardır
Günümüz insanı Allah'ın varlığını biliyor ama kendi akıllarını beğeniyorlar. Yine yazınız çok iyiydi. Teşekkürler.
Bir gülüşü var dudakları kesikten
Bâyezîd-i Bistâmî Hazretleri buyurur: “Her kim kendine bakıp ibadetini ihlâslı görür, keşif sahibi olduğunu hesâb eder ve nefislerin en çirkefi olarak kendi nefsini görmezse, hiçbir mânevî mertebede onun yeri yoktur.” Evet, en kötü kendi nefsimizi görürsek,iyiye doğru gideriz. Teşekkürler.
Hediyeyi hediye etmek nasıl sünnet olur?
Sıradan insanların birbirine hediye vermesi dostluklarını geliştirir. "Demek: Hediyesi hediye edilen de bir tür sınanmadadır" Önemli makamlara gelindiğinde, insanlar yol ayrımına düşüyor. Verilen hediyeler, hemen devletin hazinesine bağışlansa ne güzel olur. Teşekkürler.
Kertenkeleler dans da edebilir
Allah(c.c.) hiçbir kulunu ayırmadan kim çalışırsa karşılığını veriyor. Avrupa ülkeleri her ne kadar dünya savaşlarında kendi aralarında savaşsalar da, kolayca birlik olabiliyorlar. Avrupa Birliği, Haçlı ordusu v.b. Müslümanlar ise dağınık, Amerika'ya bağımlı. Teşekkürler.
Cansızlık aynılığa yatkındır
Allah son nefesimize kadar, hiçbir müslümanı imandan ayırmasın.
Cansızlık aynılığa yatkındır
"Bir şeyin aletsiz, edevatsız, araçsız, gereçsiz, maddesiz, zamansız, mekânsız, örneksiz, benzersiz, misilsiz, numunesiz yaratılması " Allah'a aittir. Evet bunu düşünmek herşeyi açıklıyor. Her zaman birbirinden kaliteli yazılarınızı paylaştığınız için teşekkürler.
BİR GECEDE CAHİL BİR TOPLUM OLMADIĞIMIZ GİBİ BİR GECEDE CEHALETTEN KURTULAN BİR TOPLUM DA OLMADIK.
Evet, okuma yazma oranı çok düşükmüş. Bununda alfabeyle alakası olmadığı, yeterli sayıda okulun olmadığıyla günümüzde anlaşıldı. Saygılar.
Üslûpta neyi yitirirsek kalbimiz de onu yitiriyor
Sade ve akıcı yazılar daha çabuk okunuyor. Şiirlerde ise kendi duygu dünyalarının farkındalığını gösterme telaşı içerisinde olan şairlerin manevi değerleri hafife alarak yazması okurda(yani bende) anlam kazanmıyor. Hemen okumayı bırakıyorum. Teşekkürler.
BİR HALKIN DÜŞLERİNİN ÖLÜMÜ
Amerika'nın tarihi öldürdükleri kızıldereliler ve Afrikalı kölelere yaptıkları işkenceler üzerine kurulmuş. Atom bombası atanda onlar. Maalesef ,onlardan temizi,demokratı yok. Teşekkürler.
Başkasının Hikayesi
Çocukken akşam olmasını asla istemezdim. Çünkü sokaktaki oyun biterdi. Teşekkürler.
Allah Resulü (a.s.m.) sabır isteyeni neden uyardı?
Yağmur duasını merak etmişimdir. Allahtan insanlar nasıl istemeli ki sele dönüşmesin. Dualarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Anlamlı bir yazıydı. Teşekkürler. Saygılar.
Molla Çağrı Mert Bakırcı Evrim Efendi Hazretlerinin kerametlerini anlatıyor (1): Dağlar nasıl yağ-bal oldu?
Evrim diye birşey kalmadı. İnanmayan inanmıyor. Hak ile batılın savaşı. Bizim buralarda da hiç mutant yok. Müddesir Süresi; ﴾18﴿ Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti. ﴾19﴿ Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti! ﴾20﴿ Sonra kahrolası ne biçim ölçtü biçti!
Kime secde edeceğimizi pedagojiden mi öğreneceğiz?
Maide ﴾12﴿ Andolsun ki Allah İsrâiloğulları’ndan söz almıştı. Onlardan on iki de nakîb (temsilci) göndermiştik. Allah onlara şöyle demişti: "Ben sizinle beraberim. Eğer namazı dosdoğru kılarsanız, zekâtı verirseniz, peygamberlerime iman eder ve onları desteklerseniz, bir de Allah rız
NATO nun Beyin Ölümü Gerçekleşir ise Omurilik Soğanı ile İdare Edebilir mi
Tarih derslerinde anlatılırdı, Rusya Boğazları geçip sıcak denizlere inmemeli. Artık gerek kalmadı. Suriye de sayısız üssü var. Türkiye'nin sınır komşusu Suriye değil, Amerika, Rusya. Türkiye kimseye güvenmeden kendi başının çaresine bakmalı. Saygılar.
SORU VE CEVAPLARLA TÜRK KADINININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI ELDE ETMESİ
Dünya tarihine baktığımızda, kadın komutan ve arkasında binlerce kadın askerden oluşan orduya rastlanmıyor. Kılıçla savaşan hep erkekler olmuş, kadınlar arka planda yardım eden. Böyle olunca da, ülkeler fetheden krallar, hanımlarına al bu ülkeyi de sen yönet demediler. :) Teşekkürler.
Cumhuriyet kadını 'kadının yüzeyselleşmesi' midir?
Batı,dini ve insani değerleri bir kenara bırakarak, Afrikayı, Hindistanı kısaca dünyayı sömürerek, kendine özgü sömürü medeniyeti inşaa etti. Sömürü medeniyetinin yükseliş döneminde olduğumuzdan, yaptıkları herşeyi diğer uluslar sorgulamadan benimsemeye başladılar. Sömürü medeniyetinin düşün
Dertler uzaklaştıkça barışır
“Din kolaylıktır!” En özünde “Din kolaylıktır!” Çünkü din, ona iman etmiş tüm mü’minler için, hatta tüm varolanlar için, aynı dili konuşmaktır. Yaratılan herşeyle anlaşmaktır. Varolmayı kolaylamaktır. Yazınızdan alıntı. Evet, yazınız çok iyi, sürekli dertleriyle dertlenen insan aynı yerde patinaj
KİM DE BİR CAN KURTARIRSA BÜTÜN İNSANLARIN HAYATINI KURTARMIŞ GİBİ OLUR.
Yaşamayanların anlayamayacağı bir durum. Hepimiz ailemizden kim isterse düşünmeden organlarımızı bağışlayabiliriz. İnşallah yapay organ yapımı hızla gelişir de, kimse kimseye muhtaç olmaz. Saygılarımla
ÇOCUĞU ALTINI ISLATAN ANNENİN YARDIM ÇIĞLIĞINA CEVABEN!
Yıllar önce izlediğim filmde, filmin kahramanı olan çocuk aynı durumdan muzdarip. Malesef annesi çocuğunun durumunu kabullenmeyip, sürekli ıslak çarşafları balkondan aşağı sarkıtıp ders vermek istiyordu. Kahramanımız çarşafları toplamak için, okulla ev arasını inanılmaz hızlı koşuyordu. Doktora g
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Heidi  şairi hakkında, Heidi  kimdir, Heidi  şiirleri,Heidi  hakkında bilgi ve Heidi  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.