E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Rampaların Ustası Rampaların Ustası
La Edry
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Rampaların Ustası şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Ö / Öncesi Öyküsüz
Hip hop gibi. İçinde rap'ı var, dansı var, isyanı var, graffitisi var. Sanat.
Pia
Şu "sus kesilir" yerine bir şey keşfetsen ilik gibi şiir. Böyle de seviye çok yüksek elbette. Epey ilerlemiş şiirin Nedim dost.
şubat ayazları
Şiir başlayıp, şiir bitmiş. Yani saçtan tırnağa şiir bir şiir. Saygılar. Rampaların Ustası tarafından 5/14/2020 1:49:19 AM zamanında düzenlenmiştir.
.sanayi ölüsü
"boş ver ! yaralı bir seste hatırlamak istemez yenikliğini hiç kimse ve Zaten hiç bir kulak yakışmıyor hiç bir sese..."
.saat kaç?
"Çengelini; kendi dilinde paslanmış ve kendi dilinde pasını yalayan bir çocuk gözünde unutmuş bir soru işaretiydim ölü çocuk gözleri biriktiren kocaman bir ünlem oldum epey andır. Noktalarımız her yitikle hâlâ ortak. " Ne Kadar güzel bir ağız... Miss gibi şiir kokuyor.
.hiç doğmadımsa//sizden
On iki yaşımı düşündüm. On iki yaşıma dahi nice mezar sığdırılmıştı. Şiirin dili tırmalıyor. Jilet gibi.
bilemezsin belki gelecek hiç olmadı
Kendi içimden atladım bir otel gölgesine. Kendi içime kan tükürdüm gizlice. (keşke unutulsa adımız be renbo, meryemce...)
Sebep
Cillop, dilop'tan gelir. Dilop kürtçe damla demektir. Su damlası gibi demenin nevi şahsına münhasır jargonunda böyle yer edinmiş kendine. Bir içim su, bir su damlası gibi. Ne alakaysa. Damla damla hüzünler dökülürken cillop gibi şiirden...
kurt emzirince
Şiire bir şaman sözü bırakasım geldi. Zorluklar birer formalitedir. Ciddi zorluklar, daha ciddi olsalar bile hala formaliteden ibarettir.Gökyüzü oradadır, bazen bulutlarla kapanmış olsa bile bazen biraz çaba göstererek, mesela bir uçağa binerek aynı mavi gökyüzüne ulaşmak mümkündür. Herkese barış
emel ya da ikinci sınıftan terk
Ah bu yakaza hallerimiz renbo. Sizi yıpratan rüyalardan sessizce uyanın.
kelebek kozasına sığan kalp
Burnumuzun ucundaki gerçek. Rampaların Ustası tarafından 5/2/2020 3:44:35 AM zamanında düzenlenmiştir.
AÇLIK
İşte böyle dost. İşte böyle. Hep böyle. Bizim de açlığımız iyi insanlara, yan dairede iyi insan bulma umudu, yan dairedeki iyi insan olma çabası... Büyük açlık. Şiir. Rampaların Ustası tarafından 5/2/2020 3:35:50 AM zamanında düzenlenmiştir.
sabah öncesi
Sabah öncesi sahura katık hüzünler.
düşler ve çocuklar
Sevdasız ekmek "bile" yavan. Dediydik ve fakat tekrarında fayda vardır; dünya dilsiz bir morg. Bu çağda aşk mı yaşanır! Selam u saygı...
Tanrı Ve Kadın
İnna lişşiiri ve İnna ileyhi raciun. Labirentler bizi hep aynı yere götürüyor. Çok iyi.
----
Şiir öyle akıp giderken, o tarihlerde nerde olduğumu hatırlamaya çalışıp en enihayetinde oruçluyum yoksa "ebenin..." demeyi düşünürken şair golü attı. Hep son dakika golüyle yenik dönüyoruz biz de içerimize. Hee.
----
Takıl beri'nin ( Tuckleberry) duvara mermiyle duvara yazdığı gibi, kelimelerle şiirlere omuz atıp, bam bam bam diye deftere "have a nice Day" yazan bir şair bu. Öpme virüs var:)
PAYLAŞILAN BİR GÜLÜŞ
Mavi sakal'ın şarkıları hep griydi. Hüznün tonu. Şiirin de öyle ama maviye gebe bir gri. Çünlü "uyanma vakti" gibi bir umudu taşıyor terkisinde.
teslim
Zaman "şimdi" den ibarettir.
----
Dili çalılardan arınmış, ağdasız ve dolaysız şairler her zaman en iyi şiirleri söylerler. Öyle sade, öyle güzel ve okuyan herkese "bunu ben de yazardım, keşke yazsaydım yahu" dedirten ama ancak erbabınca yazılacak bir şiir.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Rampaların Ustası  La Edry şairi hakkında, Rampaların Ustası  La Edry kimdir, Rampaların Ustası  La Edry şiirleri,Rampaların Ustası  La Edry hakkında bilgi ve Rampaların Ustası  La Edry isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.