E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
hacı gürbüz hacı gürbüz
Hacı Gürbüz
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

1969 yılında Çorum ili Mecitözü İlçesinin Sorkoğlan köyünde 5 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya gelen Hacı Gürbüz İlkokul öğrenimini bu köyde tamamladı. Çocukluğu köyde çobanlıkla geçti. Doğuştan gelen kas hastalığı nedeniyle 1988 yılında geçirdiği bir ameliyat sonrasında yürüyemedi.

Sonraki yıllarda köyünde bakkal işleten şair köy insanlarıyla ilgilendi ve köy yaşamını inceledi. Bu inceleme onu, şiir yazmaya götürdü. Şiirle ilgili hiçbir eğitim almayan yazar Köy hayatını ve köy insanın yaşam biçimini bazen eleştirel, bazen düşündürücü, bazen de mizahi yönle yöreye has bir dille yazdı. Şiirlerinde Aruz ve Serbest şiir ölçüsü kullandı.

Halen Sorkoğlan köyünde ikamet eden şair hiç evlenmedi.


 
Bu sayfada hacı gürbüz  Hacı Gürbüz şairi hakkında, hacı gürbüz  Hacı Gürbüz kimdir, hacı gürbüz  Hacı Gürbüz şiirleri,hacı gürbüz  Hacı Gürbüz hakkında bilgi ve hacı gürbüz  Hacı Gürbüz isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.