E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
hacı ali hacı ali
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Bloglara yaptığı yorumlar

hacı ali yazarının bloglara yaptığı tartışmalar


Blog başlığı ve ve yaptığı yorum
Mankurtlar (IV): 'Darbe, namussuzluk demektir'
Yazara da yazıya itiraz edenlere de saygımız var..demokrasi fikirlere saygı demek değil mi. selam ve dualarımla.

...
İNSAN-MI DENİR ?
yüreğine sağlık..çok güzel olmuş. belirttiğiniz nimetlere küfran olanlar ademlikten insanlığa terfi edemeyenlerdir. selam es selame

...
Acı bir gerçek: Biz Müslüman ülkeyiz
Sayın wepsayfa; Ergun Babahan'ı tanırmısınız..O türkiyede tirajı yüksek bir gazetenin kıdemli yazarlarındandır..ve bu yazınının hemen altında onun adı var..yani yazıyı yazan kişidir.Burası blok sayfadır..güncel makalelerin kendimce değer bulduklarımı saklıyorum..dönüp yeniden yeniden okuyorum.yazdığunuız yorum için sağolun da ne dediğinizi anlayamadım.. selam ve dua ile..

...
Cinsle_ Sırlar
türkçeyi mi bilmiyorsunuz yoksa bu bir şifre mi. lütfen birazcık özenli yazın..yahut birinden editörlük talep edin.

...
Arap Milliyetçiliği Kepazeliği
En çok petrol rezervi olan yedi ülkede krallıkla yönetilir.İngilizle ve amerikalılar onları iş başında tutrlar..Bilakis arap milletleri filistinliler kadar baskı altındadırlar.İradeleri ellerinden kendi insanları kullanılarak alınmış insanlardan ne bekleyebilirsiniz ki..onlarında ergenekonları var ve korku imparatorlukları vasıtasıyla yönetilmektedirler.Uyanma fırsatları bizm kadar değil..özgür basın yok.sivil toplum kuruluşları yok.yeterli eğitimleri yok..belki yeterli imanları ve imandan doğan cesaretleri yok..Yöneticilerine güvenleri yok..sen ve ben oralarda yaşasaydık,allah korusun,neden haberimiz olur,nasıl yazar çizerdik hiç düşünür müyüz..Mısır ABD tarafından kempdevit'ten buyana satın alınmış her yıl parası ödenen bir kukla devlet ki en büyük arap ülkesidir.Var sen gerisini düşün..selam ve dua ile.

...
Baykal'ın kaseti solda kimin önünü açar
Yazı bir prf ait..biz bu yazıyı saklamak üzere buraya aldık..burası blok..Geriye dönük bakılırsa aynı yazarın onlarca yazısının kaydını bulabilir. Baykalın kaseti ile ilgili herkesin kafası karışık..Açık oturumlar izledik,basında çıkan neredeyse her yazıyı da okuduk..Adımın Hacı ali olmasıyla ne alakası var bu eleştirinin anlamadım..Bana göre Sayın Baykal da dahil bütün CHP nin aklı karma karışık..ve selim akıl sahipleri ibretle izlemedeler.Bu duruma baykal muhalifleri de dahil herkesin üzüntüyle yaklaştığını zannediyorum..Durum neresinden bakılırsa bakılsın bir skandaldır ve çok üzücüdür. Tehdit eden kardeşimizin iktidar olurlarsa ne yapacaklarını merak etmeden de edemedim.Üzüntülerimizi paylaşmalıyız..

...
Yargıtay Başkanına Hasan Paşa diyebilir miyiz?
Yazıyı okuma zahmetine katlanmanız bile takdire şayan... Tencere tencereye dibin kara demiş ''o da evet haklısın'' demeden ama seninki benden kara demiş.keşke hakk sözü tasdik etme yeteneklerimiz olsa da herkes kabahatini bilse.İnkarın fayda vermeyeceği,diğerinin kusuruyla kandi kusurumuzun örtülemeyeceği ilahi adalet günü gelmeden pişmanlık ve tövbe kapısı kapanmadan,yani ölüm gelmeden birşeyler yapabilseydik. Bana göre Öncelikle Türkiye semalarında ardından bütün dünya semalarında yüzyıllardır görülmemiş ADALET MELEKLERİ arzı endam ettiler. Hele bekleyelim görelim..İçerideki israil uzantılarının başına neler gelecek..Dışarıdaki kapitalist zalimler servetleriyle ne kadar canlarını kurtaracak. selam ve dua ile.

...
İnne Şanieke Huvel Ebter
Yazı sizin kadar taraflı değil.. insaf...

...
Balyoz
Yazı için harcadığınız her saniyenize teşekkürler; Ama böyle bir ülke yok,tabii balyoz planı da..ve diğerleri de yok yok yok...hepsi miletçe hipnos seansında olduğumuzdan ortak düşümüz..zamanda birkaç yıl ileri gidebilsek demokrasimizle tüm dünyaya örnek olan bir türkiyede yaşadığımızı,bugünlerin aslında yaşanmadığını,ortak kabusumuz olduğunu görürdük.. selam ve dua ile.

...
Yüz Türk öldür ve istirahat et
hayırdır hangi duygu sizi yazıyı anlamaktan alıkoydu sayın serdal bey...

...
Şube Müdürü böyle kitap sahibi olabilir mi?
Yazar adına da,bakanlık adına da üzüldüm.Bu alanın kontrolsüz olduğu apaçık. umarım hukuk bir işe yarar.

...
Kozmik oda ve demokrasi
Kozmik oda olaması doğal..Elbette olmalı..Orada saklananlar da gerçekten düşmana karşı alınmış tedbirler ve palanlardan oluşmalı...Ama yanlışlara karşı da hakimin denetiminden uzak olmamalı..''Her gözetleyeni bir gözetleyen olmalı''

...
DUA MİTİNGLERİNE DAVET
''Bir torem karşısında dua eden bile hiç dua etmeyenden hayırlıdır...'' süleyman beye selam olsun,allah hidayet nasip etsin...Kendisini babasının 'Ateizm'dini üzere bulanlardan da allaha sığınalım.

...
EVRENİN VAROLUŞU ,EVRENİN GENİŞLEMESİ ve EVRENİN SONU
Emeğinize sağlık... Bölüm bölüm okuduğumuz kıyamet ve evren hakkındaki bilimsel bilgileri ve ayetleri bell i bir sistemle anlattınız,çok yararlandık.Allah razı olsun. ve bayramınız mübarek olsun..Yakınlık,gurbiyet anlamına gelen kurban gününde gerçeklere yakınlık sağlamış olduk.. selam es selame

...
Melekler ve Görevleri
emeğinize sağlık.. allah razı olsun. selam es selame

...
MERHABA !...
MERHABALAR.aMİN aMİNaMİN..

...
MERHABA ,NASILSINIZ :)
''aranızda selamı yayınız.''hadisi şerif MERHABA selamın yerini tutmaz,selamün aleyküm demeliyiz. ''selamün aleyküm nasılsınız.'' Selam; selamette, kurtuluş yolunda olasınız demektir. merhaba nın türkçesi ise ''hoşgeldiniz'' demektir.

...
1 MİLYAR İNSAN HANGİ SUÇUNDAN DOLAYI AÇ ?
Umarız bir gün gerçeğe ulaşırız. yazana ve paylaşana teşekkürler.

...
MÜSLÜMANLAR BU ÇEŞMEDEN SU İÇMESİN !..
Teşekkürler.

...
HZ. MEVLANA'DAN / NAMAZ...
Allah razı olsun hem Hz Mevlanadan hem sizden... Ne güzel, ne güzel bir güncelleme.... selam ve dua ile.

...
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada hacı ali  şairi hakkında, hacı ali  kimdir, hacı ali  şiirleri,hacı ali  hakkında bilgi ve hacı ali  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.