E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Hülya Aslan Hülya Aslan
Hülya Aslan
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Milli Eğt.Müd.Kültür Bölümü.Emekli
Gazetede Yazar,Şair.

Hülya ASLAN
(Şair-Araştırmacı yazar )
Sivas’ın Divriği İlçesinde Doğmuş , Divriği Mustafa Necati İlkokulunu, Divriği Nuri demirağ Ortaokul ve Lisesini , memleketinde okumuştur. Edebiyata ilgisi İlkokulda bayramlarda şiir okumakla başlamış olup, okul duvar gazetelerinde yazarak devam ettirmiştir. Eskişehir Anadolu Ünversitesi İş idaresi bölümü mezunudur. 1975 Tarihinde Adıyaman’ın Besni ilçesinde PTT Santral memuresi olarak göreve başlamış,1977 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Bölümüne yatay geçiş yaparak 1995 yılında bu güzide kurumdan kültür şefi olarak emekli olmuştur.
Ortaokul ve lise yıllarından bu güne şiirle ilgilenmektedir,Dağ Adamı,Dağlı Gönül,Şafak Dağı,Hay hay,Sakine,Malatya, Sağdıç Emeği, Nemrut Dağı ‘’adlı şiirleri türkü olarak bestelenmiş, birçok şiiri de Cd.albümde yer


 
Bu sayfada Hülya Aslan  Hülya Aslan şairi hakkında, Hülya Aslan  Hülya Aslan kimdir, Hülya Aslan  Hülya Aslan şiirleri,Hülya Aslan  Hülya Aslan hakkında bilgi ve Hülya Aslan  Hülya Aslan isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.