E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
H.İbrahim SAKARYA H.İbrahim SAKARYA
H.İbrahim Sakarya
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

H.İbrahim SAKARYA

H.İbrahim Sakarya 1941 Yılında Aşık Ömer’in de doğum yeri olan, Konya-Hadim Korualan (Gezlevi) Kasabasında doğdu. İlkokulu Kasaba-sında, Ortaokulu Hadim İlçesinde, öğretmen okulunu Akşehir’de bitirdi. 1983 Yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulundan mezun oldu.
Mardin, Konya ve Bursa İllerinde 35 Yıl öğretmenlik ve yöneticilik hizmetlerinde bulundu. 1996 Yılında Bursa Merkez Dumlupınar İlköğretim Okulundan emekli oldu.
Şiir yazmaya ilkokul sıralarında başlayan şairin şiirleri ilk defa 1970 li yıllarda “Diyanet Gazetesi” inin değişik sayılarında yayımlanmaya başlamıştır.
Daha sonraları, çeşitli ilköğretim ders kitapları, şiir antolojileri, dergi ve gazetelerde yayımlanmış ve halen yayımlanmaya devam etmektedir.
İlk şiir kitabı, 1991 Yılında MEB Yayınlarında“Ben Öğretmenim”adıyla yayımlan-mıştır.Yazarın “İbret Levhaları”adlı kitabı ile “Korualan” K


 
Bu sayfada H.İbrahim SAKARYA  H.İbrahim Sakarya şairi hakkında, H.İbrahim SAKARYA  H.İbrahim Sakarya kimdir, H.İbrahim SAKARYA  H.İbrahim Sakarya şiirleri,H.İbrahim SAKARYA  H.İbrahim Sakarya hakkında bilgi ve H.İbrahim SAKARYA  H.İbrahim Sakarya isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.