E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Güz gülüşü Güz gülüşü
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Güz gülüşü şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
bal mumu
Kahvelere düşesin emi.. Güneşin ışıkları altında kahve eşlindede iyi gitti şiir ;)
mart başına düşen susam tanesi
Cemre gibi düşer şiir yüreklerimize baharın geldiğini söyler ne mutlu bize..
harf kaplığı
Geçenlerde çok parlak bi M gördüm çok beğendim. Ama benim kelimeme olmadı :( Sonra uçuk bir Y ye göz diktim onuda kapmışlar. Bu ara kapış kapış tezgahlar Cümle kurmak bize pahalıya patlıyor. En iyisi tanzim satış noktası ;)
aslı gibidir
ayrılık gelip çatmış ayrılık, çatık kaşlı bir cadıymış Aynı rümeysa gibi mi :) Aşkın faizi makbüldür. Borcu bitmez. Kapı kapı gezsen kâr etmez. Bulaşan mezara kadar kurtulmaz. Yeni yapılandırma kanunu çıktı. Bankadayız galiba (;
HİCRAN
Edebi değeri olan dizelerdi güzeldi.Yazan yüreğe emeğe sağlık...
tevazu
Vay iddalı bi şiir hadi bakalım muatabından karşı atak bekleniyor :) Ben anlamam toptan tüfekten diyesim geldi..
Sorma !
Edebi yönden çok hoş bir şiir olmuş.. Kıtaların birbirine uyumu akışı konuların bağlanması kıskandırmadı desem yalan olur. Mana olarakta itina bezenmiş bir serzenişi yerinde anlatmaktaydı şiir.
nihilist
Tam kahve saatime denk geldi iyi oldu bu şiiri okudum :) Şimdi zıt kutuplar birbirini çeker diye bir düşünce var. Ve zıt insanlar birbirlerini tamamlar diye de başka bir düşünce var. Bu olayı ben ona bağladım. Şahsınız onun şahsı ile pek ortak fikirde olamasa da ayrı kalamıyorsunız benim kanaati
kapalı kalp ameliyatı
Okudum anlamadım tekrar tekrar okudum derin bir mana var bu kurgunun içinde de bakalım yarın sabah bı daha okurum herhalde :) Ya da çok yoruldum bugün..
gölge boyu
Gölgeler illa güneşle mi çıkar yani? Karanlıkta bile bir ışık sızıntısınd, bir mum aydınlığında dahil çıkagelir gölgeler.. Umudun bittiği yerde büyük düşünmek şart üstadım ;) Şiirin şu kısmını kendime alıp , nur topu gibi acımız olur büyür sonra unutulur anı denen yetimhanede. Son mısralar
🌸
Hep kendimi teselli ettiğim aynı noktada kesişti fikirler. Hastalıkta olsa en fenasını düşünüp sabretmeye çalışırım ki hastalıkla mücadele eden Eyüp peygamber gelir aklıma. Eğer kalkabiliyorsan elin ayağın hala tutuyorsa şükür nedeni.. Kısa ve manidardı tebrikler..
parantez içi'm
Zaman kavramı görecelidir.. Sonu kötü bitse de genelde eh fena değil kötü adamlarda olmayaydı iyiydi. Ama varya acıktırdı beni bu şiir :)
gül ve su damlası
Radyolar tevafuk etmiş ne güzel .. seninde benim gibi eskiye özlemin tutmuş.. Yaşlandıkça yanaklarda elmada kalmıyor birde başındaki elmayı sen vurabilir misin ? Meraktan soruyorum :)
buz kuğusu
Nasıl diyeyim bilemedim birbirini tamamlayan mana kafiyeleri iyi giyinmiş bir şiir zengin durmuş bir anlam ve tabi olağanüstü akış güzeldi. Tebrikler...
yeşil
Evet nerden bildin kahve içtiğini neskafe ya o yüzden fal tutmuyordur belki ;) Çok uslu oldun sen çocuk biraz yaramazlık yapta kendine gel :D Ben depresif sen depresif çekilmiyor senin adına antidepresan mı koysak :)
kış tablası
Bu aralar bi hayli duygusal şiirler yazıyorsun hayırdır fransiz kardeş? O eski espirili halinide arar olduk demeden geçemeyeceğim..
ruh iklimi
Sana rafet er romandan senden sonra şarkısı dinlemek düşer o zaman ;)
gölge oyunu
Gölgelerin gücü adına! Güç bende artık.. :) Akışı muntazam yüreği okşayan bir şiir okudum yazan yürek var olsun...
lamel
Hacı Kaç hata yaptın ki zaten :) Dini bütün şiirimizin sonlara doğru azıcık sapıttığını hissettim nedense Kurgu esinlenme kusursuz yerinde dizayn ve Laf sokma eylemi tuzu gibi Ellerine sağlık yüreğine mutluluk
...
Gitme yoksa atlarım en yakın köprüden " diyesim geldi. :) Kısa ve öz güzel olmuş anlatılan anlatılmış fazla söze gerek yok..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Güz gülüşü  şairi hakkında, Güz gülüşü  kimdir, Güz gülüşü  şiirleri,Güz gülüşü  hakkında bilgi ve Güz gülüşü  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.