E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
günahi Ahmet İslamoğlu günahi Ahmet İslamoğlu
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Bu dünyanın ne mevkii, ne makamı, ne de başka bir şeyi cezbetti. Sevmek hoşuma gitti. Seven bir gönülde hiçbir kötü düşünceye, hiç bir ard niyete yer yoktur. Sevda insanın gönlündeki her kötülüğü siler, yok eder. Allah (c.c) insanları yaradılanların en şereflisi olarak yaratmış ve diğer canlılardan farklı olarak insan oğluna birde gönül vermiş. Ve orası ' Benim yerimdir' demiş..
Her sevdanın bidayetinde aşk-ı mecaz, nihayetinde aşk-ı ilahi olduğnua inandığım için sevmeye çalıştım. Mecaz aşk ilahi aşka köprü olduğuna göre, köprü geçilmeden Maksud'a erilmez. Misal olarak Kays bidayette leylayı sevmiş. Ve onda yok olmuş. Nihayette Leyla yerini Mevlaya vermiş ve Kays Mecnun olmuştur. Tasavvufta da ilk talim ettirilenin aşk-ı mecaz olduğu kanaatindeyim. Tedricen Mevlaya varılır.
Sevda insanların işidir. İnsanları diğer canlılardan ayıran farklardan biridir. Dünya dediğimiz hayatı gurbet kab


 
Bu sayfada günahi Ahmet İslamoğlu  şairi hakkında, günahi Ahmet İslamoğlu  kimdir, günahi Ahmet İslamoğlu  şiirleri,günahi Ahmet İslamoğlu  hakkında bilgi ve günahi Ahmet İslamoğlu  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.