E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
gülvediken gülvediken
yurdagül özay
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

YURDAGÜL ÖZAY
1953 Konya Doğumlu.1974 yılında başlayan öğretmenlik mesleğini 1998 yılında noktaladı. Şiirle tanışması, öğrencilik yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Yayımlar Dairesi Başkanlığı tarafından telif ödenerek alınan 'Cennet Vatanım' isimli şiiriyle olmuştur. Daha sonraki yıllarda buna sekiz şiiri de eklenerek Devlet Kitaplarına geçmiştir.
Öğretmenlik yıllarında araştırmaya dayalı olarak Konya İli ve İlçeleri, Benliğini Bulan Şehir Karaman, Çiniye Mührünü vuran Şehir Kütahya isimli ders kitapları yayımlanmıştır. Yayımlar Dairesi Kurulunca; bir dizi çocuk hikâyesi, “Eğitici Çocuk Hikâyeleri” başlığıyla, diğerleri de 'Çocuk hikâyeleri' ismi altında Günce Yayıncılık Akış Yayıncılık ve Nesil Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Çocuk Hikâyeleri çalışmalarını Nesil Yayıncılıkla hâlâ sürdürmektedir.
2001 yılında da Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi'nde yer almıştır.
199


 
Bu sayfada gülvediken  yurdagül özay şairi hakkında, gülvediken  yurdagül özay kimdir, gülvediken  yurdagül özay şiirleri,gülvediken  yurdagül özay hakkında bilgi ve gülvediken  yurdagül özay isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.