E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Gülüm Çamlısoy Gülüm Çamlısoy
Gülüm Çamlısoy
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

Gülüm Çamlısoy kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Benim Hüzünlü Orospularım
15.2.2019 19:51:15
~ 0 puan
Geç kaldığım bir yazar ve bir solukta okuduğum. Sırada diğer eserleri var. Güncelliğini kaybetmeyecek bir sunumla yazılmış.

Kitap: MED-CEZİR
12.12.2016 17:41:08
~ 0 puan
Çok oldu okuyalı belki de ezberlemişimdir nükseden duyguları ki bir o kadar da eşleşmişti iç sesimle.
Altını çizdiğim nice cümle ki okumanın keyfi de burada saklı.
Diğer iki kitabı yine deneme ağırlıklı sevgili Şafak'ın ve iç içe geçmiş üç kitap deneme ağırlıklı ve kendimden ne çok şey bulduğum...
İnanılmaz feyiz aldığım bir kalem ve nice eleştiriye maruz kalsa da kendini kanıtlamış.
Bizden ama bir o kadar öznel bir dokunuşu var düşüncelere ve duyguları ki hanemde konuk ettiğim...
Firarperest ve Şemspare yine uzantısı Şafak'ın denemelerinin.
Onu tanımak adına ve eşkalini belirlediği paylaşımları bu üç kitabının izdüşümü...
İyi okumalar dilerim hele ki kalite ise aradığınız ve kısa bir zaman dilimine sığdırmak istiyorsanız bilginin hazinesine asla pişman olmayacaksınız.

Kitap: Havva'nın Üç Kızı
20.11.2016 15:50:39
~ 0 puan
Aslında yorumumu iki parça halinde yazmanın hicabıyla yeniden belirtmek istiyorum düşüncemi.
Son 100 sayfasını da okuyup kitabı bitirince bir eksiklik hissettim sanırım kitabın devamı olmalı düşüncesi içimde buruk bir tat bıraktı.
Elif Şafak gerçekten de çok güçlü bir kalem ve her yazısında kendime dair çok şey bulduğum ve feyiz aldığım.
Hayranlıkla onu okuduğum ise yine kalemiyle özdeşleşip onu inanılmaz takdir etmek her daim sahip olduğum bir duygu.
Özellikle zaman ve mekan arasındaki geçişleri inanılmaz yine de demek isterim ki; devamı olmalıydı kitabın belli ki okuyucuya mal etmiş yine gönlümüzden nasıl bir son geçiyorsa.
Dilerim ki bir sonraki eserini kısa zamanda sunar bizlere.
Bir kadın olarak ve bir kadın yazar olarak tutunduğu hayat ve başarılarını tüm gönlümle kutluyorum.
İyi okumalar dilerim tüm kitap dostlarına.

Kitap: Havva'nın Üç Kızı
3.11.2016 16:45:21
~ 0 puan
Elif Şafak'ın kalemi özellikle olay örgüsünü harmanlayan o derin içerik ve anlam kurgusu gerçi Aşk isimli kitabındaki başarıyı yakalayamadığını düşünsem de dört gün gibi kısa bir zaman zarfında kitabı neredeyse okumayı tamamladım.
Kalemin dokunuşu yine okuyucuda şekillenen merak duygusunu fazlasıyla harmanlamamış olduğu düşüncesiyle saf kan bir kahraman yine aşk'ın uzamında bir gölge tahayyülü ile yüreğini okumak arzusu ile sarılmışken kitaba.
Biraz hayal kırıklığı yaratsa da son yüz sayfayı okuyup tekrar irdelemek istiyorum kitabı en azından beklentimin boşa çıkmayacağı ümidi ile...
Şafak'ın ironisi belli ki gerçek yaşanmışlıkların minvalinde ama tüm takdirim edebiyata adadığı kalemi yoksa kişisel bir yakınlık hissetmek asla olası değil bu bağlamda kalemine olan saygım her daim bana bir ışık sunmakta ve çok şey bulmak olası kaleminin dokunuşunda...

Kitap: Şeker Portakalı
17.10.2016 21:49:13
~ 0 puan
Çok çok uzun zaman önce sevgili edebiyat öğretmenimin tavsiyesi ile okumuştum bu güzel kitabı ve tadı damağımda kalmıştı belki de bir kez daha okumanın zamanı çoktan geldi de geçiyor.
Çocuk aklımla aldığım tat bir yana ne zaman ki bir kitabı yeniden okusak farklı alemlere yolculuk ediyoruz bu da gelişim sürecinin bizde yarattığı farklı duygu sağanağı.

Kitap: İskender
10.6.2015 13:19:43
~ 10 puan
Yorum yazmam için henüz erken lakin yeni başladım okumaya. Ama görünen o ki geç bile kalmışım bu kitabı edinmek için. Edebiyat adına yetkin bir kalemden okunası bir eser ve sabırsızlanıyorum bitirmek için.

Kitap: Kürk Mantolu Madonna
15.3.2015 19:23:24
~ 10 puan
Geç tanıştığım bir kalem. Merak uyandıran bir anlatım ve kişilik analizi ile okuyucuyu avucuna alan. Ölümünden sonra gelen popülarite ayrıca düşünmeye sevk ediyor.
 
Bu sayfada Gülüm Çamlısoy  Gülüm Çamlısoy şairi hakkında, Gülüm Çamlısoy  Gülüm Çamlısoy kimdir, Gülüm Çamlısoy  Gülüm Çamlısoy şiirleri,Gülüm Çamlısoy  Gülüm Çamlısoy hakkında bilgi ve Gülüm Çamlısoy  Gülüm Çamlısoy isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.