E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
grafspee grafspee
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

grafspee yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Hür doğdum hür yaşarım
siz yine güçlü davranıp cesur bir karar vermişsiniz. bu kararı veremeyip ömür boyu katlanan ya da kararı vermesiyle öteki tarafı boylayanlar yığınla. tüm bunlar bu coğrafyada erkek cinsinin beyninin uçkurundan çıkamamasından kaynaklı. bir olay anlatayım. mahkemede adama soruyor hakim "doğru söyl
NE İT İDİ VAY VAY VAY UNUTMAM KOLAY KOLAY.
benim bildiğim sami hoca, köpeği kendi safına çekip, halil'i yalnız bırakırdı. ite dalaşmaktansa çalıyı mı dolaştın hocam :))
...
şu hastalıklı yorgun gönlümüze bir de sen vur. o nasıl son öyle..
...
gözlerin, dişlerin ve ak pak gerdanınla ne güzel komşumuzdun sen safinaz abla..
Dünya küçük falan değil!
insanın dünyası, ruhunun ufuklarıyla doğru orantılı sanırım. paralel evrenlerse beynimizin kıvrımları içerisinde gizli..
^^^^^^^^^^^^^^
en az bir kaç kurumda tam olarak tarifine uyanlardan tanıyorum. nokta atışı tarif olmuş yani. Allah'tan Stephen King'in It'i çıkmadı :)) devamını bekliyorum.
Uzun Yıllar Sonra
konu ne olursa olsun sizin betimlemelerin yeri başka hocam. billurlarla benim de bir kaç maceram var eskilerden onları anımsattınız :)) elinize sağlık.
Büyük Patlama (big bang) ve Yunus Emre
yunus'un molla kasım'la ilgili öngörüsünü duymayan yoktur. ama bu şiirini ilk defa gördüm. gerçekten ilginç. 4. kıta da depremler ve kıtaların devamlı hareket etmesi olarak yorumlanabilir. mevlana'nın herşeyin özünde zerreler görmesi veya erzurumlu ibrahim hakkı'nın fizikten astronomiye kadar bir ço
İntihar..
altıkırkbeşte vapur ve sancı geç saatlerde..
-BİR FUTBOL EFSANESİ-
1950 dünya kupasına masraflardan dolayı katılamadığımız göz önünde bulundurulursa dediğiniz gibi her dönem kendi içinde tartışılmalı, başarı ya da başarısızlık genel değil dönemsel olarak değerlendirilmeli. elinize sağlık hocam, saygılar.
DRAMA-MAHMATLIYA NASIL GİDİLİR..?
söylediklerine göre mübadele sonrası drama köprüsü türküsüyle büyüyen ikinci nesilden drama'yı ziyarete gidenler hayal kırıklığına uğramışlar. çünkü türküye konu köprü ortada yokmuş. sonra geçenlerde bulunan bir su kemerinin türküye konu olan köprü olduğu ortaya çıkmış. çünkü su kemeri aynı zama
Çekirdeksizlik
öncelikle her ne kadar siyasi refleksle verilen cevaplara maruz kalsanız da yazınızın siyasi olduğunu düşünmüyorum. yaşamın her alanında olduğu gibi burada da mizah var ve siz kısaca değinmişsiniz. ayrıca dikkat çeken kısımlar: "İkiletmedim. Polislerle daha önce muhattap olmuşsanız ikiletmez
...
hocam harika tasvirler, elinize sağlık. saygılar.
-MÜZİK DÜNYASINDA BİR YOLCULUK-
70 ve 80 ler müzikte alman ve iskandinav akınının olduğu yıllar. iskandinavlara has gırtlak ve ses sanırım o yıllardaki müziğin şekillenmesine de etki etti. 60'lardan sonra popüler olan tolkien'in orta dünyasında bahsettiği halkların tarzı, müzisyenlerin ve gençliğin tarzında büyük etki yarattı.
...
ya allah kahretmesin seni be adam, bir saattir kate'in acısını yaşattın bana burda. bahsi geçen tüm etkileşimleri birebir yaşattın. teşekkür mü edeyim, beddua mı edeyim bilemedim. valide hanımın yorumları da mükemmel. bu arada fotoğraftaki mandallarla başlık bağlantılı mı?
K
vazgeçilmez olsa üzülmez bence vazgeçilebilir olduğu için üzülmesi lazım
...
burdaki zurna bana biraz alibaz'ı hatırlattı, puslu kıtalar atlasından. burası kesin bizim ülke. lokomotifin bile açılışı yapıldığına göre :))
)(
leyla ile mecnun'a bir doz sucker punch verilmiş sanki. herşeyin özünü karanlığa bağlayan bir görüş var. hatta güneş de dahil tüm ışık kaynaklarına karanlık emici diyorlar. insan içindeki derin karanlığa bakınca, haksız da değiller hani diye düşünüyor.
‘’SI.TI CAFER BEZ GETİR.’’ DEN ABBASE SULTAN’A TARİHTE BİR GEZİNTİ.
Şimdi vikipedi'den baktım barmakîler (orijinali pramukha imiş ve lider anlamına geliyormuş) aslen budistlikten zerdüştlüğe geçen ve nevbahar'ın hadimi olan bir aileymiş. belki biraz ırkçı bir söylem olacak ama şimdiden özür diliyorum, başka bir milletten korkmam acemden korktuğum kadar. bu arada
BÜYÜK TÜRK ASTRONOTLARINI NASIL YETİŞTİRDİM?
küçükken çoğu çocuk gibi astronot olmak istiyordum. öyle bir imkanım olmadığını öğrendiğimdeyse arkeolog olmak istedim. tabi iki hayalin de ülkemizde nasıl yıkılacağını tahmin edersiniz. bu ülkede kariyer gelişimi genel olarak memur olup kapağı devlete atmak olarak seyrediyor. hatta çarklar öyl
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada grafspee  şairi hakkında, grafspee  kimdir, grafspee  şiirleri,grafspee  hakkında bilgi ve grafspee  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.