E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Göktürkmen Göktürkmen
Ahmet Kutlu Ayyüce
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Göktürkmen şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
X ve Y
Sonuçta irrasyonel olan da grift rasyonaliteyle.. esenlik. Göktürkmen tarafından 6/1/2018 10:31:24 AM zamanında düzenlenmiştir.
An Dekadans
Ahmet Mithat ve tazminat ile osmani dile giren bir sözcük.. düşkünler gibi bir semantiği var. Edebiyat sözcüğü bile tanzimat ile giriyor, evveli yok... Dekadan edebiyatı kurtlu, postmodern, ilkesiz, insan tanımından çıkan; tekelsi sürüsel dönem edebiyatı olarak okumuş oluyorum, zamaneyle çok
Görenler
Hü, aşk-ı niyazla dost....
Suphi
Bizim komünist Suphi ile alakalı olmalı bu...
İŞÇİ EMEKCİ
Toplumcu şiir.. sizin için bir yatay-dikey sınıfsallık aşaması çözümlemesi olmuş. Beğenerek okudum,esenlikle...
YOKSUN
Yokluk çokluktur, iktisaden de.. içtimayen de... Esenlikler dilerim. Göktürkmen tarafından 11/15/2017 2:03:34 PM zamanında düzenlenmiştir.
YAĞMUR
Şiir sanatında her ne kadar öznelite ön planda gelir ise de, nesnelite için sizin anlatmak istediğiniz önemlidir. Okuyana göre değişen semantizm, estetik ve diyalektik kırılmasına neden olabilir. Esenlik... Göktürkmen tarafından 8/28/2017 12:18:40 PM zamanında düzenlenmiştir.
Müslümanık Çok Şükür(Mine'L Maniler47)
Muthiş...
SIĞINAK
Günaydın, esenliğiniz daim olsun...
BOZKURT
Türk mitolojiisnde boz renkli bir kurt yok. Ben politik bakımıyorum. Bu söylemim Halk veya Türkbilimsel anlamıyla.. bunu söylemiş oluyorum. Gök renkli bir börümüz ise var.. epik ve volk-mitolojik... Bozlaşması ve etrafına islamize edilerek hilal çizilmesi Nato ve emperyal merkezler emrine
ŞEHİT
Sehit semantiğini konuşmak gerekiyor. Arabi etimolojisi, konsonantlı (değişen) haliyle, ne kadar çok anlamsal genişlemeye evrildiğini gösteriyor. Kısaca sözcük (yani şehit) şahit, tanık anlamsal oluyor. Türksel baktığınız zaman, fazla barınamıyor kavram,..buna yoz -yobazlık izin verilmiy
BEN SENİ SEVİYORUM
Şiir estetik ve diyalektiğine dair, katkı amaçlı şunları yazabiliyorum. "Anatolian" onomastiğini biliyorsunuzdur. Türk karşıtı ve temel-asal Grek-Latin bir sahiplenmesiyle beraber var, öyle kabul görüyor. Hani "Türkiyeli" olan, Türk olamayan düşman takımın B plandan tezi oluyor. Ana
GANDAŞ KANI
Türkleşmek, millet olarak o iradeyle (Türk) kalmak çok önemlidir. Esenlikle... Göktürkmen tarafından 7/26/2017 4:18:27 PM zamanında düzenlenmiştir.
KANLA YAZILAN
Atatürk emaneti Türk cumhuriyetimizin tapu senedi Lozan'ın yıldönümü kutlu olsun. Esenlikle..
UCUBE
Hızla insan tanımlarından savrulmak, ucubeliğe doğru... Esenlik...
TŪRKCŪ
Türk,Türkçe,Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ve ille ki türk(ü)ler... Türküz, Türkmeniz Türkçüyüz... Esenlikle. Göktürkmen tarafından 7/21/2017 6:21:59 PM zamanında düzenlenmiştir.
TŪRKŪN ÖLŪMLE SOHBETİ
Biz kazanacağız, iktidardan emperyal yardakçısı tüm döküntüleri uzaklaştırıp.. Türk'ü başa getirip, yücelteceğiz. Esenlikler dilerim. Göktürkmen tarafından 7/21/2017 6:23:22 PM zamanında düzenlenmiştir.
... tutunanlar
Ustacığım selamlar.. esenliğiniz daim olsun. Büyük beğeni ile okuyoruz.
ANLASANA
Ne güzel okunuyor, İlhan İrem şarkısyla.. emeklerinize sağlık. Esenlikle..
Jocelyn, Alphonse de Lamartine, Çev. Sunar Yazıcıoğlu
İlgiyle okuyoruz, esenlikle...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Göktürkmen  Ahmet Kutlu Ayyüce şairi hakkında, Göktürkmen  Ahmet Kutlu Ayyüce kimdir, Göktürkmen  Ahmet Kutlu Ayyüce şiirleri,Göktürkmen  Ahmet Kutlu Ayyüce hakkında bilgi ve Göktürkmen  Ahmet Kutlu Ayyüce isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.