E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Fırat Avcı Fırat Avcı
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Fırat Avcı şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
fıstık yeşili
Keşke yazıya o şarkıyı eklemeseydiniz. Zira her yazılanı gölgede bırakabilecek kadar güçlü bir şarkı o. Eskidendi. Çoooooook eskiden... Eğerden dahi önceydi.
Yaprak Kokuyor
İlk kez şiir türündeki bir yazınızı okuduğumu farkettim. Düz yazılarınızda daha yoğundu duygu sanki. Onlarda kaybolmak, kaybolurken bulmak ta daha mümkündü galiba. Fakat anlama erişmek istenmişti, bu da belirgindi.
Suya yazılmış sessizlik konçertosu
Günümüzün pek çok şeyi korumaktaki hünersizliği muhakkak. Fakat hala korunaklı kelimeler var derim ben. Çoğu doğru saptamalarla dolu yazıya tebrikler.
öylesine bir akşam (II) (son)
Ne çok belliydi, ne çok belkiydi yazı. Tebrikle.
zaman yanığı
Çok ara vermişim yine okumaya. Böylesi yazılar okumak mukabilince yeniden başladığıma sevindim. Gayet isabetli yazı seçimlerim. Çünkü galiba kalemleri tanımaya başlıyor insan zamanla. Yani zaman sadece yakıp geçmiyor. Zaman ayrıca kurup inşa da ediyor, bildirip sezdiriyor da. Tebrikle.
Suspus
Bir kitabın özetiydi sanki yazı. Taa ötelerden belirtmeye başlamıştı varlığını suspus. Kutladım.
geldiğim yerlerde bırakıp sevmeleri..
Bir kaç Özdemir Asaf dizesi: Biri gelip te sana, Beni sorarsa eğer O gitti der misin? Çünkü ben sana gidiyorum Benimle gider misin? Galiba geçmiyor. Sürmese, azalsa, yok olsa, bitse, gitse, geçse, unufak olsa ama olmuyor. Bir sızı hep korunuyor olduğu, doğduğu yerde. Şimdi kavrama
MARTI HİKAYESİNE KURT HİKAYESİ CEVABI
Merak ettim şu öteki yazıyı. Umarım kaldırılmamıştır okumak isterim. Fakat hocam bir sorun var gibi: Siz duymadınız mı halkı bir arada yaşamaya teşvik etmenin suç sayıldığını artık? Hepimizin nesi varsa farklı, bunlar vurgulanacak. Vurgulanmakla kalmayacak, altı çizilecek. Yok o da yetme
ölünmezdi ilkbaharda
Kutlanmalıdır bahar. Belki de en az ona yakışır yok edişler ölümler. Umudu diri tutmak demektir bahara inanmak. Bir de anne tılsımı var tabi. Bahar kadar doğurgan, hatta daha fazlası. Bahar ve annelerin tek farkı, bahar koruduklarını yaza emanet edip çekilir üç mevsimlik istirahatine. Fakat anneler
pardon
En çok içimizde içimize çarpıyoruz pardon demeden. Asıl biz hak ediyoruz tüm pardonları oysa. Cici bir öykünüş. Sanki bir şarkıyı duyarken, kelimeleri ve anlamları değiştirerek yazılmış bir yazı. Şarkının adı, pardon. Bir varsayım elbette. Doğru olması gerekmeyen.
Ama gel..
Her taşın altından çıkabilecek duyguları parlatıp mücevherleştirmek. Galiba hepimizin derdi tasası biraz bu. Yazı epeyce yaklaşmıştı kanımca.
MISIR'I KURUTTUN MU ?
Neden şaşırıyorsunuz hocam? Sanıyorum tarih bilimiyle ilgilisiniz siz. Çanakkale zaferini, Malazgirti, sonra çarıklarımızı yiyerek evet çarıklarımızı yiyerek kazandığımız kurtuluş savaşımızı unutmadık mı? Kıbrıs adasında olanları, Kosovayı, Azerbaycanı unutmadık mı? Ülkemiz balığın bol bol bulunduğu
hüzzam bir şarkı saçlarında
Şiir gibi bir şehir, şehir gibi bir şiir. Tebrikle.
BEN DEĞİLDİM
Hem duymaktı, hem ardı yazı. Duyar mı yitip gittiği yılların ardınca bizleri ki? Tebrikle hocam tebrikle.
bir gün!
Ne diyeyim ben size şimdi? Hala azıcık sitem kırıntısı kalmamış değil. Fakat öyle olumlayıp umut yüklenen satırlardı ki, kutlamak istedim. Öyleden beri okuduğum en canlı yazınızdı bu. Öyle, kendi lisanınca anlatıyordu susmaların büyüklüğünü. Bu yazı ise konuşup var olmaktan söz ediyor. Ne yalan söyl
Sevdadanlık
Akşamın serin şerbeti şimdiden hazırlanmış ne güzel. Ellerinize sağlık. Sevdadanlıktan süzülen hoştu.
de ki!
Ağızdaki doğum sancısı: Kelimelerin doğum yeri ve sancısı. Hepsi bir yana, ayrı durdu bu imge. Tebrikle.
KUŞAT BENİ EY SEVGİLİ
Ne hoştur o beklenen ve sürekli çağırılan sevgili? Benim anlamadığım, beşeri olanı o denli gözümüzün önünde tutuyoruz ki, bu kelimelerin ilahi olana yükselebileceğini tahayyül edemiyoruz. Ne kötü... Tebrikle.
hiç
Fazla isyan, sitem fazla, anlam fazla. Bütün safraların atıldığı söylenmişse de bu pek kesin bir hüküm sayılmaz. Çünkü erken, fazla.
kırık
Nerede Alaz kelimesini görsem o kitap geliyor aklıma: Yazarı, henüz 24 yaşında olan Ercan Akarsu. Kitabın adı berrin. Aslında neden Alazın kitabı çağırıştırdığını söylememeliydim. Sürprizi kaçtı belki. Ben korkuyorum artık kaleminiz adına. Bir kısır döngüye ha girdiniz, ha gireceksiniz.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Fırat Avcı  şairi hakkında, Fırat Avcı  kimdir, Fırat Avcı  şiirleri,Fırat Avcı  hakkında bilgi ve Fırat Avcı  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.