E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Fırat Avcı Fırat Avcı
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Fırat Avcı şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
paranormal düşkırımlar
Cetvelsiz çizgiler çekmişsiniz. Fakat dümdüz ve anlaşılır. Tebrikle.
ŞAMAR
Bitamamdı yazı. Söylenmişti bütün söylenesiler. Tebrikle sevgili hocam.
Sığınma Talebi
Geçmişten bir hesap soruş. Fakat kendisiyle hesaplaşmış bir sorgucu tarafından yapılma. Tebrikle.
şeffaf..
Hiçleri ipe dizip hepi ipten almak istemiş yazan. Kolay gele kelimelere. Tebrikle.
Zangoç
Çoktan çoğalmıştı kelimeler ve ne çok anlatmıştı ayrıntısıyla. Tebrikle.
Kuş dili
İnsan bazan tanıdıklarının toplamının kendisine yapamayacağı büyüklükte haksızlık eder kendisine. Kütlesi ağırdır, yankısı çoktur bu yüzden de. İpden kazıkdan kurtulmuş nice kelimeyle baş eder de, iç sesini susturamaz. Bir top da beyazından koyup külâha, sunar yangınına yangınına. Tebrikle.
Kül Hakkı...
El kişi deyip kalem kırmak ve sitayişten sitem türetmek. Ne diyeyim hoştu.
xcxcv
Çokça anlam türemişti kelimelerden ve yürümüştü kelimeler anlamanın üzerine. Kutladım.
Şehrin Tam Ortası
umudu çağıran her kelime ayrı bir tınıdır ve o tınıların her biri güneş gibidir doğmayadır. Tebrikle.
Ölü Kuşlar Korosu
Söz ağır bir sestir. Gökyüzünden artıktır, gökyüzünedir. Söz ağır yankıdır. Kusurların büyüttüğüdür insan. Kusurlarıyla büyüktür. Belki de azıcık özendir kuşkuları dağıtan. Dikkatli olmaktır işaretlerin tümüne. Mülkün temeline çocukları koymak haksızlık. Çünkü temeli hayli derin ve serindir mülkün.
Sudan şiirler yazacaktık karpuz kabuğuna
Çok geçimsizdir bazan rüzgâr Alır uzaktan uzaktan Kokular getirir Güneş tutulur ay ortasında Zahmetsizdir urganı dolamak sanki Sanki kavrulmak azapsızdır Oysa değil Hem de hiç değil Su gerekir yangınlara su Karanlığa su Toprağa su Su gerekir yumaya meftayı Doğan çocuğu yumaya Ve gel
Su Kavli...
Alışık değilim kaleminizden bu tonda kelimeler dökülmesine. Garipsemedim desem yalan olur. Fakat vardır bir nedeni. Baş kaldırıya ilave sözcükleri çoktu yazının. Fakat sezdirmeyi başarıyordu iç iklimleri. Tebrikle.
Küflü Yalnızlık...
Bazan okunduktan sonra yazı, üzerine söylenecek her şey söyleniyor. O zaman sırf ben de okudum diyebilmek için yazmak gerekiyor. Hoştu yazı. Tebrikle.
Saydam ve Kırılgan...
Kuş gibi hafifleten yazılar vardır. Onlardandı. Tebrikle.
Aşkın Nev Edası
Bu gün ilk okuduğum yazılardandı yazınız. Umut ve çokça güzellik taşıyıp getirmiş kelimeleriniz. Sağlam bir idrakin tılsımlı söyleyişine kulak vermek umut çağıran bir eylem oldu benim için. Tebrikle.
ÖLDÜRMEKLE TÜKENİR Mİ CENGİZLER?
Bu filmi görmüştük. Hepimiz söylüyoruz bunu sıkca. Peki ama nasıl olur bu? Aynı senaryo ile kerelerce nasıl dağlanır bir milletin yüreği? Şimdi kutuplaşmalar, ardından kıyımlar ve sonra yine sessizlik öyle mi? Bu defa hayır deyip elele kenetlenmek vaktidir derim ben. Kutlarım ayrıca büyük yüreğinizi
Erguvan Düşler
Bıçak sırtında yürümektir masallara öykünmek. Hep ejderhaların ateş kusmaları vardır sanmadan kelimelerde, rengarenk giydirebilmektir bütün çocukları. Sonra, dil belâsı olmaktır harflere. Zoru başarmış kaleminiz. Zira zordur anlatmak bir masalı öldürmeden karanlığı. Tebrikle.
Cam Maske
Pek az böylesi buralarda. Hoştu tebrikle.
Düşle...
Zordur sır dokumak. Sık dokumaktan da zordur hem. Güzeldi yazı. Tek renk ağırlıklıydı gibi ama, çok renkliydi kanımca. Kutladım.
Şiraze
Geçtiğimiz aylarda Çanakkaleyi ziyaret etmiştim. Orada asosu dulaşırken rehberimiz insan yiyen taşlardan söz etti. Buradaki yapıların inşasında o taşlar kullanılmış. Bu taşlara şekil vermek öylesine zormuş ki, adlarını bu zorlukla işlenmelerinden almışlar. Bir de masallarda kalburla su t
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Fırat Avcı  şairi hakkında, Fırat Avcı  kimdir, Fırat Avcı  şiirleri,Fırat Avcı  hakkında bilgi ve Fırat Avcı  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.