E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Fırat Avcı Fırat Avcı
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Fırat Avcı şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Badem İçi Aşk Tiradı
İmgeler öözellikle de . Bedelsiz bir alış verişi anlatmışdı yazı. seslendirme için eko yerine derinlik mi kullanılsaydı dedim kendikendime. fondaki müzik harelendiriyordu yazıyı. fakat eko yerine derinlik kullanılsaydı sanki kelimeler daha bir belirginleşecekdi.
Yetim Gözler Kuyusu
Neydi bu şimdi? Bir kelimeler toplamından daha çokdu ve daha yokuşlu. İçtendi bir de. Belli ki, saygının gözetildiği özenli bir hazırlığın ürünüydü. Tebrikle. Bir de bolca rahmet dilerim gidene, aslında hiç gitmemişe.
ÖYLE YAZ
Sevgili hocam: Bina harçsız kalmasın, kelimeler harcanmasın kabilinden algıladım yazıyı ve hakca pay edilenden payıma düşeni de aldım kuşkusuz. Saygın dizelerdi, hiçe sayılmaları halinde hiçe sayanın vay halineydi. En azından durup bir yol dinlemeliydi ki, doğru iş görüle. Kutlarım hem ö
:)
Bir yanı kafiyeli yazmak için çok gayret etmiş. Fakat öte yanı serbest ölçüde ısrarcı olmuş. İkisinin arası bir nazım türemiş. Fakat yine de nesir bu kalem için kanımca daha evlâ imiş. Lütfen yazmak tutkunuz zedelenmesin ama, eğer okuyup geçseydim, ya da sırf karşı cinsden biri yazdı diye yazıyı övs
KADAR
Yazıdaki içerik çoğunca doğru. Fakat form şiir formu değil kanımca. Tam bir düz yazı. Hedefi on ikiden vurabilecek türden hem de. Azıcık daha özen ve rötüş ile uzun süre en azından benim aklımı işgâle namzetti. İsatebti kelimeleri bulunan bir kalem bu.
yalancı çare!
Güçlü kelimeler. Güçden beslendikleri sürece, gayet isabetlidir böylesi kelimeler. Ağır sitem, yangı ve sancı çok belirgin. Karanlığın ışıkla nihayetlenmesi isteği ana fikir sanki. Beğendim ben.
TÜRK KADINI
Etkileyiciydi. Hem dünü hem günü anlamış anlatmıştı. Fondaki ezgi ayrı bir tadındalık getirmişti. Ne hoş ve ne büyüktü yazı? Tebrikle.
hiç yaşım..
Öyle ukalâca her yazılanı eleştirip duran bir yapım yoktur. Yazı hoş. Gayet duyguları dökebilmekte, anlatabilmekte. Fakat özellikle başlangıçta r harfinin yor ekinin sonuna konulmaması bilinçli bir tercihe benziyor. Yazı dilince yazıyoruz hepimiz. Tabi yazdıklarımız mükemmel eserler değiller. Ancak
NESLİHAN'A
En beceriksiz haliniz böyle olsun sevgili hocam. Ben de kutluyorum şiirin muhattabının doğum gününü. Ne güzel iletişimler kuruluyor burada? Tebrikle ve sevgimle.
BİR ŞEHİR GEÇİYOR İÇİMDEN
Çok derin bir kök saldı acının saltanatı içlerimize. Onu besleyecek bir sürü kaynak da varken, kurtulmak zor bu ağırlıktan. Tebrikle.
EY HAYAT!
Çok doğaldı yazı. Fakat okuduğum düz yazınızla boy ölçüşemezdi. Sanki bu alanda daha mı güçlü kalem? Basit bir okurun gözlemesiydi sıcak sıcak. Umarım aşmamıştır haddini.
Gülen Saksağan-Ağlayan bulut
Hani bazan çocuklara yetişkinlerin ki bu yetişkinler tırnak içindedir, işte çocuklara söylettiğimiz o yetişkin şarkılarına benziyordu. Bir de yetişkinlerin çocukların düşlerini görmelerine. Kutladım.
BİN KİLİTLİ KAPIM VAR
Her kapıda bir ayrı biliş, öğreniş, söyleyiş. Ne hoştu tebrikle.
YER CÂZİBESİ
Yeterince dem tutmuş bir tevazu. Gayet hoş ve okunaklıydı dizeler. Kalemi eline alıp evirmiş çevirmiş hepimizin içindeki o yerde, kelimeleri böylesi dizgilemek var bence. En azından kendi adıma bu böyle. Fakat sonunda karar kılıp konduğum yer, serbest ölçü gibi. Kaldı ki, yazdıklarımı hiçbir yazın t
DENİZ GÜNEŞİ AVUTUR KOYNUNDA
Eksik olsun kolu kanadı Yok akla ziyan değil sevdaların hiçbiri Ötesiz, karanlık El el iken el olunca birden Tek sestir duyurduğu Zamanı ötelemez Nefesi ötelemez Fakat telaş ötesindedir çokça Masallara özenip Öyle başıboş düşler kurdurur adama Bahanesi çoktur Unutturur eve ekmekle t
kalemler yazdıklarımızı keşke getirip yanımıza bırakabilseler (kadınım)
Akşam üzeri olsun diye beklemiştim yazıyı okumak için. Okudum, fakat ne bileyim? Güzeldi cografi keşifler ile çıkılan yolculuk. Tabelâlarını bildiğim şekilleriyle sevdiğim şehirlere yürümek güzeldi.
SUYA AYNA TUTULMAZ
Adını anlamına hazmettiren bir şiir ve adını şiirine ezber ettirmiş bir şair. Evet bu türdeki yazılara genelde şiir diyemem. Kendiminkiler de dahildir buna hem. Fakat bu yazı olsa olsa şiirdir ve yazanı da olsa olsa şair. Tebrikle.
oyum erk'e
Kısa, demli ve fakat bademsiz bir yazı. Tebrikle.
O GÜLÜNCE
Evet harika. Ben de durumuma gülüyorum şu an: Fondaki müziği duyabiliyorum. Ya bir görsel de varsa diyorum. Var mıydı? Varsa bana anlatır mıydınız? Tebrikle. Ve evet gülünce gülmeli sahiden insan.
buz/mavi..
Dümdüzdü ve düpediz, anlatmıştı kalem içini. Tebrikle.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Fırat Avcı  şairi hakkında, Fırat Avcı  kimdir, Fırat Avcı  şiirleri,Fırat Avcı  hakkında bilgi ve Fırat Avcı  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.