E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
erhanbay erhanbay
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Forumlara yaptığı yorumlar

erhanbay yazarının forum yaptığı tartışmalar


Forum başlığı ve yorumu
Yeni Tasarım....
Sayfam bölümüne girdiğimde paylaşımlarım yazılar ve şiirler olarak ikiye ayrılıyor. Yazılar bölümü denemeler, öyküler, mektuplar ,gazete yazıları vd. gibi alt bölümlere ayrılmalı ya da bu bölüm adları yazı başlığında görünmeli bence.

...
[Fotoğraflı] 2012 İzmir Tanışma Toplantısı
Şimdi İzmirde olmak vardı... Edebiyat defteri dostları ile tanışmak, muhabbet etmek isterdim. Keşke memleket İzmire yakın bir yerde olsaydı.Başka sefere inşallah.

...
Birşey Söyleyeceğim
Bundan altı yıl önce vefat eden Erzurumlu Ozan Aşık Reyhani'ye Allah'tan rahmet dilerim.Kendisini,şiirlerini tanımak isteyen arkadaşlar "Gurbet Elde Bir Ozan:Aşık Reyhani" adlı denememe bakabilirler.Selamlar,sevgiler.

...
2012 Edebiyat Defteri Şiir Antolojisi - SANDIK -
İnşallah öykü yıllığı da çıkar bir gün.Habip beyle daha önce bu konuda mesajlaşmıştık ama nedense gerçekleşmedi.

...
Şuan elinizde okuduğunuz kitap hangisi?
Raymond Carver'in fil adlı öykü kitabını okudum.Çok güzel, etkileyiciydi.

...
Müfide Decdeli Dostumuzu Kaybettik
Çok güzel bir şiirdi.Elinize sağlık Hakan Bey.Müfide Hanıma Allah'tan rahmet diliyorum.

...
ŞİVENİZLE ŞİİR, HİKAYE YADA BİR KAÇ CÜMLE KURMAK İSTER MİSİNİZ ?
Bayburt'ta bir eczane vitrininden:"Böcük ilacı bulunur"

...
BU ŞİİR OKUNMAZ MI....!!!
Çok güzel dizeler.

...
** Resimli ** 30 Mayıs Tekirdağ Edebiyat Toplantısı
Edebiyat defteri dostlarıyla birarada olmayı, ben de çok istiyordum.Türkiyenin uzak bir köşesinde yaşadığımdan dolayı(Erzurum) ne yazıkki bu gibi etkinliklere katılamıyorum.Bu yüzden dolayı tayinimi isteyeceğim batıya:)))

...
BİR KİTABINIZ OLSA ADINI NE KOYARDINIZ?
Bir kitabım olursa büyük bir ihtimalle bu öykü kitabı olur.Adını, öykülerimden birinin adı olan "Acılara Gülümseyen Kadın,Teyzem" koyardım.Birinci sayfasına da "Bu kitabı çok sevdiğim ve daima özlediğim rahmetli Meliha Teyzem'e ithaf ediyorum" yazardım.İnşallah o günleri görmek nasip olur.

...
BİR KİTABINIZ OLSA ADINI NE KOYARDINIZ?
erzurum göresilmezmi? geri dönmeyi düşünmüyormusun hemşerim.

...
EN SON HANGİ YAZARIN KİTABINI OKUDUNUZ
En son Soner Yalçın'ın Siz Kimi Aldatıyorsunuz? adlı eserini okudum.Akıcı bir dili var.Ben beğendim.

...
EN SON HANGİ YAZARIN KİTABINI OKUDUNUZ
Yeşil Gece- Reşat Nuri Güntekin
roman II.Abdulhamit zamanında geçiyor.Genç bir öğretmenin anadolunun bir köyündeki gericilerle mücadelesini anlatıyor.Tavsiye ederim.

...
EN SON HANGİ YAZARIN KİTABINI OKUDUNUZ
en son Aysel özakın'ın "Gurbet,Yavrum" adlı romanını okudum.Eser, 1975 te yayınlanmış. Bir kadının kanadadaki babasını ziyareti konu edilmiş.Çok akıcı bir roman.

...
EDEBIYATI SEVMEDE EDEBİYAT ÖĞRETMENİNİZİN BİR ETKİSİ OLDUMU ?
Edebiyatı sevmeme edebiyat öğretmenimin etkisi çok oldu.Orta 1 deki ed.Öğretmenim Fikri GÜRLER bana öyküyü, şiiri sevdiren insandır.Kendisine saygılarımı sunuyorum.

...
Yazar ve şair nasıl olunur?
Prensesin sözlerine katılıyorum.İnsanın özünde yetenek varsa şiir,yazı,öykü yazabilir.Edebiyatın eğitimini almak ve bol kitap okumak da olumlu katkı yapar yazma yeteneğine.Ben kitap okumayı seven biriyim ama öykü yazmaya daha geçen yıl başladım.Yani yazmayı becerebildiğimi geç anladım.(42 yaşında)

...
Şiir yazmak yazı yazmaktan daha mı kolay?
Bence bu yetenek meselesi.Kendimi örnek verecek olursam ben şiir okumayı severim.Ama şiir yazma yeteneğim yok belki de ben farketmiyorum bilemiyorum.Çünkü şiir yazmak için bir zaman ayırmadım kendime. Buna mukabil öykü yazma yeteneğimin olduğunu farkettim bir iki yıl önce.Şu an öykü yazıyor ve hafta

...
 
Bu sayfada erhanbay  şairi hakkında, erhanbay  kimdir, erhanbay  şiirleri,erhanbay  hakkında bilgi ve erhanbay  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.