E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
emine erdem emine erdem
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Bloglara yaptığı yorumlar

emine erdem yazarının bloglara yaptığı tartışmalar


Blog başlığı ve ve yaptığı yorum
İKİ GÜZEL YÜREĞE,İYİKİ VARSINIZ
mükemmel bir yazı okuttunuz yüreğinize sağlık. ALLAH KAMİLİ İMANDAN AYIRMASIN BİZLERİ ve TÜM YARATTIĞI KULLARI. Sanal alemde insan temkinli olmalı çünkü kimin ne olduğu bilinmiyor, kimi erkeğin kadın kadının erkek, kisvesi kılığına bürünmüş, kimin yalancı, kimin doğrucu olduğu bilinemeyen sanal alemde, dolandırıcıların sahtekârların hilebazların kol gezdiği… Yolda görsek namus timsali diyeceğimiz insanların bile, hayal dünyasının bir numaralı kahpeleri çıktığı, garip bir senaryoyla yalan hayatların oynandığı şu hayal dünyasında… Batakta boğulmakta, yalanlarla yanmakta olan ruhların arasında, kendini kaybetmemiş dimdik ayakta duran, sanal dünyanın çoğu alnı kara insanların arasında, ’’ Ben buradayım diye ’’ ,bas bas bağıran… İyilik ve de sevgiden oluşma, reel dostların, bağlarının dahi sorgulandığı real dünyada da, sanal alemde de kalbi nurlu, ne kadar güzel insanların oldukları da aşikardır unutulmamalı , İnşallah bir daha umutsuzluklar yer bulamasın; ışığa kavuşmuş bedii yenilenmiş yüreklerde. kişiye demişler söyle arkadaşını söyleyim kim olduğunu, insan kime güveneceğini bilemiyor günümüzde,çoğu yer debdebeli görünüyor dışardan bakıldığında oysa ki tuzağın ta kendisidir aslında bağırsakları patlamış lağım kokar karnında. Ne kadar şanslı bir kul-imişsiniz ki; "melekler,huriler, ve de Alaattinin cini cıkmış, aslında o Alaattinin cini değil; “Hızır Aleyhisselamın ta kendisidir çıkan karşınıza. Zaten dünya iyiler yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Aslında çok da iyi niyetli yüreği temiz inşirahla arınmış ne güzel yürekler varda pek ortalıkta görünmezler, onlar geçtikleri yerlerden belli olurlar anca onu da görmek için bakmak gerek. Onlar geçtikleri yerlere sevgi nüveleri ekerler yüreklere… Mesela zamanın birinde uğru Abbas diye biri varmış, işi hırsızlık yapmakmış hasiyeti yerle yeksanmış. Bir gün yine hırsızlık yapmak için evin birine girmiş ve sandıkta bir dua varmış onu alıp okuyunca Allâh ona tövbeyi nasip etmiş. uğru Abbas halis bir niyetle abdest almış iki rekat namaz kıldıktan sonra Rahmana el açarak, göz yaşları giryan, yüreği biryan, olarak El afüvvün ismiyle Yaratana sığınmış. Hakta ala dualarını kabul edip günahkâr kalbi inşirahla yıkamış. Yüce yaratan Allâh kulunu her daim gözetip koruyandır, kulun her hali Allâha ayandır. Yeter ki bizler ihlas ile Allah-a yönelmesini bilelim. Doğrunun dostu Allah tır eğrinin hamsi yine Allâh tır. Okuduğum yazının yazarını kutlarım. Allâh her daim yar ve yardımcımız olsun yüreği güzel insanların. Amin… Emine Erdem...

...
İKİ YOL AYRIMI SEÇ BİRİNİ...
Merhaba efendim çok haklısınız nekadar güzel bir konuyu ele almışsınız böyle yazılara hakikatlere ihtiyacımız var insan olaraktan.Yüreğinize sağlık evet önümüzde 2 yol var birisinin ihtişamı pek çok insanı kandıran oyalayan ve sönunuda aldatıp cehenneme götüren öbür yol meşakatli insana ağır gelan eziyetli fakat sikintının sonu cennetle müjdelenmek İnşallah ikinci yol olur yolumuz Saygılar..

...
 
Bu sayfada emine erdem  şairi hakkında, emine erdem  kimdir, emine erdem  şiirleri,emine erdem  hakkında bilgi ve emine erdem  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.