E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
EflatunPınar EflatunPınar
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

EflatunPınar kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Beyaz Gemi
14.6.2012 00:29:51
~ 9 puan
Tasvirleri ve sizi tıpkı bir rüya alemine sokan o esrarengiz anlatımı Cengiz Aytmatov'un bende ayrı bir yer edinmesini sağlıyor.Bir türlü gelmeyen o gemi sizi gerçekten hayallerin olduğu mavi-beyaz bir dünyanın içine atıveriyor.Okurken biraz sıkılabilirsiniz fakat buna değecektir.

Kitap: Olasılıksız
14.6.2012 00:27:24
~ 10 puan
Kendi adıma konuşacak olursam en iyi kurgu romanlarından biri diyebilirim.Gerçekten farklı bir dünyanın içinde buluyorsunuz kendinizi.Soluksuz okunan bir roman.Fakat araştırılmalı okunmadan önce bilinçsiz okumaya hayır sonuçta :)

Kitap: İskender
14.6.2012 00:23:10
~ 6 puan
Açıkçası 'Aşk' romanından sonra bu eser bana biraz eksik geldi.Üslup olarak zaten iyi Elif Şafak fakat konu ve bu konuya yaklaşım olarak tatmin olamadım.Bence Elif Şafak daha iyi bir eser verebilirdi.Ayrıca bu eserin çok satılmasını tamamen sürü psikolojisi olarak algılıyorum.Okuyanların gerçek çıkarımlarda bulunduklarına inanmıyorum.Bilinçsizce çok satanlar listesine bakıp kitap alıyoruz ve sanki edebiyatla gerçekten ilgileniyormuşuz gibi yapıyoruz ne yazıkki böyle olmuyor.

Kitap: Ekmek Arası
14.6.2012 00:20:34
~ 10 puan
Özgün bir eser.Kendi hayatını anlattığı düşünülmekteymiş.Okuyan kişinin tüm kitap bittiğinde elde ettiği haz gerçekten müthiş.Bir insanın duygularını ve yaşadıklarını bu kadar net ve okuyana hissetirerek anlatması onu zaten üstün bir yazar yapar.Bukowski bu eserinden ne kadar kaliteli bir yazar olduğunu ortaya koymuş.Herkesin okuyup da anlayacağı bir kitap değil.Bazılarına ağır gelebilir elbet.
 
Bu sayfada EflatunPınar  şairi hakkında, EflatunPınar  kimdir, EflatunPınar  şiirleri,EflatunPınar  hakkında bilgi ve EflatunPınar  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.