E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Devrim Boran

Devrim Boran

65 şiiri ve 32 yazısı kayıtlı
Şair Yazar Okur
Uçurumlar ki kanatlarıdır ömrün...
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 65
Şiirleri
32
Yazıları
Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
Devrim Boran

Çevrimdışı

2 yıl 2 gün  boyunca üye

Diyor ki;
Uçurumlar ki kanatlarıdır ömrün...
Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
4.803
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
47.353
Yazıları Kaç Kere Okundu?
14.420
Üyesi olduğu atölyeler

HECEYE GÖNÜL VERENLER
Şiir Portfolyoları


Kendisi Hakkında Yazdığı

Bir ömre kaç hayat sığar?

Kimi insanların ömrü hayatı ile özdeştir. Ömür ile hayat özdeşliğinde doğulur-yaşanılır-ölünür. İnişli-çıkışlı da olsa, tek bir çizgiden oluşur ömür. Koca bir ömre tek bir hayat sığmıştır. Ömür ile hayat özdeşliğinde insan, gerçekliğin tutsağıdır. Hayatın karşısına iradesi ile dikilemez. Rüzgarın önünde savrulan bir yaprak gibidir. Sorusuz ve sorunsuzdur. Hayatın sorduğu sorulara yanıttır yalnızca. Iskalanmıştır hayat. Harcanmıştır ömür. Özcesi, ölünmüştür yaşarken.

Kimi insanların ömrü ise yaşadığı hayatların toplamından oluşur. Hayatlar toplamı bir ömürde yeniden ve yeniden doğulur-yaşanır-ölünür. Ömrü yaşadığı hayatların toplamından oluşan insan, gerçekliğini parçalamış bir arayışçıdır. Hayatın karşısına iradesi ile dikilir. İradesi ile hayat yön verir. Hayat ile irade arasındaki çatışma, bir varoluş çabasıdır. Hayat uçurumlarını çıkarır arayışçının kar


Kitaplara Yaptığı Yorumlar
Ne dedi?
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada Devrim Boran  Devrim Boran şairi hakkında, Devrim Boran  Devrim Boran kimdir, Devrim Boran  Devrim Boran şiirleri,Devrim Boran  Devrim Boran hakkında bilgi ve Devrim Boran  Devrim Boran isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.