E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Davidoff Davidoff
 
Üye / üyeVIP Üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Davidoff şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Güherçile çıkmazı
Şairim; şiiriniz gerçekten güzelden öte kusursuzdu. Öyleki; hani bazı yazar ve şairler vardır ki, okuruna sadece şiir veya yazmış oldukları yazıları okutmazlar. Aynı zamanda öğretirler. Mesela ben ''Güherçileyi'' bu şiirde merak ettim ve sözlüğe bakıp detaylıca öğrendim. Evet barutun hammaddesi ol
Smyrna
Bazı şiirler yorum istemez. Avuç avuç yorumdur zaten. . .
İSTANBUL
Çok güzel bir şiir okuttunuz bizlere, tebrik ve teşekkür ederim. Saygımla.
bu sabah.
Çaktırma demişsin ama işte orası pek olmamış sanki Melek Sukan. Hiçde öyle çaktırılmayacak bir şiir değil. Tıpkı adı gibi ''bu sabah'' okumuştum meydan okurken hayata. . . Saat kaç olursa olsun mutlaka iki satır yazmalıydım Martha'ya, kuşlar çoktan göçtü gitti bilsin de beklemesin boşuna.
HALA
Dünyada kardeş gibi yaşamak!... HALA böyle sözleri duyabilmek, böyle düşünen insanların olduğunu bilmek bile GÜZEL. Şiir çok şey anlatıyor Değerli Kalem.
-AH DİDO AH!-
Okurken ilk fark ettiğim, çok yalın dille yazılmış olduğuydu. Sanki Hayatla oyun oynayan küçük çocuğun (neden bilmiyorum ama rengini bile görür gibi oldum,) pembe bir şeker çekişmesi gibiydi. Çok uğraştı; olmadı. Şeker Hayatın elinde kaldı. Zaten Hayat hep sinsidir de, çocuk onu ne bilsin
DESİNLER
Çok doğal. Diğer şiirler Orhan Veli, Nazım Hikmet belki ama bu şiirde, üstüne basa basa, ben Hasan Özaydın Şiiriyim diyebiliyor. Bence bu da bir başarıdır. Saygıyla.
30 AĞUSTOS
Bugünlerde böyle şiirler okumayı özledik inanın. Çocukluğumuzun Milli bayramları nerede, şimdikiler nerede. Üç beş binada bayrak ya görüyoruz ya da görmüyoruz. Ne diyelim, umarım bundan beteri olmaz.
KURAK VE ÇORAK
Bana göre iyi bir şiir tren yolculuğu gibidir. Yol uzun ve dardır.Tren sarsıldıkça içindeki yolcular yalpalar ama gitmek istedikleri yer bellidir. Raylar onları ne kadar sağa- sola çarpsada fark etmez. Yolcular dağa gideceklerse dağda, bayıra gideceklerse bayırda inerler. Şiirin güzeldi Filiz
En tatlı bi' gün
Geçenlerde eski model bir jeep buldum hani şu kullanılmış eşya satan netten. Baktım içinden bildiğin çimenler çıkmaya başlamış ama fiyatı çok ucuz. İşte herkesin bir deli merakı vardır, benimde merakım eski model jeep. Üstü açık jeep. Turuncu tam benim sevdiğim renk. Eşim dedi yağmur yağınca ne yapa
susku
Bu ne güzel bir şiirdi. Kutlarım Kalemi ve Seçkiyi.
AŞKA BİAT BİR SALINCAK...
"Göreceli bir masal." Şiirin içinde aşkı çok güzel tarif etmişsiniz Gülüm Hanım. Bazen oyun oynayan çocuk olmuş, bazen lanet almış dilden, bazen rahmet... Çok güzeldi. Bıkmadan defalarca okunacak şiirlerden biriydi. Tebrik ederim.
* Anlarsın *
Şair olmakta zor, şiir yazmakta. Hep derim ki, kelimeler ne zaman şiir olur? Gerçekleri görebilince. Günümün Şiiridir. Tebrik ederim.
İtiraf Ediyorum Silah Tüccarıyım
Korktum sizden Afet Ablam. Şiir yüreği, margarin derken benzetmelerle adamlar, adamcıklar derken; vay hallerine. Alkış Vallahi. Başka ne denir ki.
Son Nefes
Canımmm. Allah ayırmasın seni kuzularından. Hep sağlıkla, mutlulukla yaşayın inşallah.
ÇOK GEÇ KALDIK...
Mutlulukla alay eden bir öfke var sanki şiirde. Takacak Şair koluna o çocukları bir sonraki şiirde. Gümmm diye yere vuracak içindeki öfkeyi artık. Ve artık hep mutlu şiirler, mutlu yazılar yazacak. İnanıyorum. Bu kadar okuru varken. O gümm sesi ile inleyecek yer, gök.
DENİZ FENERİ
Yaşamımım en güzel şiirlerinden birinden geçtim Ev eskiydi Ama ne de şirin perdeleri vardı Pencereler renklenmişti Basamaklar eskiydi Yürürken ses çıkarır demişti Şair Uçtum... Yürümedim ki Bahçede güller Yerde çimler Birde havuz vardı içinde balıklar Fularım düşünce gördüm hepside kı
EGOTİK ŞİİR
Masaya vurulan yumruk sesiydi. Ya duy, ya öl. Der gibi. Güm.
- sin -
Galiba bu şiiri en iyi ben anlarım. Çünkü benim nick name' mi içtiğim sigara markası sanırlar. Değil. Benim annem bu kokuyu çok severdi. Ona bu kokuyu aldık ona öyle çok yakışmıştı bitmesin diye kullanmaya kıyamıyordu. Kokusu bitmeden annemi kaybettik. Şimdi ne zaman birisinde bu kokuyu duysam,
Bir yanım mavi
Günümün şiiri. Tebriklerimle Sn. Şair
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Davidoff  şairi hakkında, Davidoff  kimdir, Davidoff  şiirleri,Davidoff  hakkında bilgi ve Davidoff  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.