E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Çiğdem P. Yüksel Çiğdem P. Yüksel
Çiğdem  Parlayüksel
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Çiğdem P. Yüksel şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
gidenler çok kıymetli yalnızlıklar bırakır
İyi şiir. Şairi yakının mı? Yazmaya devam etmeli kesinlikle.. Dipnot : sohpetler (sohbetler)... Sevgiler
nefs-i müdafaa
Kendine has yorumun ile her okuyanın kıymet bilemeyeceği, özel bir Kalemsin. Tek dizeni bile şiir diye okurum. Bu bağlamda paylaşımı sadece eleştirel olmak için ziyaret etmek yerine, hissettirdiklerine, kalitesine ve ne kadar hevesle yürüdüğüne bakarım. iyi ki yazıyorsun Sevgili Çiğdem. Yin
Komedi
Bizim portakal çiçeklerinin kokusu gelmiştir oralara topram...
Şafak Doğuran
Hep bir ağızdan yakılan ağıt gibi.. Baştan sona çok güzeldi. Tebriğimle.
el yordamı dürtülere alışma sanatı
Yaratıcılık ve kurgu güzel. imgelemde ki şıklık da şiire zenginlik katmış. Ancak her dizede bunu kullanmak, okuyucuyu yoruyor. Ayrıca içinde duygu olmayan şiirler de çabuk unutuluyor.. Söylemeden geçemedim. Emeğe tebriğimle..
KARANFİL- ÖKSÜREN DÜŞLER
Duygularımızın ortak sesi kalbi güzel merhametli Şair Arkadaşım.. Diyecek sözümüz yok malesef ki. Şiirlerimizden gayrı..
Yalnızlık Sana
Keşke..
mekansız
Ruh halimden kesitlerdi sanki. Çok beğendim..
Bir Zarif Keder
Çiğnelenmiş kalpler gözyaşı içmiş analar..cezası asmakla bile bitmeyecek zebaniler. Mezarlık şarkıları bitmesin, susmasın 8 martlar. Gönlüne vicdanına sağlık çiçeğim..Çok güzeldi şiirin.
kalanlara
Hece'ci değilim ama beni derinden etkilemişti bu eser o nedenle paylaşmak istedim..Başımız sağolsun. Şair Ölür Şiir Ağlar Sen gidersen, şehir susar lal olur Ardın sıra toprak ağlar, toz ağlar. Sen gidersen, harpten beter hal olur, Ateş ağlar, duman ağlar, köz ağlar. Sen gidersen,
Gökyüzü elinden alınmış uçurtma yalnızlığı
Uzun bir yolculuk gibi geçtim ağzının kıyısından. Gök, yüzsüz bir akşamüstü şimdi.. Harikasın Arkadaşım, ilham veriyorsun her kalem oynatışında.
mayıs sabahı
Duygusu, dili, akışı ve nostaljisi..bütünüyle çok güzeldi. Tebriklerimi bırakıyorum..
İs
ve tüm ayrılıklar bir siyah dantel.. -hem de güpürlü.. iyi ki yazıyorsun.
Kuşatma
En doğru kuşatma aşk'a dair.. Tebrikler Arkadaşım.
DAİRESEL
Sert şiirleri dolu yağmurlarına benzetirim. Etkisi mutlak iz bırakır. Yazan gönle tebriğimle..Güzeldi.
ACELECİ MARTI
Şiire yeni başlanılmışlık tadı vardı eserde. İstekle kaleme alınmış ancak duygusu ve anlatımı zayıf kalmış. Geliştirmek için çok daha fazla okumak, anlatım dilini zenginleştirmek gerekiyor. Madem güne düşmüş şiir adına, şairine öz eleştiri yapmayı görev bildim. Nice şiirlerde daha büyük duygula
GöRüLmÜşTüR
Ayin gibi, isyan gibi. Epey ağırdı şiir. Sorgusu da vebali de.. Evrilmeli insan yoksa cesetler ayaklanıp hesap soracak der gibi.
Zaman oyuğu
Kaç bahar var kaburgalarımızda ki buzların erimesine?
Düşkronik
Şiirin kendisi ile dertleşmesi, yüzleşmesi fikirleşmesi..İsmi, finali. Tümüyle tebriği hak ediyor Sevgiler..
Şubat besteleri..
Şubat gider kasım gelir hüznümüze bahane mi yok. Acı, ayrılık..yapışkan ot gibi gül bahçemizde. Ama güneşte ne kadar kırmızı bugün. Isıtmak için dona vurmuş yüreklerimizi değil mi çiçeklerin en nar kokulusu. Öptüm şiirin incecik iç çekişinden..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Çiğdem P. Yüksel  Çiğdem Parlayüksel şairi hakkında, Çiğdem P. Yüksel  Çiğdem Parlayüksel kimdir, Çiğdem P. Yüksel  Çiğdem Parlayüksel şiirleri,Çiğdem P. Yüksel  Çiğdem Parlayüksel hakkında bilgi ve Çiğdem P. Yüksel  Çiğdem Parlayüksel isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.