E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
cemil cemil
Cemil YILDIZ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

cemil yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
(BABAMA)VEDA MEKTUBUM
Kıbrıs büyülü bir yer. Yazdıkça yazdırır. Duygu hangi kurnadan akıyorsa o kurnanın havuzuna dolar akan yürek sesi. Hüzün kurnasının yerini umut ve mutluluğa bırakması dileklerimle.
18 MART DA BİTTİ ÇOK ŞÜKÜR.
En çok yaralandığım 18 Matr olsu sanırım. Bu kadar hainin olduğunu hiç düşünemiyordum ama yaşadım ve haykırmaktan başka bir şey gelmedi elimden. İsyanım sonsuz. Can ablam yüreğin susmasın.
_
Beğeni ile okudum iç sesinizin kalemden damlayan incilerini, yağmur çiselerini. Kutlarım.
19 MAYISLARA VE MİLLİ DEĞERLERİMİZE KİMSE DOKUNMASIN
Hislere tercüman bir yazıyı kaleme almış olan siz değerli yüreği tebrik ederim.
BİRTANEM
Özlem ile anılarda eski sıcaklığının arandığı o minicik temas. Çok güzel ve içtendi sevgili dost. Sevgiyle kalın.
HASANOĞLAN'DA AŞIK VEYSEL
Dikkat ederseniz köy enstütülerinin kapanması ile bozuldu maarrif düzeni. Kime hizmet ettiğini bilmeyen nesisller geldi ardından. sonuçta durum malum. Güzel bir bilgi aktarımı okudum değerli arkadaşım. Yüreğinize sağlık.
BAŞKOMUTAN MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL
Değerli dostum Zafer bayramınızı ve şeker bayramınızı kutlarım. Günü üzülerek izlemekteyim. Zafer bayramlarını da artık başkumandan sıfatı ile siyasi otoritenin cumhurbaşkanı kabul edecek mişşşşş. Bakalım daha neler göreceğiz güzel ülkemde. Sevgiyle kalın.
İÇİMİZDEN BİR KADIN
Eeeeeee!" Tırnağın varsa başını kaşı" der atalarımız. Bir de başkası ile bitecek işlerde hep iki ayak pabuçtadır. Kıssadan hisse hikayeleri kaleminizden okumak çok güzel. Tebrik ediyorum.
2011 TEKİRDAĞ ŞAİRLER ŞÖLENİ MUHTEŞEM OLDU../ Hikmet OKUYAR
Bu törene katılan bir arkadaşımın konu ile ilgili yorum yazısını bekliyorum. Sevgilerimle.
2011 HİKMET OKUYAR ŞİİR ÖDÜLLERİ DAĞITIMI BAŞLADI..
Bu yarışma tam bir fiyasko idi benim için. Umarım bir kez daha aynı yanılgıya düşmem. ayrıca Edebyat defterinde yazan dostlarımı da uyarmayı görev bilirim. Tek katılımcı ben olmama rağmen yazılanların hiçbirini görmedim her nedense. Asparagas haber dedikleri bu olsa gerek.
ADANALI UMUT ŞAİR BİR TÜRKİYE BiRİNCİLİK ÖDÜLÜ daha kazandı../ Hikmet OKUYAR
Sevgili hocam ve seçki kuruluna şükranlarımı iletiyorum. Ankara il ve ilçeleri konulu şiirim ile beni Türkiye Birinciliğine layiık görmüşer. Sonsuz teşekkürlerimi iletiyor ve bu büyük gururu bana yaşatmış olduklarından dolayı ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Tekrar sonsuz teşekkürler.
BİR ADAM AĞLIYORDU...
Bir daha bu ülkenin yaşamamasını umduğumuz büyük acıdan onlarca hikaye çıktı ve her biri diğerinden daha çarpıcı. İşte bu hikaye de dokundu yüreğin bam teline. Kutlarım yazan değerli kalemi. Selam ve sevgiler gönderdim yüreğinize.
GELİNCİK
Hassasiyet ve naziklik ile görselliğin buluştuğu güzellik " Gelincik" Kutlarım dile getiren can yüreği.
.....
Bir güle güle de benden. Yeniden hoş geldin diyeceğimiz günü düşleyelim hep beraber.
MERDİVEN’DE EDEBİ ÇİSELER
Şiirlerimiz duygularımızı içine akıtarak büyüttüğümüz bebek ve umutlarımız ise, onların üşümemesi sevgi dolu yüreklerde yaşaması ile mümkündür. MERDİVEN Masum yükselişlerin ayak izleridir basamaklarından sızan Enginden yükseğe erişmek adına her bir hamlenin kefareti Rastgele dokunmaların ner
HOROZLU ŞEKER
Sevgili arkadaşım bizi de götürdünüz beraberinizde. Mutlulukla kalınız.
Arılarım nerede?
Bitkilere kullanılan ilaç ve hormonların etkisidir arıların yok oluş sebebi. Tükenir insanlık bitince arı Çare olmaz bilesiniz yakarı...............Cemil. Sevgilerimle arkadaşım.
Hadi Film Çevirelim!
Arkadaşımın hayal dünyasının ne kadar geniş olduğu, olayları adeta yaşar gibi anlatmasından belli değil mi? Yürekten kutlarım. Saygı ve selamlarımla.
SIRA BENDE KOMUTANIM
sevgili dostum, değerli meslektaşım bu tür hikayeleri o kadar çok yaşadık ki inanın sizin kaleminiz benim elimdeymiş gibi çıkmış. Aynı duyguları çoğu kez hissettmiş bir kardeşin olarak duygularını çok iyi anlıyorum. Yüreğinize sağlık diyor saygılar sunuyorum.
boş 11
Hamleyi doğru görmek denir o beğenmediğiniz kişinin beğenmediğiniz düşüncesine. Ama at gözlüğü takanlar göremez biraz sağında ve solunda olan olayları. O sadece gör denilen tarafını görür büyük resmin.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada cemil  Cemil YILDIZ şairi hakkında, cemil  Cemil YILDIZ kimdir, cemil  Cemil YILDIZ şiirleri,cemil  Cemil YILDIZ hakkında bilgi ve cemil  Cemil YILDIZ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.