E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
celal demir celal demir
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

celal demir yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
KAZANMAK VE KAYBETMEK
Hayatı yaşamayı kazanan insan gerçekten kazandığının farkındamıdır. Hayatı kaybedince anlamlaşan hayat ..kazanç kazançmıdır.
Gözyaşlarımda ki ayrılık, ölümden beter.
Yaralar zamanala kabuk bağlar, Gidişin ilacı zamandır zaman ölüme kanat çırpmadan yaralar iyileşmeli .... -Var olmanın yakıcılığında , zamanı yeni aşklarla karşılamalı ,yürek ölüme yatmadan... Tebrikler c.d.
Metres
Fahişe ruhum. benimle oynaşıyor Gitmeler gelmeler yüreğimde Günahlarımı ise saklamıştır geçmişim .. c.d. celal demir tarafından 11/28/2012 12:32:19 PM zamanında düzenlenmiştir. celal demir tarafından 11/28/2012 12:37:23 PM zamanında düzenlenmiştir.
SİYAHTAN BEYAZA İTİRAF GÜNCESİ
Ben dünün acılarıma ağıt dökerken Yarınaların umudunu bir bir söndürdüm sabaha gün ağırıken... Elveda aşka susamış ruhum .. c.d. celal demir tarafından 5/23/2011 2:34:13 PM zamanında düzenlenmiştir.
EDEBİYAT DEFTERİ ISSIZ ÇÖLDE - III (SON)
Yazar olmanın ön şartı olan, sonuz hayal gücü..sizinle birlikte... Tebrikler c.d.
aşk nedir ?
aşk nedir biliyormusunuz; sadakatin huzurunu keşfedip, sevgiliye sunulmuş kocaaaa bir insan ömrüdür. Son söz... Tebrikler.. c.d.
---
Güzelliği ancak güzel ruhlar görür Ruhlarımızı perdelersek önce vijdanımızı karartır Sevgisizlik tohumunu da yeşertiriz. O tohum yeşerdikce duygularımızı zehirler sora başkaları olur ruhlarımız.. sevgsizlik sarar bedeni.. Ayna neden var ki Ruhumuzu görmezden gelmemiz için mi.... Te
_Bu GüN_
Karamsarlıktan kurtulmak için ve hayata farklı bakmayı öğütleyen güzel öneriler. -Karamsarlıktan çıkış yolu arayanlar ve arzulayanlar için... Tebrikler c.d.
BABALAR GÜNÜNDE BABAMA SONSUZ SEVGİMSİM
Keşkelerin olması , üzülesi kayıplarımızdır, geri dönülmez kayıplarımız... Tebrikler c.d.
MASAL DEĞİLDİ YA ?
Yenilmiş duyduların aklına, Teslim olmak sevdaya,esaret midir . Yoksa yaşadığımız anlar da kaybolup harcanan anlarmıdır . Nedir armağan olan kalbimize Hoş anlar mı/ anılarmı .. Uzatın elinizi ve gönlünüzü mutluluğa, sevdaya... Umutsuluk/mutsuzluk olmasın Her insan bir kere yaşar an
Tutkularla Büyüdü Yangınımız
Sevdanın resimdir kaleminizden dökülen Tutkunun, öylesiye seven kalbin dokunuşudur satırlarınıza... Sevginin en saffı dır bedenlerden mısralarınıza akan... Tebrikler c.d.
Günlük (2)
Yürek üşüdükçe sevgi üşürmü! Üşür ..... Sağuk sevginin sıcaklığı olmaz bilirim. Bilirim yüreği ıstan sevgidir Sevginin sıcaklığı da yüreğin kendisidir. "Kaçımız sevgimizin sesini dinler yüreğimizi ısıtırız" Tebrikler c.d. celal demir tarafından 1/28/2009 12:08:03 AM zamanında düzen
Susuz Dudaklarıma Anlattır Seni
celal demir tarafından 10/26/2008 11:49:35 AM zamanında düzenlenmiştir.
Susuz Dudaklarıma Anlattır Seni
Yeter..... Sevgi dolu bir yürekle, Gel demen yeter. Kalbinden diline bir sesleniş, İstemiyorsan git demen yeter Ben ordayım Hayal et yeter Sevgin bitsin, kalmasın istiyorsan Kalbin de öldür yeter Sen sanırmısın ki ölüm bitiştir Sensizlik ölüm de beter Yüreğimin
KOKULAR VE HÜZÜN
Alışkanlıklarımız vardır bizi bütünleyen, Giysilerimiz, kokularımız, sözlerimiz Mesela şir yazarız , bizim kokumuzdur Dostalrımız tanırbizi, satılarımızı okurken, Buda biz yazarların kokusu değilmidir Biz tanırız dostlarımızı yazdıklarından, kokularından... Saygılar c.d.
Ey Ömrümün En Güzel Gecesi / Uzaktan Oku Sözlerimi
Aşkımı göz yaşlarımda saklarım Kalbime dir yasaklarım Acılardır yaşanmışlıklarım Tanrım, duy sesimi, bitsin bu yalvarışlarım... Karşılıksız kalmasın sevdalarım.. Muhteşem bir deneme , Tebrikler c.d.
GECELER
Nedir sizi böyle geceye bağlayan Geceler ısızdır,Geceler tehnadır Geceler yanlızlıktır, Yanlızlık ruhun düşmadır Gündüzler (aydınlıklar) sizin, geceler " hüzünlerin" olsun Saygılar c.d.
ANLAYACAKSIN
Seni yüreğim uçsuz bucaksız sevişlerinde Sevmek dosyasıya sevgiyi tüketmeden , Aşkı son zerresine kadar yaşamak Her anın ,her nefesini doyasıya alabilmek Tarifi münkün olamyan sevdayı sahiplenebilmek Kendi yüreğimizde taşıyabilmek Kendi ruhumuza armağanımız olsun.... Saygılar c.d.
TÖRE KIZI OLMAK
Bir tezatlar ülkesi düşünün adı Türkiye, Kendisiye daha düne kadar tecavuzcüsüyle evlendirlen bir ülke Türkiye (şimdi kaldırıldı) Bir tokat da "devlet anamı babamı desem" Rezillik diz boyumu desem... İçim yandı üzüldüm ÜMİDİM ZİHİNLERDEKİ DEĞİŞİMLERİN DAHA HIZLI OLMASI Saygılar C.D.
VAKİTLERE KÜSKÜN
Akan zamnla birlikte Birşyler hatırlatır tik tak.. Dur dinle, Yaşmadan zamanı geçime, Yaşanır ızdıraplar, umutlar ve mutsuzluklar tik taklar da Zamanın dar tik tak ti tak Yeter atrık kendini hayatın mutuluklarına bırak. Tebrkler c.d.
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada celal demir  şairi hakkında, celal demir  kimdir, celal demir  şiirleri,celal demir  hakkında bilgi ve celal demir  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.