E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ccelayir ccelayir
Cumali Celayir
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ccelayir yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
ARABESK
"Düzene değil, kadere isyan eder" Çok doğru bir tespit. Rock müzikte mesela, kadere değil, düzene isyan vardır.
değirmenler ve kuşlar
Trt belgesel yapımı Son Değirmenler yapımına bakın. Ben değirmene gittim, hem de çok. Buğday aşıran kuş hiç görmedim. İçerisi un kokar, sıcak un. Elinizi una dokundurunca mutlu olursunuz. Diğer tarafra bulgur dingde ezilmektedir, kapuğu alınan bulgur taneleri çok hoş kokar, etrafa kepek.parçaları ka
Hımmmmmmmmm
Hım, bence rüyada da yok öyle bir dünya. Düşünmesin, sorgulamasın, eşek gibi sevsin. Kapıda köpek olsun.
YÜREĞİMLE SEVERİM İNSANLARI!
Valla teoride biz de öyleyiz ama pratikte bazen insan kızabiliyor, kırabiliyor. Siz herhalde cennetten inen meleksiniz, ben bu kadar saf biri görmedim!!!
KASIMDAN DA KESTİM UMUDUMU
Bu kadar devrik cümle, simgesel anlatımlar. Biraz daha açık yazmayı deneyin. Devrik cümle marifet değil bence.! ccelayir tarafından 12/1/2019 9:12:16 AM zamanında düzenlenmiştir.
NE ZAMANDAN BERİ ŞAİRMİŞ
Ben 10 yıldır ara bakıyorum, belki daha fazla oldu. Eski hesap gitti. Bu sanırım yedi yıllık. Eskiden gerçekten iyi yazan takdir görür, kötü yazana ya yorum yapılmazdı ya da eksikler söylenirdi. Şimdi daha farklı. Gerçekten berbat metinler okuyorum ama Yorum yapmıyorum. Bi bakıyorum günün yazıs
Kuran'da Şiir
:) ccelayir tarafından 11/8/2019 1:25:05 PM zamanında düzenlenmiştir.
Türk işi Felsefe
İyiydi, bu site beni bazen şaşırtıyor.
YAHUDİLER VE MÜSLÜMANLAR 
... ccelayir tarafından 11/2/2019 11:14:29 AM zamanında düzenlenmiştir.
CUMHURİYET MONDROS'TAN ÖNCE GELİR
Atatürk'ü pek tanımayan bir aile ortamında büyüdüm, okul ortamı da aynı idi. Çevremdeki çoğu kimse Atatürk'ten nefret ederdi, ben etmezdim. Ama sevdiğim de söylenemezdi. O dönemde sistemin baskısını çocuk olmama rağmen hissediyor,bunu Atatürk ideolojisine bağlıyordum yavaş yavaş. Bir süre sonra Atat
Biyoloji Allah'ı esir alabilir mi?
Bilgimiz kısıtlı, tartışmadan önce bakmak gerek. ccelayir tarafından 10/25/2019 9:27:47 PM zamanında düzenlenmiştir.
DİN BİR YAŞAM FELSEFESİDİR
Din ne kadar toplumsallaşırsa, kişinin yaratıcı ile olan bağı ve samimiyeti o kadar azalır. Yaratıcı ile bağ kurmak içsel bir çabadır, çok dini bilgi , aracı gerekmez. Eklemek istedim.
Okumak
Her cümleyi, hatta söcüğü.irdeleyen okumada seviye atlamıştır. Üslûbu, kurguya bakar, olaya bakmaz. Durum romanları daha çok dikkatini.çeker, ben öyleyim en azından.
Okumak
. ccelayir tarafından 10/17/2019 9:51:59 PM zamanında düzenlenmiştir.
SELF PORTRAİT
Evet, çoğu yazar kendi hayat ve çevresinde gelişen olayları yazar. Kimi yazar ise kendisine uzak olanı. Yazarın özgün ve iyi yazması bunlarla alakalı değildir. Birçok etkeni vardır. Bence iki çeşit yazar vardır, bayan yazar ve erkek yazar!
Edebiyat defteri
:) Bazen girip bakıyorum, çok fazla övülecek bir tarafı yok. Görmeniz gerekeni görmemişsiniz. Merak ettim ne kadar zamandır buraya bakıyorsunuz.
Yerlere Saçılan Parçalarım
Bir iki yerde yapılan anlatım ve noktalama hatası dışında iyi kaleme alınmış.
İKİ DÜŞ ARASINDA
Emek verildiği belli, ilgi ile okudum.
Sabrın Sonu Selamet
Bağlaç olan de da ile ek olan de da'ya imla kurallarına dikkat esiyorsanız dikkat etmenizde fayda var.
GELİNBACI
Köy hayatını iyi anlatmışsınız.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ccelayir  Cumali Celayir şairi hakkında, ccelayir  Cumali Celayir kimdir, ccelayir  Cumali Celayir şiirleri,ccelayir  Cumali Celayir hakkında bilgi ve ccelayir  Cumali Celayir isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.