E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ccelayir ccelayir
Cumali Celayir
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

ccelayir kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Şehrin Aynaları
7.2.2014 00:58:45
~ 7 puan
Bölüm bölüm değerlendirdiğimizde mükemmel bir eser. Ama bütün olarak çok fazla iyi bir eser değil. Gene de Elif Şafak'ın son dönemlerde çıkardığı popüler romanlarından çok çok iyidir. Zaten bir yazar popüler olunca kötü yazar olur. Mahrem, Pinhan, Baba ve Piç kadar en az iyi olan ama fazla bilinmeyen roman.

Kitap: Yabancı
5.1.2014 01:09:16
~ 9 puan
Bu eserin ilk sayfasındaki ilk cümleleri okurken 'aradığım bu işte' dedim kendime. Artık eskisi gibi her kitabı okumak bana sıkıcı geliyordu. Özel eserler arıyordum. Anlatımındaki yalınlık beni acayip etkilemişti. 'Bugün annem öldü, veya dün, tam hatırlamıyorum.' sözünün derinlerinde yatan o acayip ruh halinin beni yakaladığını hissettim. Herkesin okuyacağı bir eser değil tabii ki. Albert Camus'u, 'Bugün annem öldü, veya dün, tam hatırlamıyorum.' felsefesini özümsemiş kişiler okur bence.

Kitap: Kürk Mantolu Madonna
2.1.2014 16:55:15
~ 9 puan
Bu eser Türk edebiyatının en iyilerinden bence. Anlatımındaki içtenlik, yalınlık beni etkiledi. Türk edebiyatında iyi şeyler var dedirten eserlerden. Ve bence bu eser bir kez daha bana şunu göstermiştir. Önemli olan konu değildir. Önemli olan anlatımdır. Yazar için kötü konu yoktur. Bundan konusu iyi değildir, diye bir şey çıkarmayın. Çok güçlü kurgu olmadan da eserler iyi olabiliyor.
 
Bu sayfada ccelayir  Cumali Celayir şairi hakkında, ccelayir  Cumali Celayir kimdir, ccelayir  Cumali Celayir şiirleri,ccelayir  Cumali Celayir hakkında bilgi ve ccelayir  Cumali Celayir isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.