E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Çaylak Çaylak
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Çaylak şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
- Günahlar dizi dizi...
Şeytan, çocuğunu gezdiriyor dünyayı tanıtıyor muş. Bak işte yavrum bu ağaç, şu böcek, şu çiçek derken çocuk insan denilen varlığı görmüş. "Bu ne oluyor baba" demiş. Şeytan cevaben "Oğlum ona insan derler ondan uzak dur. Her türlü pisliği yapar çamurunu bize atar" demiş. Kutlarım usta kalemi, ust
-Nefeste yoktur...
kalbin mührünü çöz ki pür-i pak olsun bahtı iman çeksin bayrağı Rabbın kurulsun tahtı.... Kalbin mührünün çözülmesini Yüce Yaradan Cümle kuluna nasip eylesin. Nasip eylemez ise vay halimize. Kutlarım değerli kalem, kutlarım değerli usta. Yüreğinin güzelliği ve asaleti daim olsun
Bayram da yasak...
Hüzünsüz, gamsız nice bayramlara ermek dileği ile. Kaleminiz daim olsun değerli ustam.
MANİLERİMİZ-18 (Düşler Dünyası Kültür Sanat Grubu Şairlerine Özel Maniler)MANİ DESTANI
Kaleminden güzellikler damlatan değerli dost. Kadirşinas oluşunuz yüreğinizden belli. Kaleminizin güzelliği ve yüreğinizin asaleti daim olsun. Dilinden dua, zihninden ilim, duruşundan asalet akan, nifak tohumları yerine gül tohumları eken, kötü ve kem sözleri sinesine hapseden kadim dostlara selam
Selamım Söyle
Görürsem başım üstüne Aleykümselam. Kutlarım kalemini değerli şair. Yüreğinin güzelliği daim olsun inşallah.
gri ve hüzünlü...
Hakikaten hüzün ancak bu kadar anlatılırdı. Kutlarım kalemini. Daha nice güzel şiirlere inşallah.
Keşke Bu Kadar Çok Sevmeseydim SENİ
Dilin söyleyebildiği, kalemin yazabildiği en acı sözdür keşke. Çok güzel yazmışsın Almuslu Şair. Şairliğiniz ve gönlünüzün güzelliği daim olsun, keşkesiz güzel günlerde güzel şiirlere inşallah. Çaylak tarafından 5/21/2020 12:40:51 AM zamanında düzenlenmiştir.
MANİLERİMİZ - 17 (Edebiyat Defteri Şairlerine Özel Maniler)
Ah güzel dost bu ne güzel emek, ne muhteşem demet. Harika demekten alamıyorum kendimi. Kutlarım kalemini kadim dost. Yüreğinin güzelliği daim olsun.
RESUL CİVCİK - 2
Doğum gününüz kutlu olsun. Sağlıklı sıhhatli ve sevdiklerinizle birlikte mutlu huzurlu ömürler sürmeniz dilek ve temennisi ile Allah'a Emanet olun.
"d/üşüyorum -II-
Güne düşen şiiri, şairi ve seçki kurulunu canı gönülden kutlarım. Tek kelimeyle harika.
KÜLÜ BEKLERİM
Tek kelimeyle harika bir anlatım. Başından sonuna zevkle okudum kutlarım kaleminizi.
ONDOKUZ MAYIS
Güzel şiirdi. Kutlarım kaleminiz. Bu arada doğum gününüz kutlu olsun. Sağlıklı sıhhatli ve sevdiklerinizle birlikte mutlu huzurlu ömürler sürmeniz dilek ve temennisi ile Allaha Emanet olun.
MANİLERİMİZ - 12 (Kaybolan değerlerimiz)
Kutlarım. Kaleminizin ve yüreğinizin güzelliği daim olsun. Değerlerimize sizin kadar sahip çıkan insanlarımız ve inananlarımız olduğu müddetçe bu değerler kaybolmayacaktır. Emeğinize sağlık. Affınıza sığınarak bir iki mani de ben karalayayım dedim. Mezarlıktan geçerken Fenerimi taşladılar,
RAMAZAN MANİLERİ (36)
Tek kelime ile harika olmuş. Bekleriz devamını.
ANAM BANA HASRET BEN ANAYA HASRET
Evet Anne. Ayaklarına cennet müjdelenen Anneler. Ölenlerin mekânı cennet, kabirleri nur olsun. Hayatta olanlara Yüce Allah sağlıklı, sıhhatli, mutlu ve huzurlu, sevdikleri ile beraber uzun ömürler versin Kutlarım hüzün yüklü, hasret yüklü şiirinizi. Hayırlı Ramazanlar. Çaylak tarafından 5/9/202
-Ellerin kanı...
Şiirin sonunda deyim yerindeyse taşı gediğine koymuş usta. Azap Usta yazdın bir daha yaz Kime fayda eder bu bin niyaz Anlayana sivri sinek az Anlamayana sipsivri saz. Kutlarım Ustayı ve güzel yüreğini.
-Ateşe atarak koyup da gittin...
Harika bir serzeniş olmuş. Kutlarım ustamı.
....AYAZIM....653
Allah bağışlasın, analı, babalı Aile büyükleri ile beraber ömür sürsün. Nasibi rızkı bol olsun. Şansı bahtı açık, sıhhati daim olsun İnşallah.
-Derme çatma bir baraka
Azap Usta yine gündemin arkasında kalan konuyu bulmuş ve kanayan yaraya parmak basmış. Kutlarım Usta. Çaylak tarafından 5/4/2020 11:07:08 PM zamanında düzenlenmiştir.
AMA BENİ SENSİZLİĞE PEŞKEŞ ÇEKME
Hüzün ve yalvarış. Kutlarım kalemi. Var olun eksik olmayın. Kalın sağlıcakla.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Çaylak  şairi hakkında, Çaylak  kimdir, Çaylak  şiirleri,Çaylak  hakkında bilgi ve Çaylak  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.