E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Burhan Üregül Burhan Üregül
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Burhan Üregül şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ASİ YÜREKLİM
şiire kaliteli bir kalem değmiş fon sözsüz olsa idi çok güzel olurdu ve seslendirseydiniz tadından yenmezdi tebrk ederim.
Şehide ağıt
Ne dağlar kaldırır ne bulutlar örter ahımı. Ne bugün ne de yarın söndürür intikamını. Dik dur anam babam göz yaşın dursun. Dinle bak oğlun haykırıyor Vatan sağ olsun.
İki Çay Bir Şiir
Kelimelere manayı giydirebilmek sanattır.Tebrik ederim.
HASRET YAĞMURUYLA
Kaleminize sağlik
HARBİDEN FENA SATTIN
ikinci kıtanın son dizesi biraz aykırı durmuş özellikle son kıtada eseri sırtlayan bir içtenlik ve bütünlüğe şahit oldum.kutlu/yorum Burhan Üregül tarafından 2/26/2013 1:02:20 AM zamanında düzenlenmiştir.
-Başlıksız-
Sizi tebrik etmekten imtina ederim.Zira sizin bu muazzam çalışmanızı okumuş olduğum için öncelikle kendimi tebrik ediyorum.Büyük üstat Mehmet Akif' in hatırasını tazim eden çalışmanızı paylaştığınız için naçizane teşekkür ederim. Bu vesileyle ALLAH Teala'ya bize istiklal marşımızı hediye eden üstadı
SUSMAK...!!!
Suskun ariften konuştuğunda hikmet südur eder. Kaleminizin hatipliğindeki belagate hayran olduk.
kızgın tava - işgal edilmiş kafa
Kuvvetli bir kaleme şahit olmaktan keyif aldım.İnancıma göre araf ne cennetlik ne cehennemlik olmayanların ahirette bulunduğu yer.Ve orada bulunanlara neyin hazır olduğunu yüce Rab bilebilir.Selam ve hürmetlerim ile bayramınızı ve çalışmanızı tebrik ederim.
hiçbir şey... sen kadar muamma
/ölümdür sebb sen değilsin sebep/ -Nitelemenizin mantığı bana göre anlaşılır gibi değil. Bu derin şiirde kavrayamadığım betimlemeniz ise; ben ancak sen gibi ölebiliyorum. Tebrik ederim.. Burhan Üregül tarafından 10/1/2008 2:35:53 AM zamanında düzenlenmiştir.
*BİZ BÖYLE OLDUK*
Bayramınız ile beraber tebrik ediyorum.
YANGINA GEBEDİR AŞK
Bu gece şimdiye değin okuduğum en iyi şiir.Yüreğinize sağlık.Bayramınıı kutluyorum..
SESSİZ GONG
kalkıp gün doğmadan yollara bir gözatmalı, aynı arabalar, aynı yollarda aynı kişileri aynı yerden alıp geçiyor, kimi işçi, kimi öğrenci ya şu göktekiler neci; aklımın ucu, ateşten böcü kâlbimde acı, düşümde öcü ... ... servis bitiyor birden ses kesiliyor hem gökten hem yerden, ne o ha
BENİ BENİMLE BIRAK!..
İlk kıta birazcık aceleye gelmiş gibi görünüyor.Genel olarak çok güzel bir halk şiiri ortaya çıkmış. Bayramınız ile beraber tebrik ederim.
ARPAÇAY
Tekniği zayıf yalnz içeriği fazlasıyla dolu bir çalışmaya şahit oldum. Bayramınız ile beraber tebrik ederim.
ZAMAN TEK SIĞINAK
herkes uzun bir yoldur kendine --------herkes uzun bir yoldur dokunuşlardır yaşamın içinde incecik ---------- kendine dokunuşlardır öyküler yazarız ----------------yaşamın içinde incecik öyküler yazarız kendimizden bile habersiz dille yazılmayan gönül öyküleri ------- dille söylenemeyen gönül
istanbul
Ömrün bittiği yargısına nasıl vardığınızı merak ettim. Yoksa yazarı siz değlmisiniz? Bayramınızı tebrik ediyorum.
...SEN GİTTİN YA...
Harika bir şiir nefis finali ile adeta taçlanmış. Tebrik ederim. Selam ve hürmetlerim ile..
YAZIKLAR OLSUN..
Duyarlı yürek çağlamaya başlar bir dörtlük şelalesinden yirmisekiz ocak sabahında ve ilenir yazıklar olsun diye haketmişlere. Ben ise katılırım aynı şekilde ve hatta daha keskin.. Tuh ALLAH cazenızı versin sizin gibilerin:)) İlk yorum benden olsun sevgili arkadaşım. Günaydınlar ve selamlar. B
*** Bismillah
Besmele'nin anlamı ve önemi Besmele; bütün mevcudatın lisan-ı haliyle ve kavliyle dillerinde devamlı tekrar edilen dua, zikir ve anahtardır. Rahmân ve Rahîm olan Allah (c.c.)'ın adıyla başlar ve ancak Ondan yardım dileriz. Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, medih ve minnet, Âlemlerin Rabbi ol
xxx
Veciz bir çalışma okudum, teşekkür ederim. Yüreğinize sağlık. Selam ve hürmetlerim ile..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Burhan Üregül  şairi hakkında, Burhan Üregül  kimdir, Burhan Üregül  şiirleri,Burhan Üregül  hakkında bilgi ve Burhan Üregül  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.