E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
BOZOK KIZI BOZOK KIZI
Aliye  Uyanık
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

BOZOK KIZI yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Tebrikler Ahmet bey düşüncelerine tercüman olmuşsunuz geç kalmadan tekrar kendi kendimize yeten bir ülke olmalıyız çok geri gittik çok, ders almıyoruz hiç bir şeyden bilime yatırım yapılmıyor biyolojik savaşlar başladı gelişmiş ve varlıklı ülkelerin halkları ayakta ve hayatta kalırken bizim gibi ü
YATAĞIMDAKİ YABANCI ( KANLI YORGAN )
Finale gelmek için nefes nefese okudum, anı, öykü hangi yazınız olursa olsun,mizah tarzınıza hayranım, bunu söylemeden geçmeyeceğim tebrikler Sami hocam..
YILANIN YÜREĞİ
Öykünüzün etkisinde kalmamak mümkün değildi,elbette yaşayabilinir barış içinde içimizdeki tüm azınlıklarla zaten halklar bunu başarmıştı yüzyıllardır. Ne yapıyorsa devlet politikaları ve savaştan nemalanan yöneticler tarafından bozuluyor ülkelerin huzuru. kalminize yüreğinize sağlık Ömer bey..
Köle doğup,köle ölecekler.
BOZOK KIZI tarafından 1/4/2017 8:22:08 PM zamanında düzenlenmiştir.
ARŞAK, ANUŞ, NAİRA ve GÖĞCE BACI’NIN FIRAT’IN BOZBULANIK SULARINA KARIŞAN ÖYKÜSÜ
Sayın çok değerli Ali bey, hikayenizi okurken göz yaşlarıma hakim olamadım, Nazlı halanın ( Nairanın) yerine kendim geçtim bir ara, insanın insana zulmünün en acısdır kendinden olmayanı katledip yok etmek..Oysa bilseler ki 8 bin yıllık,hatta 12 bin yıllık tarihi. sümerler hitit ( hatti) halklarının
Beni Halil öldürdü
Sonunu merakla bekleyeceğim tebrik ederim.. saygılar.
ANILAR
Anılar, yanlışıyla doğrusuyla bize kattıklarıyla bizim bize aittir. güzel şeyler yinede iyi ki yaşadık.. tebrikler hocam..
.
Yüreğine kalemine sağlık, duygu ve düşüncelerimize tercüman oldunuz kardeşim saygılarımla..
Koca Kulak Türbesi
Ne güzel anlatmışsın arkadaşım, bizdeki türbelerin varlığı o kadar çok ki , işin özü ise şeyh uçmaz, mürit uçurur bizdeki türbe anlayışı bir başka ülkeler de var mıdır artık bilemiyorum. tebrik ederim canım güzel bir konuydu sevgilerimle..
HAKKINIZI HELAL EDİN
Çok manidardı hocam ders alana, hakça bir yazıydı keşke dediğiniz gibi olsa. yıl 1987 memleketten yeni gelmişiz şu andaki ikamet ettiğimiz şehre,yaşlı olan kayın babamı aynı sene kaybettik ve cenazesini bu şehrin tarihi ve ünlü camisinden kaldıracağız, ahali toplanmış cenaze musalla taşına konmu
8.Kadıköy Kitap Günleri Haydarpaşa...
Kitap okumak bir başka hayatların ve dünyanın kapısını aralamaktır. zengin bir ruha eriştirir bizi, değerli ustaların yolu açık okuyucusu bol olsun arkadaşım tebrik ederim inşallah gelmeyi bende çok istiyorum sevgilerimle..
Mahçup Gidiş
Anlattığınız hastane olayı, veya benzerleri kimse yoktur ki başına gelmesin, acı ve üzücü olduğu kadar düşündüren bir yazıydı, tebrik ederim kalemi saygılarımla..
BU GÜN KARACAAHMET’TE---‘’RAHMETLİYE NE KADAR ÇOK BENZİYORSUNUZ.’’
hocam sizi okumak ayrıcalık, yine gülümsettiniz sağ olasınız.. Ne güzeldir hoşgörüyle bakmak insana ..sevmek ön yargısız, yanlışıyla doğrusuyla insanları.. sadece tüm insanlıkta iyilerle kötüleri ayırt etmek amacımız, sizi orada yanımıza görmek sevindirdi doğrusu.. ülkem insanlarının kardeşçe barış
SAHTE MÜSLÜMAN ÜMMETÇİ DEVŞİRMELER
Öncelikle yüreğinize kaleminize sağlık sizi kutlarım, yazınızdaki anlatıma ve içeriğine sonuna kadar katılıyorum, keşke beyinleri yıkayarak insanları koyunlaştırdıkları camilerde ve ev sohbetlerinde sizin bu yazınız okutulup gerçekler anlatılsa, hatta okular da ders olarak verilse de özüne dönse Tü
Bir Kardeşime Mektup
Yaşamın ve insanların bir çok yüzüyle karşılaşıyoruz maalesef ki. Yine de çocuk yanlarımıza borçluyuz her yıkılışımız da doğrulmayı ve her düştüğümüzde kalkmayı, çünkü yeniden güven duymak bağlanmak istiyoruz hayata, eğrisi doğrusuyla seviyoruz dostlarımızı.. Çok şey buldum kendimden yazınızda, t
DÜŞMANIMIZ SOLUCAN
KALEMİN SUSMASIN ARKADAŞIM, ONLARIN CANI PAHASINA KAZANDIĞI BU TOPRAKLARI, NE YAZIK Kİ HAİNLERE TESLİM ETTİK .. SONUMUZ HAYIR OLUR İNŞALLAH..
DANA MUNDAR OLACAK
Çok haklısınız hocam, sizi tebrik ederim, sözün bittiği yerdeyiz, tuz kokmuş başımızı nereye çalmalı şaşkınım doğrusu saygılerımla kaleminiz susmasın..
KÖYÜMÜZÜN CANDAN İNSANLARI EYLE MİSAFİR AĞIRLARDI Kİ..... EKTİRDEN NAYNANIN ÖLMÜŞ SARI ÖKÜZÜ.... YUKARI SÜLMENLİDE NASIL AŞ OLDU.....
Ne güzeldi o kadar doğal bir dil ki taa çocukluğuma gittim .yüreğine sağlık Ali bey, saygılarımla..
Karanfil sokağı
Kendimi buldum okurken ne güzeldi tebrik ederim saf ve doğaldı her cümlesi özlediğimiz çocukluğuma yolculuk ettim ,susmasın değerli kaleminiz sevgilermle..
Zihniyet Bozuk Olmaya Görsün
Engelli,? kime göre engel,? nedir engelli olmak diye düşünüyorum da.. zihniyetleri engellilere takılalı memleketin hali orta da. tebrikler efendim çok beğendim yazınızı saygılarımla..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada BOZOK KIZI  Aliye Uyanık şairi hakkında, BOZOK KIZI  Aliye Uyanık kimdir, BOZOK KIZI  Aliye Uyanık şiirleri,BOZOK KIZI  Aliye Uyanık hakkında bilgi ve BOZOK KIZI  Aliye Uyanık isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.