E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
bona_dea bona_dea
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

bona_dea yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Maça denk gelen miting
Mizahın olmazsa olmazlarındandir gözlem. Bunu toplumsal düzeyde yapabilmek ve inceden inceden hissettirmek de ayrı bir beceri ister. Dolayısıyla bu yönüyle güçlü bir öyküydü. Bu kalemden çıkacak nicelerini merakla bekliyor olacağım. Hoşgeldin.
KIŞ ÇOCUĞU . . .
Seni anlatmak çok uzun zamandır zor benim için. Öyle bir ruh var ki sende.. Çok şükür ki o güzel ruhun tüm yansımalarından nasiplenebiliyorum. Gözüne yaş değse içim ürperiyor. O yüzden tüm dualarımda sen de varsın. O eşsiz ışığını hiç eksik etme benden.
Açelya ELMAS ile beş çayı...
Bir gün ben de seninle röportaj yapıcam..
15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü…
Duyarlı varlığınla daha bir çok erken teşhis hayat kurtaracak, biliyorum. Ve sen iyi ki bu yoldan zaferle dönensin. Çok öptüm o dünyaları barındıran kalbinden.
Gülfidan
Su gibi yazıyorsun.. Başka nasıl ifade edilir bilmiyorum. Yazdığın her cümlede kendi sahnemi ve Gülfidan' ı canlandırdım ben. Yalın ve akıcılığıyla çok başarılıydı can ablam... Bu kalem o kadar bereketli ki daha neler yazacak neler... Öptüm o güzel kalbinden.
Biliyordum tesadüf diye bir şey yoktu ve her şey “tevafuk”tan ibaretti hayatta.
Kocaman bir 'sen' yerleşiyor her defasında içime...
Damla damla...
Yanında olmayı ne çok istedim bugün bilsen... Bir önceki gibi... Neyse ki arkadaşın yanındaydı da o biraz rahatlattı içimi... Bin kere şükür sağlığına ve varlığına... Çok güzel anlatmışsın... Seslendi yine yazı bende :) Sarıldım en sıkısından.
Bona Dea' ma
Kaç kez okudum bilmiyorum... Bu duygunun tarifi çok güç.. Ahh nasıl dokundun usul usul ruhuma, bilsen.. Bu yaşımı başka anıcam, bu 5 Mayıs hep özel kalacak hatırımda.. Çok teşekkür ediyorum o engin ve sevgi dolu yüreğine.. İyi ki varsın can'ım ablam benim.. Verdiğin huzur ve mutluluk eşsiz..
Masal Masal Matitas
Şenparem' e... Bir yıldız da sensin, ışığı hiç sönmeyen... Çünkü 'senin masalın inancının en büyük parçası'... Ve çok değerli Davidoff... Size de çokça selamla...
Yüreğimin Ev Sahibesi Annem'e...
Ah can kadın... Yazılarını okuduğumda bir kaç dakika yalnızca susmak istiyorum... O yorgun ama bütün dünyayı içinde barındırmayı başaran yüreğini bildiğimden midir bu kadar etkileniyor oluşum, bilmiyorum... Satırlara ne güzel yansımış, dilinden o hiç düşürmediğin 'anne'... Çok özeldi..
İşte Öyle !
Ne güzeldi... Tebrikler çokça
HAYAT'A BİR MEKTUP DAHA...
Her bir harfte sesini duyuyorum artık... Sevinçlerinin ve hüzünlerinin tadını iyi biliyorum... Bu yüzden gitgide zorlaşıyor sana yorum düşmek. Yazı elbet çok güzeldi ama asıl söylemek istediğim şey şu ki, 'hayat' sana iyi baksın. Dualarımdasın hep. Ömürlük...
.
Toplumsal cinsiyet algısıyla nasıl da öğretildik, şekillendirildik her birimiz... Dört duvar arası özgürlüklere hepimizin ihtiyacı var bu yüzden. Woolf' a ve sana selam olsun sevgili Jir. Çok haklı bir yazıydı. İyi ki günde. Çokça sevgimle...
KAYBOLAN YÜZÜK
Akıcı ve anlatımıyla güçlü bir yazıydı. İyi ki günde. Tebrik ediyorum. Sevgiyle...
HAYATA MEKTUP...
Fotoğrafı es geçmişim yorum yazarken. Çok güzel olmuş şenparem. Yazıyı da tamamlamış. Ellerine sağlık... Hayyam' ı da objektifinden öpüyorum :)
PENTİMENTO
Akıcı ve kurgusuyla ilgi çekiciydi. Keyifti okumak. Sevgi ve selamla
HAYATA MEKTUP...
Hayat... Ne çok şey alır aynı zamanda verirken... Değil midir ki aslında bu ikisi arasındaki fark, bizi bize bulduran... Bu farkındalığı yazının son cümlesindeki sahipleniş veriyor zaten. Güzeldi şenparem güzeldi; akıcı, duru ve etkili duygusuyla... Kalemine, gözlerine ve o güzel
Anne İle Oğlu
Ne güzel bir öyküydü. Üslûp da keza öyle. Çok beğendim. Selamlar
BİR KORKULU DÜŞ'TÜ...
Şüphesiz tekrar çok iyi olacak ve buraya varlığını düşecektin... İyi ki varsın. Şükürler olsun. Her zaman dua ve sevgimle şenparem. Ömürlük...
Coşkumun Kanadını Kırana !
Bugün defalarca okudum yazını ama saat 00:00' ı göstermeden yorum düşmedim; düşmek istemedim. Bekledim. Anasayfayı süslemeliydi çünkü bu yazı. Ne mutlu ki oldu. Her okuduğumda aynı etkiyi veren, son derece özenli, nitelikli ve estetik bir yazı her yönüyle... Sesini duydum her bir sat
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada bona_dea  şairi hakkında, bona_dea  kimdir, bona_dea  şiirleri,bona_dea  hakkında bilgi ve bona_dea  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.