E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Bir Dünyevî Bir Dünyevî
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Bir Dünyevî yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Deprem Korkusu
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst9.asp 2019.12.12 01:22:09 39.5570 26.0153 11.4 -.- 1.5 -.- GULPINAR ACIKLARI-CANAKKALE (EGE DENIZI) İlksel 2019.12.12 01:13:17 39.4395 27.9377 4.2 -.- 1.7 -.- AKCAKOY-(BALIKESIR)
X Ülkesinin Hikayesi
ben artık yapay zekalı bir yönetim istiyorum anayasa sımsıkı bağlı ve anayasası hukuki olan.. güzel bir yazıydı.
YA SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ???
ben olsam; aylık kardan belli bir yüzde belli bir süre içimde yatan eğitim öğretim vakfına aktarılmasını sosyal sorumluluk projesi olarak isterdim...sürenin uzaması veya yardımın kesilmesi o sürenin sorunda yeniden gündeme getirirdim..sanırım bu tür yardımlar da vergilerden düşünülüyor diye biliyor
Birileri Akıl Kârı Mı Dedi?
her yerim lime lime bilinmezlik.. sırtlanın dişlerinde parçalanan da ben annesinin kucağında sarıp sarmalanan da.. korsan bir yüreğim var yasalara sımsıkı bağlı aklım ikisi arasında gidip gelen civa gibiyim oysa.. ota da ağlarım.. gökte uçan kuşa da.. güler oysa gönlüm devamlı.. trafik ışı
La tahzen
yakup da yalan yusuf da hira da yalan hakk da.. yeter söz,deistlerilerindir! tek doğrusu cebinde falçata belinde 14 lü..çıkar uleyn çukkayı.. sonra ver elini bir elinde cımbız bir elinde ayna yeter söz, ilm ü irfanındır! ne camii ne kilise ne imam ne rahip ne reis ne koyun ne kurt ne ay
Yedi Değil On İki
semboller, atıflar ve yönlendirmeler içinde doğalgazı kesiliveren apartman sakini neye uğradığına şaşırmıştı. yoksa evinde değil miydi, neresiydi burası, nasıl gelmişti buraya hatırlamıyordu. üçte bir ömrüne yakın cıt cıt sesiyle kaynattığı fokurdayan su yavaş yavaş sessizliğe bürünürken, 9 mum yakt
Kalp nasıl arş gibidir?
umarım son nefesinizde en çok değer verdiğinizi kaybedip de gidersiniz. en çok korktuğunuz işler başınıza gelsin.... saraya hala gelmiş kaç para haberin var mı üstad??
MASAL MI? BİZDE VARDA SİZE YOK
şüeraı sultan mı demişler popülist şaire, cehenneme düşer de çıkmaz inşaallah!
ALLÂH'IN KULLARI ÜZERİNDEKİ HÜCCETLERİ NEDİR?
VARSA DÜNYAYA ATIP SÜKUTA GÖMÜLMEKTEN BAŞKA hücceti kuvveti yok olmalı.. diğer türlüsü insanları umut ve ahiret ile kandırmaktan ibaret değil mi??
FARKINDA OLMADAN TERÖRE BULAŞMAYIN
ben bilmem ülkemizde yeni trend parası az olan kafir torpili olmayan münkir münafık adalet hukuk diyen fitneci koltuğa secde etmeyenler ihtimal cehennemlik siyanür içenler katil kaz dağındaki talana karşı çıkanlar haçlı dipsiz gölün haline ağlayanlar pontus suriyeli defol diyenler kominis
Din Simsarlarına...
offf be... ne yazsam insanlar gerilir.. gerek yok.. lakin bu güzel yazı için teşekkür ederim, düşünen insanlar hiç olmazsa nefes alabiliyor böyle yazılarda.. sevgimle eksilmeyiniz penceremden..
İnsanları Tanımanın Kusursuz Yolları
robot insanlar yakında piyasaya çıkar mı çıkar, insansılar..
sac ayağı
muhabbetiniz kem gözlerden uzak olsun abi.. girmesin kara kedi aranıza.. dostluk üzerine çok güzel hikayeler var edebiyatımızda.. hani derler misal, bir hoş seda için, nice güzel hikayeler çıkması için muhabbetinizden yeni nesilere.. hatta ben nesline.. sevgiyle..
KETER
değerli hocam; sondan gidersem, hayvan gibi anılmak isteyenler ile ağaç gibi anılmak isteyenler arasındaki fark beslenmede gizli derler, derler derler.. şahsen gönül, kalp ve yürek aynı manayı çıksa da, ileride, üç bacaklı merdiven misali asla kavuşamazlar, ve sevdikleri harfler ve işaretler
KETER
bu yazıtı bu saatte okusam anlamaz nöronlarım herhal.. selamlarımla..
ÎMÂN NEDİR?
allahın hiç bir şeye karıştığı yok sanırım.. siz gördünüz duydunuz mu efendim?
İyeliğin Psişesi
büyük yazı derim ben buna.. işte bu asfalta savrulup yenilen tüm korkuların adına...ben kaçar:) saygılarımla..
ÖNDER KARAÇAY HK.
gelir geriye ihtimal.. edebiyat düşman yaratma veya yok etme değil, bilakis kendin kalarak kelimelerle barışmanın yolu değil midir?
Dizi Önerileri
Tetra nova... güzel ve kısa bir dizi.. dünya yaşanmaz halde ve seçilenler başka bir evrene dünyaya ışınlanıyor..sonra seyret olan biteni dünya orayı da rahat bırakmıyor..:)
MEMUR GİBİ DÜŞÜNMEK?
sanki doğan güneş değil de güneşe saklanmış bir şeytani karanlık.. içimize dünyaya daha fazla karanlık salmak için her gün yeniden doğup duruyor. umarım evin tamamına erişirsiniz.. saygılarımla..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Bir Dünyevî  şairi hakkında, Bir Dünyevî  kimdir, Bir Dünyevî  şiirleri,Bir Dünyevî  hakkında bilgi ve Bir Dünyevî  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.