E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Bir Dünyevî Bir Dünyevî
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Bir Dünyevî şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Ankara
"evet her şeye rağmen gülümserim. aklım karma karışık Ankara ve bil ki müsebibi sensin ne sana yazacapım kahır dolu şiirler bitecek ne de vaz geçeceğim seninle mücadeleden ki senin bir güzelliğin için adanmış ömrüm var benim" ben de varım bu şiirde.. kalemine ve gönlüne bereket abim..
ŞAİRE KALEM KALDI
şairim, hocam.. ne denir ki.. mahzun bir isyan kaldı..
Acı kahve
sonuna kadar okuyamadığım abi.. umut ve hüznün karmaşasına, kelimeleri hançer gibi hissediyorum yüreğime.. hüzünden bıktı dimağım, telakkim.. gün doğmuyor hiç bir zaman içime.. saygılarımla esenlik ve huzur ayrılmasın yanınızdan.. lanet olası hayat hep mi namert çıkar bahtımıza bilmem ki..
Can Öğretmenim
iyi öğretmenlerimiz olduğu gibi, kötü öğretmenlerimiz de olmuştur.. lakin yeni çağda öğretmenlik mesleği değişecek ihtimal..şimdiki nesil öğretmeninden bilgili internet sayesinde ve robot teknolojisi, uzaktan eğitim geliştikçe öğretmen de azalacak diye düşünüyorum.. saygılarımla iyi geceler.
Utanıyorum
siyaseti ve ülkeyi bu hale getiren din daha doğrusu islamiyet değil mi üstad.. insanlığa ve hukuğa dönmek, dini ne pahasına olursa reddetmek düşer ilmü irfana sanki, ancak inanç ve din konusu insnalık kadar eski..kimseye de bir şey dyemiyorsun ki, lakin artık millete zararı dokunuyorsa dinin, bir
Nörman Yangını
özel bir şiir mi, anladıysam arap mı olam.. yoksa soğuk bir kuzey içkisi veya aşkından mı bahsediyorsun hocam?? elektrikten ormana... yeşil pişmeye..vakum... zor bir şiir.. iyi geceler..
Sırtımdan vurdular
ne çok vurulmuşuz milletim, ne çok acı.. üzdükleri kadar üzülsünler.. vurdukları kadar vurulsunlar.. nice şiirlere..
ÖYLE BİR ZAMAN
heceler basamak basamak zirveye koşuyor.. kalemine sağlık abim.. eksilme penceremden..
BİŹZZ
söz çok güzelmiş... galiba son nefese değin akıllanmayacağım..
YENİLMEZ TÜRKÜN ASKERİ
bu şiir ve görsel lise çağlarında bir duvar tablomu hatırlattı.. elinde mızrak, yanında bozkurt, https://tr.pinterest.com/pin/336784878356907098 görseli de üstteki linkte buldum:) kelamına sağlık abi.. sevgilerimle..
Üç Ahbap-Üç Kardeş
Yaş ortalaması kaç bu güzelliğin:)) nazar değmesin, varsa cennet karşılıklı köşklerde oturun ne diyim.. kıskandım valla.. sevgiyle..
BİLİR MİSİN SEN ?
Hem de alasını bilirim.. güzel şiirdi tebrik ederim.
***ANLAYAMADIK ATAM!
bana atayı bir cümle ile tarif et deseler, vekil maaşı öğretmen maaşını geçmesin derim. kalemine sağlık hocam.. sevgilerimle..
DİLİYORUM
beş mısra değil beş yanardağdı
GÖZ ARDI DA ETMEYİN
bercesteler okutuyorsunuz hocam..
Ego ihbarı
nesildaşım aynı dilden konuşamak.. güzel şiir de ben üstün körü okudum bunları.. yarım bilgi hesabı:( psikoloji mi okudun, ilgin çok sanırım.. frued deyince bir dur oluyorum kimdi bu adam..? saygılarımla..
ATATÜRK’ÜN PORTRESİ
4+4 kitaplarına girecek kadar güzel bir şiir.
ATATÜRK’ÜN PORTRESİ
kalemine sağlık hocam.
İç açı
7-8 lik bir depremin enkazından 1 kaç yıllar sonra olmalı 135 derecelik bir açıyla baktığımda gördüğümün balkonunda mutfak penceresinden ne varsa sandım yaşadım hala kıyameti kopmayan şehirlerde tükettim ne varsa yıllar yıllar sonra apartmanın son katında rahatım.. ayaklarım toprağa basmıyor
ÂLİMLERİMİZ
alim de cahilde bir değil mi toprak altında üstadım.. para varsa en güzeli.. alimde benim cahilde..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Bir Dünyevî  şairi hakkında, Bir Dünyevî  kimdir, Bir Dünyevî  şiirleri,Bir Dünyevî  hakkında bilgi ve Bir Dünyevî  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.