E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Bermuda Bermuda
Nedim Kardas
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Bermuda yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
İstiklal şâirimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü'ne..
Sürgün edildiğini yazmak lazım şu güzel yazıya. Mezarının dahi üniversiteli gençler tarafından yapıldığını da... vesselam. Bermuda tarafından 12/27/2016 2:53:12 PM zamanında düzenlenmiştir.
Su Utandı - Cömert Yılmaz
Ustamın ilk kitabı. ilk göz ağrısı. İnşallah hak ettiği yere gelir. Hayırlı uğurlu olsun bütün şiirseverlere.. ve sana vefalı yürek. sana da sonsuz teşekkürler. böyle bir değeri, yazıya döktüğün duygularını paylaştığın için. darısı başına diyorum :) eywallah. saygıyla.
Su Utandı
Hayırlı Uğurlu olsun can ustam. Nice eserlere inşallah. Çok sevindim. Kitabı Almak kaldı :)
Sanatcılar Bile Alabora oldu...
http://www.youtube.com/watch?v=LChmq_finWg&feature=youtu.be herkes izlesin. asıl sanatçı kimlerden çıkıyor :):):):)
YOSUN TUTMUŞ GÜNLER
o örtü, bir başka anneye gider. kutlarım davi. eywallah.
...
ilginç tespitleri var. millikten kastı taraflı acılar lakin konu acılar olunca insan tarafsız kalmalı. hele bu hikaye üreten bir yürekse. tanıdığıma memnun oldum bu değerli yazarı.. emeğiniz için sağolun sayın altan.
...
Güzel yüreklerin paylaşımıdır bu. Dağıtmalı şiirin bahçesinde dolananlara bu gülümsemeyi..
Kavgalı Evlilik/Öykü
:) final harika :) çok güzeldi meselci.. mesellerini bekliyoruz.. eywallah..
İğne
yüreğinin cömertliğini kelimeler biriktiyor, vicdanımıza... ölümün dersini almayan hınca hınç öfkeleriz biz... menfaat gözetmeden kaleme düşen ellerin, dünyayı nasıl döndürüyorsa durduracak kudrettedir eminim... eywallah Mir'im...
Taş
şiiri edepsizlikle karıştıranlar, şair değil, edepsiz olurlar...!
Şair M.Akif Ersoy'un Doğum Yıldönümü/20 Aralık/
mehmet akif ersoy gibi bir gurur bir daha gelmeyecek.. şiir üstadını doğum gününü kutlar, yeri mekanı cennet olsun.. onun çizgisini tuturmak, hangi babayiğidin harcıdır, bilemem, bildiğim tek şey var, o da bir öğretmen, bir şair, bir islam yüreklisi olduğudur.. iyi ki vardın akif hoca.. no
Kehanetinde Arafı Büyüten Kız
yaşanan dostluklar şiire ve yüreğe kurulan köprülerdir.. üzerimize yağmur tanesi yağımından ta toprağa değen sessizliğimize kadar... kelime kelime dostu anlatmak.. hangi iklime sığar, hangi şiire.. her iki yüreğe de sonsuz saygıyla.. ne mutlu dostlukları kazanana..
GÜVENMEYİ VE GÜVEN VERMEYİ ÖĞRETEN KADIN:HZ.AİŞE
GÜVENMEYİ VE GÜVEN VERMEYİ ÖĞRETEN KADIN: hz ayşe olabilir. ama biricik annemiz HZ HATİCENİN ÇEKTİĞİ ZULM, VERİLEN GÜVENDEN DAHA İHTİSASLIDIR..
Çocuklar Ölmesin
anafor.. düzeni çatlamış .. ayakkabıları yırtık çocuklar düşer göğsüne toprağın.. anafor.. sesimi duymaz cennetin yedi dibi.. cehennemin neylesin günahım.. sırtımda ölü bir çocuk yatarken.. anafor.. koynumda annemi uyutuyorum.. birileri fısıldıyor hala.. çıplak bedenimin koyu karanlığı
KEŞKE ÜÇ GÜN GÖREBİLSEYDİM!
paylaşım için teşekkürler.. emeğe saygımla.
...
yazıyı bütünüyle ele alırken gözlerimize aşkın kırıntıları batıyor.. ortada giden birileri var.. ve arkasına dönüp pişman olmayacak biri.. her gün acıyla doldurduğumuz sepetlerimiz ağırlaşınca acı çekiyoruz.. bunu hepimiz biliyoruz.. eywallah üstadem.. güzel bir yüreği nakşetmiş kelimeler
ON ALTISINDA AYŞE
tezleriniz.. bazen toplumun yaralarını gösterir de kimse sarmaya kalkmaz.. bu yaralar.. namusun izahını anlatacak derecedeydi yazı.. eywallah ..
Günbegün Notlarım 50/AKILLI ADAM
insanlar akıllarını kullanacakları yerde ellerini kullandıkları için daima fakirdirler.. insanlar yüreklerini dolduracakları yerde sessizlikliklerini doldurdukları için.. daima boş konuşurlar.. bu yüzden kutladım yüreğini.. yüreği Akil adam.. saygıyla.
....
düşler hakkındaki yargılarınız gayet güzel... düşler insanların gerçekleri kabul etmedikleri yerde, umut olurlar(n.k) kelimelerin gücünü kaleminizde hissettiğiniz an düşlerinize şiirsel katıyorsunuz. yüreğinize ve emeğinize sonsuz saygılarımı iletirken.. sizi canı gönülden tebrik ederek sayfanızd
GÖNÜL DİLİYLE KONUŞAN AKİF...
mekanın cennet olsun üstadım..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Bermuda  Nedim Kardas şairi hakkında, Bermuda  Nedim Kardas kimdir, Bermuda  Nedim Kardas şiirleri,Bermuda  Nedim Kardas hakkında bilgi ve Bermuda  Nedim Kardas isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.